[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۱
  • دوره جدید

رئیس اتاق بازرگانی فارس: توفیق فضای کسب و کار با آموزش محقق ‌می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

در آیینی با حضور مسئولان، تفاهم‌نامه سه جانبه با محور نقش آموزش‌های‌فنی و حرفه‌ای ‌در تعالی سطح کیفی محصولات صادرات محور مابین مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای‌استان فارس، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان و رئیس اتاق تعاون فارس منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس در نشست مشترک مدیرکل و معاونان آموزش فنی و حرفه‌ای، اتاق بازرگانی و اتاق تعاون استان فارس و استاد‌کاران ارشد صنایع دستی شیراز گفت: امروزه یکی از الزامات فضای کسب و کار، توجه به آموزش است که در صورت تحقق این مهم سایر زنجیره‌های‌کسب و کار نیز حرکت مثبت و مناسبی خواهند داشت.
جمال رازقی با بازشماری بسیاری از مشکلات ناشی از کم توجهی به آموزش افزود: به وضوح شاهد اهداف تعیین شده متعالی در سایر بخش‌ها‌ هستین درحالی که تحقق این اهداف نیاز به آموزش‌های ‌مرتبط دارد.
وی بیان کرد: تجارت و بازار ما نیاز به آموزش دارد و غفلت از آموزش ‌می‌تواند ضررهایی را برای کسب و کار و بازار ایجاد کند.
رازقی با اشاره به انعقاد این تفاهم نامه سه جانبه اظهارداشت: افزایش سطح دانش و مهارت‌های‌عمومی و تخصصی نیروی کار از ضرورت‌ها‌و نیازهای رشد و توسعه اقتصادی هر کشور است لذا در راستای ایجاد بسترهای پایدار شغلی برای کارجویان و مهارت دیدگان نظام آموزش‌های‌فنی و حرفه‌ای‌مبتنی بر نیاز بازار کار و بهره گیری از ظرفیت و دانش‌های‌نوین و پیشرو ، تفاهم‌نامه همکاری سه جانبه تدوین و تهیه شده است. رئیس اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: در مرحله نخست اجرای این تفاهم‌نامه باید آموزش‌های‌مرتبط با نیاز بازار کار به افرادی که هم اینک مشغول به کار هستند ارائه شود تا بتوانیم فعالیت اثربخشی را در بخش مهارت‌های‌کاری نیروی انسانی در استان انجام دهیم. وی با بیان اینکه در دولت‌های‌مختلف به جای اهمیت به تولید، موضوع اشتغال نشانه گرفته شده و هزینه‌هایی در این زمینه شده است، ادامه داد: اینکه به افراد بیکار آموزش‌هایی ارائه شود و بعد به دنبال اشتغال آنها برویم کار بیهوده‌ای ‌است که تحقق اهداف این تفاهم‌نامه را عملی نمی‌کند بلکه در شرایط فعلی باید شرایط فعلی واحدهای تولیدی حفظ شود.
در این آیین تفاهم‌نامه سه جانبه با محور نقش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ‌در تعالی سطح کیفی محصولات صادرات محور مابین مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای ‌استان فارس، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان و رئیس اتاق تعاون فارس امضا شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی