[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۷
  • دوره جدید

اختصاص ۶۲ میلیارد تومان یارانه حمل سوخت و آرد به عشایر، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان امور عشایر ایران اظهار داشت: امسال ۶۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای یارانه حمل سوخت و آرد به مناطق عشایری اختصاص یافته است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کرمعلی قندالی اظهار داشت: باید سازوکار لازم اندیشیده شود تا این یارانه به کسانی که حقشان است برسد و اجحافی در حق کسی پیش نیاید. وی اظهار داشت: موضوع مالیات بر ارزش افزوده در قانون کاملاً مشخص است و معیار و مرجع ما در این خصوص نیز اعلام اداره کل امور مالیاتی استان‌ها است.
قندالی تأکید کرد: مدیران امور عشایر استان‌ها مسئول پیگیری سهم عشایر از مالیات بر ارزش افزوده هستند و باید حداکثر استفاده را از این فرصت انجام دهند تا حقی از عشایر ضایع نشود.
رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به پلاک‌گذاری دام، گفت: پلاک‌گذاری دام عشایر باید با جدیت پیگیری و اگر چالشی هم در خصوص کمبود پلاک وجود دارد باید برطرف شود.
وی بیان داشت: مصرف علوفه خام هدر دادن منابع است بنابراین باید اصلاح روش تغذیه دام به روش علمی در دستور کار مدیران امور عشایر استان‌ها قرار گیرد.
قندالی خاطرنشان کرد: خوشبختانه امسال با کمکی که دولت و وزارتخانه کردند در حوزه تأمین نهاده مشکلی وجود ندارد و تقاضایی از استان‌ها در این خصوص نداریم.
رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان این که ممکن است در یکی دو ماهه آینده با مشکل تراکم عرضه دام مواجه شویم، گفت: بعید نیست در اسفند ماه به دلیل تراکم دام، قیمت گوشت به ۶۰ هزار‌تومان برسد لذا باید واردات دام را مدیریت کنیم تا توازن و تنظیم در بازار اتفاق بیفتد و عشایر به عنوان تولید کننده دام ضرر نکنند.
وی با اشاره به این که در سال‌های اخیر در حوزه‌های آموزش، بهداشت و فرهنگ عشایر مصوبات خوبی در شورای عالی عشایر و هیأت دولت به تصویب رسیده، افزود: خوشبختانه در حوزه بهداشت اقدامات خوبی در خصوص راه‌اندازی خانه‌های بهداشت عشایری اتفاق افتاده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی