[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۱
  • دوره جدید

وزیر صنعت: تولید خودرو به روزانه ۴۰۰۰ دستگاه رسیده است، روزنامه شیراز نوین

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت که تولید خودرو به روزانه بیش از ۴۰۰۰ دستگاه رسیده است. به گزارش ایسنا، رضا رحمانی گفت: در حال حاضر وضعیت خودروسازی که پیش از این روزانه ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ خودرو تولید می‌کرد به روزانه بیش از ۴۰۰۰ دستگاه رسیده است و این رکوردی برای تولید خودرو است.
رحمانی ادامه داد: زمانی که من وزارت صنعت را تحویل گرفتم تولید خودرو در شرف تعطیلی بود و به یک سوم میزان تولید امروز رسیده بود. همچنین اکثر تولیدات ناقصی داشت و به پارکینگ می‌رفت. همچنین بدهی خودروسازان به ویژه دو خودرو ساز بزرگ و اصلی بسیار زیاد بود. تولید در حداقل شرایط و بدهی در حداکثر شرایط خود بود و خودروسازان تنها ۲۰ هزار میلیارد تومان به قطعه سازان بدهکار بودند.
وزیر صنعت، با بیان این که در سال گذشته حدود یک میلیون دستگاه خودرو پیش فروش شده بود، یادآور شد: ۲۴ هزار میلیارد تومان بابت پیش فروش از مردم دریافت شده بود و یک میلیون متقاضی که اکثراً مردم عادی بودند و بعضاً با فروش اموالشان برای دریافت خودرو ثبت‌نام کرده بودند، وجود داشت. در این شرایط مهم‌ترین وظیفه وزارت صنعت، خروج خودرو سازی از وضع بحرانی و بازگردان آن به شرایط عادی و درمان آن بود که در این راستا اقداماتی در حوزه‌های مختلف انجام شد.
رحمانی با اشاره به برنامه‌ اصلاحی وزارت صنعت برای خودرو یادآور شد: ماحصل ساماندهی این صنعت رسیدن تولید روزانه به ۴ هزار دستگاه است که رکوردی در این زمینه به شمار می‌رود زیرا پیش از این تولید خودرو به هزار و ۲۰۰ تا هزار و ۳۰۰ دستگاه در روز رسیده بود. ما اقداماتی را انجام دادیم، تعهدات به نحو محسوسی کاهش پیدا کرد و وضع تولید سر و سامان گرفت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی