[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۶
  • دوره جدید

آموزش‌های‌مهارتی مهم‌ترین محور سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است ، روزنامه شیراز نوین

با هدف ارتقای آموزش‌های‌فنی و مهارتی در واحد‌های‌صنعتی، توافقنامه همکاری‌های‌آموزشی بین شرکت شهرک‌های‌صنعتی فارس و اداره کل فنی و حرفه ای استان منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های‌صنعتی فارس، در جلسه مبادله این توافقنامه  که در اداره کل فنی و حرفه‌ای استان برگزارشد، مدیر عامل شرکت شهرک‌های‌صنعتی در سخنانی بر  گسترش همکاری آموزشی و ارتقاء مهارت نیروی انسانی واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فارس تأکید کرد.
احد فتوحی ارائه آموزش‌های‌مهارتی به واحد‌های‌صنعتی را از مهم‌ترین محورهای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی  و رونق تولیددر بخش صنعت اعلام کرد و گفت: بر همین اساس، اجرای دوره‌های‌آموزشی مهارتی برای شاغلان واحد‌های‌صنعتی در شهرک‌ها‌ و نواحی صنعتی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های‌موجود در مراکز آموزشی فنی ‌و حرفه‌ای استان و نیز حمایت‌های‌شرکت شهرک‌های‌صنعتی  در دستور کار قرار گرفته  است. وی  با بیان اینکه مفاد این توافقنامه به مدت سه سال اجرا خواهدشد، گفت: در قالب این توافقنامه  برگزاری دوره‌های‌آموزشی مهارتی متناسب با نیازسنجی انجام شده تا سقف 10هزار نفر در سال  انجام‌ می‌شود. مدیر عامل شرکت شهرک‌های‌صنعتی فارس تصریح کرد: ارتقا سطح مهارت شاغلان در شرکت‌ها و واحد‌های‌صنعتی‌می‌تواند باعث پویایی این واحدها شود و مطمئناً این آموزش‌ها‌با نیاز سنجی دقیق خود‌می‌تواند اثر بخش باشد که در این زمینه با تعامل و همکاری با اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گام‌های‌مؤثری برداشته خواهد شد. مدیرعامل شرکت شرکت‌های‌صنعتی با اشاره به اینکه مهم‌ترین سرمایه بخش صنعت، نیروی انسانی است و بخش مهمی از مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی، عدم آموزش صحیح نیروی انسانی است گفت: با اجرای این  تفاهم‌نامـه ، بستر مناسب برای آموزش مهارتی کوتاه مدت برای کارگران و فعالان  واحدهای تولیدی و صنعتی فراهم ‌می‌شود. فتوحی  تأکید کرد: براساس این تفاهم‌نامه، دوره‌های‌آموزشی مختلف بر اساس نیاز واحـدهای تولیدی، برای نیروهای واجد الشرایط برگزار‌می‌شود و هزینه این دوره‌ها ‌از محل اعتبارات شرکت شهرک‌های‌صنعتی فارس تأمین ‌می‌شود.
مدیر کل فنی و حرفه‌ای فارس نیز در این جلسه با اشاره به ظرفیت‌های‌موجود در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در برگزاری دوره‌های‌ آموزشی مهارتی بر اهتمام به منظوری اجرایی کردن مفاد این تفاهم‌نامه تأکید کرد. کوشکی گفت: آموزش‌های‌ارائه‌شده توسط مراکز آموزشی فنی و حرفه‌ای استان،کاربردی و متناسب با نیاز بازارکار و واحد‌های‌صنعتی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی