[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

درمان ناباروری و اورژانس هوایی تقویت‌ می‌شود، روزنامه شیراز نوین

ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت‌، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اعتباراتی که برای ماندگاری پزشکان در مناطق محروم در نظر گرفته شده گفت: سال ۹۹ همچنین طرح‌هایی چون حمایت از درمان ناباروری، ترویج زایمان طبیعی و حمایت از اورژانس هوایی نیز مورد حمایت و توجه است.
سید کامل تقوی‌نژاد روز چهارشنبه در بازدید از پروژه‌های عمرانی سلامت  شهرستان مُهر در جنوب استان فارس از محل بیمارستان جایگزین مرکز شهرستان مهر ، بیمارستان خیرساز صدیقی در دست احداث شهر گله‌دار، مرکز خدمات جامع سلامت در حال تکمیل شهر مُهر، ساختمان الحاقی در حال ساخت بیمارستان حضرت فاطمه‌الزهرا‌(س) بازدید کرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در بازدید خود از بیمارستان خیرساز شهر گله‌دار بر سرعت بخشیدن به ساخت و ساز این مجموعه تأکید کرد و گفت: در صورتی که نصب تأسیسات این بیمارستان تا پایان سال‌جاری تکمیل شود، وزارت بهداشت نسبت به تجهیز آن اقدام‌می‌کند.
تقوی‌نژاد همچنین در بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت شهر مُهر، تأمین اعتبار برای تکمیل ساخت و ساز این پروژه را بررسی کرد و نسبت به بهره‌برداری این مرکز خدمات‌رسان در دهه فجر امسال، ابراز امیدواری نمود.
وی در ادامه از تعدادی از بخش‌های‌مختلف بیمارستان حضرت فاطمه‌الزهرا (س) شهرستان مُهر نیز بازدید و ضمن ملاقات با تعدادی از بیماران، روند ارائه خدمات را ارزیابی کرد.
در نشست هم‌اندیشی که پس از بازدید از پروژه‌های‌حوزه سلامت شهرستان مُهر انجام شد نیز در اعتبار بخشی برای تکمیل ساخت و‌ساز ساختمان الحاقی بیمارستان حضرت فاطمه‌الزهرا (س)، ساماندهی درمانگاه شهر وراوی و تشکیل کمیته کارشناسی وزارت بهداشت و تعیین تکلیف نهایی احداث بیمارستان جایگزین مرکز شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.
سید کامل تقوی‌نژاد، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در جریان بازدید و بررسی پروژه‌ها‌ گفت: سهم اعتبارات تملک دارایی‌های‌سرمایه‌ای، ۲ هزار ۵۷ میلیارد تومان است که در لایحه بودجه سال آینده ، ۲ هزار ۸۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که امیدواریم در بحث ارزش افزوده با افزایش سهم وزارت بهداشت، بخش عمده‌ای‌ از نیازهای استخدام نیروهای جدید تأمین شود.
معاون وزیر بهداشت همچنین با بیان اینکه  مجوز استخدام ۲ هزار نفر اعضای هیئت علمی تمام وقت به صورت پیمانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از طرف سازمان اداری استخدامی صادر شده، افزود: با جذب این تعداد هیئت علمی انتظار ‌می‌رود با توجه به افزایش تعداد دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی و افزایش تعداد بازنشستگان هیئت علمی در دانشگاه‌ها، بخش عمده‌ای ‌از مشکلات حوزه آموزش در دانشگاه‌های‌علوم پزشکی کشور مرتفع شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی