[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۹
  • دوره جدید

رئیس قوه‌قضائیه: رأفت اسلامی حاکم است اما اجازه ناامنی نمی‌دهیم، روزنامه شیراز نوین

رئیس قوه‌قضائیه، تنها راه حقیقی مقابله با توطئه‌های دشمن را تأمین خواسته‌های مشروع مردم و گره‌گشایی از مشکلات معیشتی آنان دانست و گفت: امروز مهم‌ترین مسئله در کشور، امنیت است.
به‌گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قوه‌قضائیه با تبریک فرارسیدن ایام میلاد با سعادت حضرت عیسی مسیح (ع) تصریح کرد: امیدواریم همه مدعیان پیروی از حضرت مسیح (ع) بویژه در هیئت حاکمه کشورهای غربی، با آموزه‌های این پیامبر عظیم‌الشأن بیشتر آشنا شوند.
رئیس قوه‌قضائیه ادامه داد: مهم‌ترین آموزه حضرت‌مسیح‌(ع)، دین، معنویت، اخلاق، ایمان و توجه به بشریت است اما متأسفانه چنانکه امروز شاهدیم، سیاست‌های مغرب زمین، سیاست‌هایی منهای دین، معنویت و اخلاق است و این بی‌توجهی به معنویت در مشی سیاسی این کشورها، گریز از آموزه‌های عیسی مسیح (ع) به شمار می‌آید.
آیت الله رئیسی افزود: امروز بر روحانیون و پدران کلیساهاست که حمایت از محرومان، مستضعفان و مظلومان عالم در برابر سیاست‌های غرب را فریاد بزنند و با نیم نگاهی به کودک کشی و ویرانگری در نقاطی از عالم نظیر فلسطین، یمن و … ببینند که این اقدامات با کدام یک از آموزه‌های حضرت عیسی (ع) هماهنگی دارد.
رئیس قوه‌قضائیه با بیان اینکه امروز مدعیان حقوق انسان، بزرگترین ناقضان حقوق بشرند، اظهار کرد: در کارنامه کسانی که امروز دور هم جمع می‌شوند و ژست دفاع از حقوق بشر را می‌گیرند، نقض حقوق اولیه انسان موج می‌زند و این در حالی است که اعلامیه‌ها و بیانیه‌های متعددی علیه کشورهای مستقل که جرمشان صرفاً استقلال و توجه به مردم خودشان است، صادر می‌کنند. البته این بیانیه‌ها شاید در گذشته از نگاه مردم دنیا پنهان بود اما امروز، کاملاً برای افکار عمومی جهان آشکار است که منابع خبری مدعیان حقوق بشر، منابعی غیرمطمئن و افرادی مسئله‌دار هستند و این گزارش‌ها نیز اعتباری نزد مردم ندارد. آیت‌الله رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود، بر‌لزوم توجه به معیشت مردم تأکید کرد و گفت: مهم‌ترین اقدام و راه حقیقی برخورد با توطئه‌های دشمن، رسیدگی به خواسته‌های مشروع مردم، گره‌گشایی از معیشت آنان و ایجاد آرامش در جامعه است. بر این اساس باید کاملاً چشم بر وعده‌های توخالی غرب بست و به توان داخلی توجه کرد. بی‌تردید توان داخلی می‌تواند گره‌گشای مشکلات مردم باشد و به هیچ عنوان نباید به وعده‌هایی‌که غرب همیشه داده و ممکن است باز هم از این وعده‌ها بدهد، امید بست.
رئیس قوه‌قضائیه در ادامه ضمن تأکید بر لزوم توجه همگان به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص رعایت رأفت اسلامی در رسیدگی به پرونده‌های حوادث اخیر در کشور، خاطرنشان کرد: قطعاً رأفت اسلامی نسبت به آحاد جامعه باید جاری و ساری باشد اما هیچیک از دلسوزان نظام، مردم و امنیت کشور به کسانی که بخواهند جان، مال و معیشت مردم را تهدید کنند و آن را مورد تعرض قرار دهند، اجازه کوچک‌ترین اقدامی نخواهند داد؛ لذا کسانی که فکر می‌کنند از برخی زمینه‌ها و سوژه‌ها می‌توانند برای ایجاد ناامنی استفاده کنند، بدانند که سخت در اشتباهند زیرا امروز مهم‌ترین مسئله ما پاسداری از امنیت به عنوان یک موهبت الهی است.
 بر همین مبنا همه در این قضیه باید با هوشیاری عمل کنند به نحوی که اجازه کوچک‌ترین ناامنی به کسی ندهند زیرا توسعه یافتگی کشور و رفع مشکلات معیشتی مردم، در گرو امنیت است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی