[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۴
  • دوره جدید

باید چند هفته زودتر صعودمان را قطعی کنیم، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین: تیم فوتبال برق شیراز در اولین بازی خود پس از دو و نیم سال دوری به مسابقات کشوری بازگشت و اولین بازی خود  در لیگ دسته سوم را با اقتدار و پرامید شروع کرد.
برقی‌ها در مقابل سپاهان ایذه و در ورزشگاه حافظیه، خیلی زود دو بار در دقایق 9 و 11 توسط توفیق ربیعی و علی نگارنده به گل رسیدند. در دقیقه 19 هم صاحب یک ضربه پنالتی شدند که تیم میهمان در اعتراض به این پنالتی، از زمین مسابقه خارج شد! پس از ده دقیقه توقف، داور در اقدامی ‌عجیب تصمیم قبلی خود را لغو کرد تا سپاهان راضی شود به ادامه بازی!
در نهایت، برقی‌ها با گلی که در نیمه دوم توسط علیرضا فرح‌بخش به ثمر رساندند، با پیروزی سه بر صفر به کار خود پایان داده و از همین روز اول بر صدر نشستند.
جمشید غدیری، سرمربی برق شیراز در پاسخ به این سوال که آیا قبول دارید داور این بازی را خراب کرد، گفت: اتفاقاً باید بگویم داور درستش کرد! او با این تصمیم توانست کاری کند تا بازی به سرانجام برسد.
غدیری ادامه داد: من یکی از معدود مربیانی هستم که هیچ‌گاه وارد حیطه امور داوری نمی‌شوم؛ چون فکر می‌کنم به من مربوط نیست. بارها شده که داور به تیم من کمک کرده، مثل همین بازی که داور هند بازیکن ما را نگرفت و بعد آن طرف برای ما پنالتی گرفت! حالا فرض کنیم هفته آینده در اصفهان داور باعث باخت ما شود، اصلاً ناراحت نمی‌شوم. یک جا غیرعمدی به نفعم سوت می‌زنند، یک جا هم غیرعمدی به ضررم پنالتی می‌گیرند. اگر من بیایم و پیش چشم بازیکنانم داور را مقصر بدانم، از اصل موضوع فنی خارج می‌شوم. درباره این پنالتی هم باید بگویم داور میریت کرد که بازی به هم نریزد، من هم با او موافق بودم، چون به اصل تیمم اعتقاد داشتم. از طرفی، تیم رقیب از نظر فرهنگی هم شرایط مطلوبی ندارد و بازی کردن در ایذه با حواشی زیاد و عجیبی همراه است. داور بازی را مدیریت کرد و ما هم باید این کار را می‌کردیم. به بچه‌ها هم گفتم که احساسات بازیکن‌های حریف را جریحه‌دار نکنید؛ چون در دور برگشت ممکن است با ما برخورد فیزیکی کنند یا به نوع دیگری اذیتمان کنند. تیم ما باید به داشته‌های خودش اتکا کند.
سرمربی برق شیراز در خصوص مسائل فنی بازی هم گفت: ما سه هیچ بردیم و این برای شروع کافی بود. نواقص و عیب‌هایی هم در تیممان پیدا کردیم که باید روی آنها کار کنیم. در نیمه دوم هم به بچه‌ها گفتم تیمی‌ که سودای قهرمانی و صعود دارد، پرداختن به حاشیه‌ها از اهداف و آرمان‌ها دورش می‌کند. همین صحبت‌ها باعث شد بچه‌ها در نیمه دوم با آرامش بیشتری کار کنند و گل سوم را هم بزنند.
جمشید غدیری در خصوص وضعیت بازیکنان تیمش گفت: در دقایق پایانی که می‌خواستیم لیست نهایی را رد کنیم، جواد مرادی دروازه‌بان اول ما مصدوم شد. بنابراین یک دروازه‌بان از خوزستان آوردیم و همین‌طور یک سنتر فوروارد که هر دو هم عملکرد خوبی در بازی اول ما داشند. از روز اول استراتژی ما این بود که تیمی ‌را ببندیم که افکار دسته اولی داشته باشد. این تفکر است که می‌تواند ما را در این مسابقات قهرمان کند، نه اینکه بیاییم یک تیم محلی جمع کنیم و هر روز بخواهیم داوری و بی‌پولی و این‌طور مسائل را بهانه کنیم. برنامه باشگاه هم این است که اگر ان‌شاءالله از این دسته صعود کردیم، سال آینده امتیاز لیگ یک را بخریم و این خیلی کمک می‌کند به فوتبال فارس. البته کار سختی داریم؛ چون از هر گروه فقط یک تیم صعود می‌کند، یعنی باید 18 بازی انجام دهیم و اول شویم. هدف ما این است که در هفته‌های نخست امتیازات را جمع کنیم تا در هفته‌های پایانی کارمان به اما و اگر نکشد. می‌دانید که در چنین مسابقاتی، وقتی سرنوشت برخی تیم‌ها معلوم می‌شود که نه صعود می‌کنند و نه سقوط، برخی تیم‌های مدعی با آنها لابی می‌کنند و نتایج برخی مسابقات در بیرون از زمین رقم می‌خورد. ما نباید بگذاریم کار به اینجا بکشد. همان‌طور که من قبلاً با تیم‌های پیام مخابرات شیراز و شهرداری یاسوج این کار را کرده‌ام و تیم‌هایم سه یا چهار هفته زودتر صعود کرده‌اند، این بار هم می‌خواهیم این اتفاق بیفتد.
وی در خصوص بازی بعدی تیمش گفت: هفته بعد در اصفهان باید مقابل سپاهان نوین بازی کنیم. من هنوز شناخت دقیقی از رقبا ندارم؛ اما فکر می‌کنم سپاهان نوین جدی‌ترین رقیب ما باشد. چون باشگاهی باهویت هستند که دارای تشکیلات خوبی هم هستند. ضمن اینکه چندین عضو رده بالای فدراسیون هم اصفهانی هستند و آنها را حمایت خواهند کرد. این تیم در بازی اول سه گل زده و سه گل خورده که نشان می‌دهد خط حمله خوبی دارد؛ اما در دفاع دچار ضعف است. من هم نسبت به خط حمله تیمم اطمینان دارم که گل می‌زند؛ اما در عقب زمین کمی ‌دچار تزلزل هستیم که باید روی آن کار کنیم.
غدیری در مورد میانگین سنی تیمش گفت: میانگین سنی ما نسبت به سایر تیم‌ها کمی ‌بالاتر است. تیم‌های دیگر حدوداً زیر 23 سال هستند؛ اما میانگین ما حدود 25 است که این مسئله هم می‌تواند از نظر تجربه و هوشیاری به تیم ما کمک کند.
گفتنی است در گروه سوم لیگ دسته سوم فوتبال ایران به جز تیم برق شیراز، تیم‌های استقلال شوش، بویراحمد یاسوج، خلیج فارس میناب، سپاهان نوین اصفهان، سپاهان نوین ایذه، یزد لویه یزد، شاهین بندرعامری و آذراب اراک نیز حضور دارند.
در لیست بازیکنان تیم برق شیراز نفراتی چون یحیی سلحشور،‌ هادی سقایی، میلاد صالح‌وند، حمید سفیدگری، محمدحسین کشاورز، سیامک کشاورز، عقیل پورانصاری، شاهرخ شمس، علی نگارنده، توفیق ربیعی، ‌هادی خنیفر، علی اکبری، بهنام اکبری‌زاده، علی خورشیدی، علی زارع، علی فرح بخش، احسان سخندان، مهدی علی پناه، حسین جوکار و رضا خادم حضور دارند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی