[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۷
  • دوره جدید

پزشکان کازرون بدون تجهیزات پیشرفته، نوزاد را از مرگ نجات دادند، روزنامه شیراز نوین

ایرنا- پزشکان مغز و اعصاب در بیمارستان ولی‌عصر(عج) کازرون، جان نوزاد را از مرگ نجات دادند که به گفته رئیس بیمارستان این اقدام در فقدان تجهیزات پیشرفته انجام شد. سجاد شرافت رئیس بیمارستان ولی‌عصر کازرون با بیان اینکه برای نخستین بار عمل موفقیت‌آمیز روی مغز نوزاد در این بیمارستان صورت گرفت گفت:‌ خانمی که سه‌شنبه از بوشهر برای عمل زایمان عازم شیراز بود در میانه راه دچار درد شدید زایمان شد که به بیمارستان کازرون منتقل و بلافاصله عمل شد و یک نوزاد پسر به وزن یک کیلو و ۲۰۰ گرم به دنیا آورد.
وی چهارشنبه در مصاحبه با ایرنا افزود: پزشکان متخصص با معاینه نوزاد متوجه مشکل خون‌ریزی در مغز این نوزاد شدند که قرار شد به بیمارستان‌های ‌شیراز منتقل شود ولی به دلیل اعلام کمبود تخت در شیراز، متخصص مغز و اعصاب بیمارستان ولی‌عصر کازرون عمل جراحی روی این نوزاد انجام داد که موفقیت‌آمیز بود.
پزشک جراح این نوزاد نیز در گفت و  گو  با ایرنا اعلام کرد:‌ اینگونه عمل‌ها‌ باید با استفاده از امکانات فوق‌تخصصی اطفال انجام شود که در بیمارستان ولی‌عصر کازرون وجود نداشت لذا با همان امکانات موجود به همراه تیم پزشکی بیمارستان اقدام به عمل کردیم.
محمدحسین اشرف افزود: عمل این نوزاد که در  ۲۸هفتگی به دنیا آمد کار دشواری بود ولی با همکاری دیگر پزشکان و استفاده از تجربیات برای اولین بار در این بیمارستان این عمل انجام شد و  اینک وضعیت عمومی نوزاد خوب است و امکان تغذیه از شیر برایش وجود دارد و در چند روز آینده مرخص خواهد شد.
کازرون از شهرستان‌های‌غربی استان فارس است که مرکز آن حدود ۱۲۰ کیلومتر با شیراز فاصله دارد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی