[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۱
  • دوره جدید

دانشجویان در خانه‌های استیجاری در معرض آسیب هستند، روزنامه شیراز نوین

امضاء تفاهم‌نامه همکاری حوزه علمیه با دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس از موضوع‌های مهمی بود که در بازدید مدیرحوزه‌های علمیه استان فارس از دانشکده فنی شهید باهنر شیراز مطرح شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه‌ای‌استان فارس، دکتر محمدجامعی در این دیدار که با حضور معاونان دانشگاه برگزار شد، ضمن عرض خیرمقدم به مدیر و معاونان حوزه‌های علمیه استان اظهار داشت: این دانشگاه با دارا بودن 14 دانشکده وبیش از 13 هزار دانشجو در شهرستان‌های استان فارس آماده همکاری با حوزه‌های علمیه استان در بخش‌های مختلف فرهنگی، آموزشی و پژوهشی است. رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای شهید باهنر شیراز بیان کرد: آسیب‌هایی اجتماعی و تهدیدی که برای دانشجویان دارد، امروز به عنوان یک دغدغه مهم در دانشکده‌های فنی استان فارس به ویژه دانشکده شهید باهنر شیراز با داشتن بیش از چهارهزار و 500 دانشجو مطرح است، که در این زمینه برنامه‌های پیشگیری در دست اقدام است و حوزه علمیه نیز می‌تواند نقش مهمی در این موضوع داشته باشد.  وی بیان کرد: با توجه به اینکه دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس یک دانشگاه مأموریت‌گرا است، جمعیت دانشجویان آن بیشتر در رده سنی 17 تا 19 سال هستند و با توجه به کمبود خوابگاه دانشجویی و حضور در خانه‌های استیجاری یا خوابگاه‌های خودگردان به شدت در معرض آسیب هستند که در این راه نیز نیازمند حمایت مسئولان به ویژه خیران هستیم.
جامعی با بیان اینکه علاقه‌مند هستیم در مباحث فرهنگی، آموزشی و تربیتی بیش از پیش با مدیریت حوزه‌های علمیه استان فارس همکاری کنیم افزود: دانشجویان دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای استان فارس نیاز به کار فرهنگی بیشتری دارند و باید مدام برای آنان برنامه‌های تأثیرگذار و اثربخش داشته باشیم که خروجی آن یک دانش‌آموخته اخلاق مدار و مسئولیت‌پذیر باشد.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای همچنین با گرامیداشت سالروز شهادت شهید مفتح و روزه وحدت حوزه و دانشگاه تأکید کرد: حوزه علمیه می‌تواند در موضوع نهادینه کردن اخلاق به دانشگاه‌ها کمک کند تا کمتر شاهد تنزل اخلاق در جوامع علمی باشیم.
مدیرحوزه‌های علمیه استان فارس نیز با تبریک روز وحدت حوزه و دانشگاه و قدردانی از فعالیت‌های صورت گرفته در دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس اظهار داشت: این ایام مرتبط با هفته وحدت حوزه و دانشگاه است و در این راستا باید جلوه‌های وحدت حوزه و دانشگاه بیش از پیش پررنگ‌تر و برجسته‌تر شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی