[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

مدیرکل زندان‌های فارس: فضای کارگاهی زندان‌ها توسعه می‌یابد، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- فارس مدیرکل زندان‌های فارس گفت: با برنامه‌ریزی دقیق و مدون، فضای کارگاهی زندان‌ها به زودی توسعه می‌یابد و علاوه بر مربیان فنی و حرفه‌ای، از زندانیان متخصص نیز برای آموزش در حرفه‌های مختلف استفاده می‌شود تا ضمن درآمدزایی و ایجاد اشتغال در زندان و پرکردن اوقات فراغت زندانیان، آسیب‌های درون زندان کاهش یابد. اسحاق ابراهیمی دوشنبه دوم دی در جمع مددکاران زندان مرکزی گفت: مددکار علاوه برداشتن دانش، اصول و مهارت‌های لازم و با در نظر داشتن امکانات و نیروهای موجود در اندرزگاه‌ها، باید در صدد شناخت توانایی‌ها و مشکلات موجود زندانیان باشد و علاوه بر مشکلات اجتماعی وضعیت قضایی زندانیان را نیز پیگیری کند.
او تأکید کرد: سیاست ریاست قوه‌قضائیه، کاهش جمعیت کیفری زندانیان در سطح زندان‌های سراسر کشور است و خوش‌بینانه اطمینان دارم که مددکاران زندان‌های استان با مدیریت و تدبیر لازم وضعیت قضایی را بهبود می‌بخشند و مدیریت استان نیز از مددکاران حمایت می‌کند. مدیرکل زندان‌های فارس از کارگاه اشتغال نسوان زندان مرکزی هم بازدید کرد و گفت: اشتغال و حرفه‌آموزی و توانمندسازی زندانیان از رسالت‌های مهم سازمان زندان‌هاست و برای این منظور باید تمام زندانیان واجد شرایط در کارگاه‌های‌حرفه‌آموزی و اشتغال مشغول شوند.
ابراهیمی اظهار کرد: توسعه فعالیت‌های حرفه‌آموزی و اشتغال در زندان‌ها، با همکاری بنیاد تعاون زندانیان و بخش خصوصی انجام می‌شود و امیدواریم با اجرای این طرح همه زندانیان شاغل در کارگاه‌ها، پس از آزادی به نیروی مولد و مؤثر جامعه تبدیل شوند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی