[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۱
  • دوره جدید

محصولات کشاورزی استاندارد‌ می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: طرح تولید محصول گواهی شده و استاندارد به مدت چهارسال، برای دو میلیون و 400‌هزارتن محصولات کشاورزی در سطح 80 هزار هکتار این استان اجرا‌ می‌شود. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد‌کشاورزی استان فارس، حسین پژمان با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد محصولات کشاورزی این استان به صورت بالقوه پتانسیل دریافت گواهی استاندارد را دارند، تصریح کرد: در فاز اول طرح تولید محصول گواهی شده و استاندارد؛ خیار و گوجه فرنگی گلخانه‌ای‌ و مزرعه‌ای، سیب‌زمینی، پیاز، پرتقال و سیب درختی در دستور کار قرار دارد. وی با اشاره به اینکه در اجرای این طرح دانشگاه علوم پزشکی، اداره کل استاندارد و شهرداری شیراز با سازمان جهاد کشاورزی استان فارس همکاری ‌می‌کنند، افزود: مشارکت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، قوه‌قضائیه و تشکل‌های‌کشاورزی بخش خصوصی در اجرای این امر ضروری است. پژمان، هدف از اجرای «طرح تولید محصول گواهی شده و استاندارد» را ارتقای سلامت محصولات کشاورزی و در نهایت ارتقای سلامت و بهداشت جامعه و کاهش نگرانی مردم در مورد کیفیت و سلامت محصولات تولیدی در استان فارس دانست.
این مقام مسئول اظهار کرد: ترغیب بخش خصوصی به ورود به زنجیره تولید، فرآوری، برندسازی و عرضه محصولات گواهی شده از دیگر اهداف اجرای این طرح است که علاوه بر کاهش هزینه‌های‌تولید کنندگان و مصرف کنندگان در ایجاد اشتغال به ویژه برای کارشناسان  بخش کشاورزی مؤثر است.
به گفته وی؛ در این طرح سازمان میادین شهرداری با قرار دادن غرفه‌هایی در نقاط مختلف شهر شیراز به عرضه مستقیم محصولات گواهی شده و استاندارد کمک خواهد کرد و همچنین سازمان تعزیرات حکومتی استان فارس و قوه‌قضائیه با کارگروه نظارت بر فروشگاه‌های‌عرضه‌کننده کود و سموم کشاورزی این استان همکاری خواهند کرد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی