[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۹
  • دوره جدید

اقدامات بسیار خوبی در ورزش فارس صورت گرفته است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، محمدرضا امیری که در آیین کلنگ زنی زورخانه مجموعه ورزشی قصرالدشت سخن می‌گفت، با بیان اینکه این محله از محلات پرافتخار شیراز است، افزود: این منطقه که جزو مناطق باقدمت و قدیمی‌ شیراز است، در طول انقلاب اسلامی‌ و بخصوص دوران جنگ تحمیلی خدمات شایانی به کشور ارائه داده و جوانان کثیری از محله قصرالدشت در دفاع از کشور و به بار نشستن ثمره انقلاب خون خود را جاری کرده‌اند و امروز شاهد حضور جانبازانی در این مراسم باشکوه هستیم که یادگاران و طلیعه داران دفاع مقدس هستند.
وی تصریح کرد: خوشبختانه با حضور توانمند مدیرکل ورزش و جوانان در شش سال گذشته، تحولات عظیمی ‌در عرصه توسعه فضاهای ورزشی استان ایجاد گردیده و علی‌رغم همه محدویت‌ها و مشکلات مالی، مدیریت را به گونه ای دیگری تفسیر کردند و نبود منابع کافی به دلیل شرایط اقتصادی کشور باز هم این اتفاقات خوشایند ادامه خواهد داشت.
فرماندار شیراز در ادامه صحبت‌هایش به تحریم‌های ظالمانه آمریکا اشاره داشت و گفت: امروزه دفاع از آرمان‌ها و شعار استقلال و ایستادگی که مبارزه با استکبارستیزی و حمایت از مظلومان هزینه‌های زیادی دارد. با توجه به اینکه ایران از مواضع خود عقب‌نشینی نکرد، با شدت بیشتری این تحریم‌ها اعمال شد و در این حواشی و مشکلات داخلی عده‌ای سودجو نیز به این گرفتاری‌ها دامن زده و در آغاز انقلاب هم سوءاستفاده، گران‌فروشی‌ها و احتکار وجود داشت. هرچند این انسان‌های بی‌رحم تعداد اندکی از جامعه هستند؛ اما موجب مشکلات عدیده‌ای برای ملت شریف ایران هستند. البته نمی‌توان در این شرایط فعلی تلاش مدیران پاک و شایسته را نادیده گرفت.
وی با بیان اینکه علاوه بر حوزه ورزش استان در گازرسانی نیز تحولات ارزشمندی ایجاد شده، خاطرنشان کرد: در شش سال گذشته، دولت تدبیر و امید روستاهای فارس از این خدمات به خوبی بهره مند شده‌اند و تا پایان دولت دوازدهم روستاهای زیر ۳۰ خانوار هم از این خدمات بهره مند می‌شوند.
وی در حوزه ورزش اشاره ای به تکمیل ورزشگاه پارس و مجموعه شش هزارنفری داشت و گفت: در پروژه‌های ورزشی کوچک‌تر نیز اتفاقات کم نظیری رخ داده است که درخور تقدیر است. در سال جاری تلاش ما بر این بوده که شهرستان شیراز در برخی از شاخص‌های توسعه از جمله ورزش که نسبت به استان و کشور فاصله دارد و در شورای برنامه ریزی استان هم مصوبه ای منعقد گردیده که برخی اعتبارات دستگاه‌های اجرایی که ماهیت خدمات آنها استانی است، از بودجه آنها کاسته شده و به ضروری‌ترین بخش‌های شیراز انعکاس داده شود که حوزه ورزش و جوانان نیز از این قاعده برخوردار خواهد شد.
امیری اشاره ای به منابع مالی داشت و گفت: علاوه بر سه درصد نفت و گاز منابعی مانند اعتبارات متوازن کشور که مبلغ ده میلیارد تومان برای ورزش و جوانان اختصاص داده شده و همچنین بیست و هفت صدم مالیات بر ارزش افزوده کشور در حوزه ورزش که باید با نظر مدیرکل ورزش و جوانان و استانداری فارس صورت بگیرد که علاوه بر آموزش و پرورش، عمدتاً در حوزه ورزش و جوانان در نظر گرفته شده است و یکسری اعتبارات ملی هم موجود است که با پیگیری مدیران تخصیص می‌یابد.
فرماندار شیراز در پایان گفت: این پروژه زورخانه قصرالدشت از اعتبارات ملی است که با تلاش و پیگیری مدیرکل ورزش و جوانان احداث خواهد شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی