[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۴
  • دوره جدید

وزیر بهداشت: صندلی دانشگاه پزشکی جای بی‌سواد و آقازاده نیست، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- فارس وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: صندلی دانشگاه‌های علوم پزشکی جای افراد نخبه است اما متأسفانه در سال‌های گذشته اتفاقات تلخی به دلیل سوءاستفاده از موقعیت پدر و مادر و رانت ایجاد شده و بچه پولدارهای بی‌سواد، آقازاده و دروغگو که نه لیاقت داشتند و نه سواد، این صندلی‌ها را اشغال کرده‌اند. دکتر سعید نمکی دوشنبه دوم دی ماه در آیین تکریم و معارفه رؤسای دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: در سال‌های گذشته خدمات ارزشمندی در عرصه سلامت کشور رقم خورده که دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور اساتید برجسته از پیشتازان ارائه این خدمات بوده است. او با بیان اینکه با استمرار طرح تحول سلامت توانستیم پرونده الکترونیک خدمات سلامت را آغاز کنیم، افزود: استقرار پزشک خانواده که از فارس شروع شد را نیز با یک معماری و بازنگری جدید در دستور کار قرار دادیم. وزیر بهداشت با اعلام این خبر که طرح نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیکی در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفته، گفت: در اجرای طرح ملی کنترل فشار خون اولویت را بیماری‌های غیر واگیر دادیم و حاصل این طرح نیز شناسایی دو هزار و ٧٠٠ مورد جدید ابتلا به فشارخون بالا بود که خود خبر نداشتند.
نمکی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه چنین جلساتی، جلسات تودیع و معارفه نیست چون در دانشگاه‌های علوم پزشکی منزلتی از اساتید کم نمی‌شود و مثلاً دکتر بهادر همیشه برای ما استاد بهادر باقی می‌ماند، گفت: ایشان از شریف‌ترین، پاکیزه‌ترین، نجیب‌ترین و داناترین عضو جامعه پزشکی است.
او با بیان اینکه استعفای ایشان را نه از سر بی‌وفایی که به دلیل مشکل جسمی پذیرفتم، از رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی شیراز خواست تا با صبوری، نسبت به حل مشکلات حوزه درمان اهتمام کند.
وزیر بهداشت با تأکید بر اینکه رئیس جدید دانشگاه، دانشگاه را به دام سیاست‌زدگی نکشاند، گفت: بنده خود بارها اعلام کرده‌ام که وزیر بهداشت اصولگرا، اصلاح طلب، معتدل، زرتشتی، لامذهب و حتی زندانی محکوم به اعدام هستم و معتقدم اگرچه دانشجو باید در عالم سیاست زنده باشد اما رئیس و هیئت رئیسه نباید در چاله سیاست بیفتند. نمکی با تأکید بر توجه ویژه به دانشجو و دانشگاهی و با تأکید براینکه دانشجو را نمی‌زنند، بلکه نوازش می‌کنند، خاطرنشان کرد: دست همه اعضای هیئت علمی را می‌بوسیم اما مگر رفتگر و کارگر و کارمند این مملکت برای فرزندانشان تلاش نمی‌کنند؟ ما به دنبال پول و طبقه که نیستم و عقده درافتادن با نظام‌های طبقه‌ای نداریم، لذا جان مردم را به طبیب دروغگوی بیسواد نمی‌دهیم. وی همچنین خطاب به رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: رو به روی فساد محکم بایستید، مسائل رفاهی پرسنل، دانشجویان و خوابگاه‌ها را دریابید، اولویت پیشگیری بر درمان و اولویت درمان‌های سرپایی به جای بستری را در دستور کار قرار دهید.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در اسناد بالادستی پس از انقلاب غنی‌تر از بیانیه گام دوم انقلاب نداریم و ضروری است که برای تحقق اهداف آن تلاش کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی