[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۸
  • دوره جدید

اصلاح نرخ دستمزد کار دانشجویی براساس دستور مراجع بالادستی بود، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- فارس معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد که اصلاح نرخ دستمزد کار دانشجویی براساس دستور قانونی مراجع بالادستی انجام شده بود و اکنون تلاش برای افزایش آن در دستور کار مسئولان این دانشگاه است.
دکتر کوروش عزیزی چهارشنبه ۴ دی در واکنش به انتشار خبر اعتراض دانشجویان علوم پزشکی شیراز به کاهش دستمزد کار دانشجویی، گفت: اکنون بیش از هزار دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مشغول انجام کار دانشجویی در بخش‌های‌مختلف بهداشتی، درمانی و اداری دانشگاه هستند. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی شیراز، عزیزی ادامه داد: هر ساله از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دستورالعملی با موضوع ارزش گذاری و تعیین مبلغ ساعات کار دانشجویی به تمامی دانشگاه‌ها‌ارسال‌می‌شود که در واقع مبنای اصلی برای اجرا در آن سال است. عزیزی افزود: دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بر اساس رسم هر ساله و با هدف ارج نهی و حمایت از معیشت دانشجویان و نیز با در نظر گرفتن واقعیت‌های‌اقتصادی جامعه، تنها دانشگاه علوم پزشکی کشور است که با نظر مثبت هیئت رئیسه این دانشگاه، علاوه بر نرخ تعیین شده وزارت بهداشت، مبلغی نیز بر این نرخ افزوده و آن را مبنای ارائه دستمزد کار دانشجویی دانشجویان قرار‌می‌دهد. او ادامه داد: هیئت‌های امنا و رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز علاوه بر ارتقاء مبلغ ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت، ضریبی را نیز برای دانشجویان متأهل در نظر گرفته بود و مزید بر آن برای مقاطع مختلف و حتی سال‌های بالاتر تحصیلی نیز، مزایای افزایشی در نظر‌ می‌گیرد. عزیزی با اعلام اینکه ارائه کار دانشجویی هم به نفع دانشگاه و هم رفع کننده بخشی از مشکلات مالی دانشجویان را حل ‌می‌کند، گفت: سپردن بخشی از امور جاری دانشگاه به دانشجویان، علاوه بر اینکه باعث مهارت‌افزایی و مسئولیت‌پذیری دانشجویان‌می‌شود، بار مالی کمتری را برای دانشگاه به همراه دارد.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در سال‌های‌اخیر بالاترین میزان پرداختی به دانشجویان مشمول ارائه کار دانشجویی را داشته و این پرداخت‌ها ‌همواره بیش از میزان ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت بوده است. او اضافه کرد: امسال با توجه به وجود دستورالعمل‌های‌جدید و نیز اعلام صریح نهادهای نظارتی، مکلف به اجرای دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت بهداشت شده‌ایم و اجرای دقیق نرخ دستمزد ساعتی کار دانشجویی بر اساس دستور قانونی مراجع بالادستی انجام شده است. عزیزی گفت: پیگیری‌ها‌برای افزایش مبالغ دستمزد کار دانشجویی از  سوی رئیس و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی در حال انجام است و در هفته‌های‌آینده در صورت تائید و صلاحدید هیئت امنای دانشگاه، مبالغ پرداختی نیز اصلاح شده و افزایش ‌می‌یابد. معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دانشجویان را پشتوانه و سرمایه اصلی هر دانشگاه معرفی و اضافه کرد: بی‌شک، تأمین رفاه و رضایت‌خاطر دانشجویان، دغدغه اصلی همه مدیران و مسئولان دانشگاه است و همه تلاش‌می‌کنند تا با وجود تنگناهای موجود و نیز کمبود منابع، خدمات بهتری را به آنان ارائه دهند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی