[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

لازمه ورود به سیاست فروتنی است، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس اظهار کرد: «لازمه ورود به سیاست در اندیشه اسلامی اخلاق، خویشتن‌داری، عبادت و فروتنی است.»
به گزارش اداره کل روابط عمومی واحد  شیراز، دوره آموزشی تشکیلاتی حیات طیبه ویژه تشکل‌های دانشجوئی دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس   با هدف  آشنایی با مبانی فکری جریان‌های‌سیاسی در کشور با همت و همکاری معاونت دانشجوئی و فرهنگی واحد شیراز و  به میزبانی این واحد دانشگاهی در حال برگزاری است.
رئیس واحد شیراز خطاب به دانشجویان شرکت کننده در این دوره آموزشی گفت: «چگونگی تولید و علم ثروت را علم اقتصاد چگونگی و تولید قدرت را علم سیاسی مشخص می‌کند وهر کسی دارای بخشی از قدرت است و  قدرت انواع زیادی دارد که یکی زور است ولی مابقی زور نیست.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس افزود: «سیاست، علم ودانش، قدرت است و در این راستا سیاست علمی است که باید قدرت را بشناسد و جریان‌های‌سیاسی، جریان‌هایی هستند که دارای قدرت هستند، سیاست موجودی است که دم آن همه جا پهن است و در حوزه سیاست هر چیزی ممکنه از آن استفاده سیاسی بشود، چون کسانی که اعتقادات دینی ندارند از هر قدرتی برای سیاست استفاده‌می‌کنند، به‌خصوص برای گسترش و باورهای سیاسی خودشان.
پیشقدم خاطرنشان کرد: «درکار سیاسی پاکی درون است که منجر به این‌می‌شود که خدا دست ما را بگیرد. بدون اخلاق، عبادت، خویشتنداری و فروتنی و... در سیاست اسلامی کسی به جایی نمی‌رسد.»
وی گفت: «تفاوت سیاست در اسلام و در غیراسلام قدرت برای قدرت است و اینجا قدرت برای عدالت است و شما دانشجویان در این دوره نیاز به تیزهوشی و قدرت دارید که از این فرصت استفاده کنید وتا‌ می‌توانید مطالعه کنید، مؤمن باید باسواد باشد و وقت کافی برای مطالعه اختصاص دهید.»

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی