[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

جشنواره عکاسی باغشهر، با هدف حراست از باغ‌های قصردشت، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز اعلام کرد: جشنواره عکاسی باغشهر با معرفی ظرفیت‌های گردشگری طبیعی شیراز، زمینه حفظ و حراست از باغ‌های قصردشت شیراز را فراهم می‌کند. 
به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز،  دکتر ابراهیم گشتاسبی‌راد در حاشیه برگزاری تور عکاسی از باغ‌های قصردشت و رونمایی از پوستر جشنواره عکس «باغشهر»، حفظ باغ‌های کلان‌شهر شیراز و انعکاس اهمیت وجودی آن‌ها را امری مهم خواند و بیان داشت: شیراز به واسطه وجود باغ‌ها در بین کلان‌شهر‌ها جایگاهی ویژه دارد. 
معاون شهردار شیراز، این شهر را واجد همه ویژگی‌های منحصر‌به‌فردی دانست که در زندگی شهری امروز اهمیت دارد. 
به گفته وی، برخورداری از بافت تاریخی، بهره‌مندی از فضای مدرن شهری و فضای طبیعی شهری که احساس زندگی در محیطی روستایی را القا می‌کند، شیراز را در بین دیگر کلان‌شهرها سرآمد کرده است. رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز تأکید کرد: برگزاری رویداد‌های فرهنگی و گردشگری همچون تور عکاسی، برای حفظ این ویژگی‌ها و نمایش دادن آن‌ها به شهروندان و گردشگران از وظایف این سازمان است. 
دکتر گشتاسبی‌راد برگزاری نخستین جشنواره عکاسی باغشهر را گامی برای نشان‌دادن حساسیت مردم به حفظ باغ‌ها و میراث طبیعی شهر شیراز دانست و گفت: این جشنواره که به‌صورت فصلی برگزار خواهد شد، با هدف نشان‌دادن زیبایی‌های طبیعی شیراز و به‌ویژه باغ‌های قصردشت صورت می‌پذیرد. سرپرست گردشگری و امور زیارتی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز نیزدر این آیین شیراز را یکی از باغ‌شهری‌ترین کلان‌شهر‌های ایران خواند و گفت: جشنواره عکاسی باغشهر، در صدد است از ظرفیت عکاسان خبری، گردشگران و شهروندان برای حفظ باغ‌های قصردشت بهره‌ گیرد.  
علی نیری با اشاره به اینکه شیراز تنها کلان‌شهری است که تاکنون به دلیل آلودگی تعطیل نشده است، برخورداری از هوای پاک را مرهون ریه‌های تنفسی این شهر و به‌ویژه مجموعه باغ‌های قصردشت دانست. 
رئیس اداره حوزه استحفاظى باغات قصردشت نیز با حضور در جمع خبرنگاران از ایجاد ۱۰ هکتار پارک باغ یکپارچه برای شهروندان خبر داد و عنوان کرد: ضلع شمالی این فضای سبز عمومی مشرف به خیابان شهید رادفر است و تاکنون ۹ هکتار آن تملک شده است. 
وی اعلام کرد: شهرداری تاکنون حدود ۲۶۷ هکتار باغ تملک کرده است و در عمل حدود ۵۰۰ هکتار باغ را فریز کرده‌ و شهرداری با توجه به مالکیت مشاعی، امکان هرگونه دخل و تصرف را از بین برده است. 
رئیس اداره حوزه استحفاظى باغات قصردشت خاطرنشان کرد: آبیاری باغ‌های قصردشت هم‌اکنون به وسیله ۱۱ قنات فعال صورت می‌گیرد؛ در حالیکه در گذشته این قنات‌ها حدود ۳۶۰ رشته بوده که ۷۰درصد آن‌ها از بین رفته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی