[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۱
  • دوره جدید

فارس میزبان بیش از ۱۰ رویداد بزرگ ورزشی است، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: نشست خبری مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با اصحاب رسانه، پیش از ظهر دیروز (چهارشنبه) در سالن اجتماعات این اداره برگزار شد.
در این نشست که با حضور حیدرعلی کامیاب، معاونان او و جمع زیادی از خبرنگاران و عکاسان ورزشی و غیرورزشی به انجام رسید، کامیاب مدیرکل ورزش و جوانان، محسن سالاری معاون توسعه امور ورزش، فریبا خالدی مسئول امور ورزش بانوان و سید اسلام موسوی معاون توسعه منابع و پشتیبانی به بیان برنامه‌های پیش روی این اداره پرداختند. 
در شماره امروز، مشروح صحبت‌های حیدرعلی کامیاب، مدیرکل ورزش و جوانان فارس را می‌خوانید.
کمک کنید تا خستگی ناشی از اخبار ناراحت کننده از تن مردم خارج شود
در طول شش سال گذشته در حوزه ورزش توفیق‌های زیادی به دست آمده که بخش بزرگی از آن مرهون تلاش‌های شما خبرنگاران است. جا دارد از تلاش‌های همیشگی شما تشکر کنم و ممنونم که در سفرهای ما حضور دارید و کمک می‌کنید که مردم در جریان وضعیت پروژه‌های عمرانی ما قرار بگیرند. کشور ما از لحاظ وضعیت اقتصادی در شرایط سختی قرار گرفته و استان فارس هم با چنین شرایطی دست و پنجه نرم می‌کند.با توجه به تحریم‌های ظالمانه‌ای که کشورهای غربی و آمریکا بر ایران اعمال کرده‌اند، باید بپذیریم که شرایط کشور ما شرایط مطلوبی نیست و زندگی مردم سخت می‌گذرد. در حوزه سیاسی و فرهنگی، دشمن جوانان ما را هدف قرار داده که از این طریق به ما آسیب بزند. البته ما هم مردمی ‌هستیم اهل مقاومت و مبارزه و تجربه نشان داده که در نهایت در این مبارزه نیز پیروز خواهیم شد. به همین خاطر نقش خبرنگاران خیلی مهم است. زمانی که این نگاه به کشور ما از سوی دشمن وجود دارد و می‌خواهند نشاط از جامعه ما برود، شما خبرنگاران می‌توانید نشاط‌آفرینی بکنید و مثل گذشته این کار بزرگ و رسالت مهم را انجام دهید تا ما هم با همکاری با شما عزیزان بتوانیم در انتهای سال که سال نو از راه می‌رسد، لبخند را بر لبان مردم بیاوریم. یکی از بخش‌هایی که می‌تواند در این ترویج نشاط به مردم کمک کند، وزارت ورزش جوانان است که با توسعه ورزش همگانی، توسعه ورزش قهرمانی و در رشته‌های مختلف ورزشی و خستگی کارهای روزمره را از تن آنها به در کند. این روزها از طریق شبکه‌های اجتماعی و مجازی و بعضاً با اخباری کذبی که منتشر شده و در اختیار مردم قرار می‌گیرد، آنها از این اخبار و اطلاعات غلط و سیاه‌نمایی‌ها خسته و کلافه‌اند. ما باید کاری کنیم که مردم این چیزها را به فراموشی بسپارند. در همین رابطه، در روزهای اخیر در جلسه‌ای در خدمت مقام عالی وزارت بودیم و در این سه ماه آخر سال می‌خواهیم برنامه‌های همگانی‌مان را دو چندان کنیم. یک برنامه‌ریزی جامع هم انجام داده‌ایم و ان‌شاءالله از همین هفته برنامه پیاده‌روی در شیراز داریم. همچنین برنامه‌هایی مثل پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری همگانی و کوه‌نوردی در سایر شهرستان‌ها هم برگزار خواهد شد. به این ترتیب می‌خواهیم تلاش کنیم مردم کمی ‌از این گیر و بند فضای سیاسی و فرهنگی و مجازی که خیلی هم با سیاه‌نمایی همراه است، رها شوند.
افتتاح 50 پروژه ورزشی در سفر رئیس‌جمهور
ما در این سه ماه آخر سال میزبان هیئت دولت خواهیم بود و آقای رئیس جمهور به استان فارس سفر می‌کنند. برنامه‌های متنوعی در این سفر قرار دارد؛ اما در بخش ورزشی آن که به ما مربوط می‌شود، بیش از ۵۰ پروژه ورزشی در سطح استان با حضور ایشان و آقای دکتر سلطانی‌فر، وزیر محترم ورزش و جوانان افتتاح شده و به بهره‌برداری خواهد رسید. تقسیم‌بندی این پروژه‌ها به صورتی است که در سراسر استان به صورت گسترده تقسیم شده و ما در همه شهرستان‌های استان مکان ورزشی برای افتتاح داریم.
تعداد پروژه‌های افتتاحی از آنچه قول داده بودیم بیشتر است
اگر خاطرتان باشد، در ابتدای سال این قول را داده بودیم که در سال ۹۸، ۱۸۰ طرح را افتتاح کنیم که بیش از ۵۰ پروژه آن در این سفر افتتاح خواهد شد. تعداد زیادی هم قبل از این سفر افتتاح شده که در جریان آنها هستید و در نهایت شاید آن عدد ۱۸۰ تا انتهای سال بیشتر هم بشود. یک خبر خوش هم بدهم و آن این که ما تمام پروژه‌های نیمه‌کاره قبل از دولت آقای روحانی را تکمیل کرده‌ایم. همچنین پروژه‌هایی مثل چمن‌های مصنوعی و استخرها و سالن‌های چندمنظوره هم از اعتبارات ملی استانی و وزارت نفت در حال احداث است که وقتی همگی آنها تکمیل شود، دیگر پروژه باقیمانده از دولت‌های قبل نخواهیم داشت.
سالن شش هزار نفری ماه آینده تکمیل خواهد شد
طبق آخرین آمار، برای یک و نیم میلیون متر مربع در طول این چند سال که فضا احداث کرده‌ایم یا بازسازی کرده‌ایم، نزدیک به ۵۴۰ میلیارد تومان هزینه کرده‌ایم تا این پروژه‌ها را تکمیل کنیم که انصافاً در نوع خود کم‌نظیر است و یک جهش خوب در حوزه ورزش محسوب می‌شود. همچنین قول داده بودیم که امسال سالن شش هزار نفری تکمیل شود. در همین هفته هم به اتفاق آقای استاندار خدمت آقای وزیر بودیم و در جلسه‌ای یک و نیم ساعته در مورد مسائل مختلف صحبت شد. بحث اصلی و مهم ما سالن شش هزار نفری بود که نحوه افتتاح و زمان بهره‌برداری از آن مشخص شود. باید بگویم این سالن دیگر تقریباً آماده است و فقط برخی تأسیسات آن مانده. کمی ‌در محوطه‌سازی کار دارد که به خاطر بارندگی کمی ‌به تأخیر افتاد و حالا باید آماده شود تا بتوانیم محوطه‌سازی را تکمیل کنیم و پروژه را به بهره‌برداری برسانیم. ما از اول فروردین در این سالن باید مسابقه برگزار کنیم. یکی از برنامه‌هایی که برای این سالن پیش‌بینی کرده‌ایم، برگزاری دو مسابقه فوتسال دوستانه بین تیم ملی کشورمان و تیم ملی فوتسال آرژانتین است. در حال حاضر چراغ‌های روشنایی سالن نصب شده، هواساز‌ها و صندلی‌ها هم نصب شده، سقف کاذب‌ها را هم دارند می‌زنند و به امید خدا در یک ماه آینده تجهیزات داخل سالن ما تکمیل می‌شود و برای نصب کفپوش هم همین امروز و فردا پیمانکار می‌آید و قرارداد را می‌بندند تا کار انجام شود. این سالن تا ماه آینده افتتاح خواهد شد و به بهره‌برداری می‌رسد تا بتوانیم میزبان رقابت‌های جهانی و آسیایی باشیم. این سالن به آبرویی برای این استان تبدیل خواهد شد. از شما خبرنگاران هم تشکر می‌کنم که در این دو سال همیشه پیگیر وضعیت این سالن بودید. همواره به صورت تور رفتیم و پیگیری کردیم و نقش شما در به سرانجام رسیدن این پروژه بزرگ خیلی مهم بود. با توجه به اینکه این پروژه یک پروژه ملی محسوب می‌شود، شرکت توسعه و تکمیل تجهیز اماکن ورزشی در رأس کار است. اگر شما نمی‌آمدید و انعکاس نمی‌دادید، شاید این پروژه به پروژه‌ای ده پانزده ساله تبدیل می‌شد؛ اما با لطف خداوند و حمایت‌های جناب آقای دکتر رحیمی ‌استاندار محترم و آقای وزیر که همین هفته هم ۵ میلیارد تومان نقدینگی تصویب کردند که در اختیار پیمانکار قرار بگیرد، این پروژه دارد به روزهای پایانی تکمیل و آغاز بهره‌برداری نزدیک می‌شود.
امیدواریم برگزاری فینال جام حذفی با صعود یکی از تیم‌هایمان به لیگ برتر هم‌زمان شود
چمن ورزشگاه پارس را هم آماده کرده‌ایم و خیلی هم خوب شده و می‌توانید از آن بازدید کنید. متأسفانه شرکت توسعه در زمان قبل کار ناقصی را انجام داده بود و به خاطر اینکه بارندگی مطلوبی نداشتیم و املاح داخل خاک تبخیر شده بود، این خاک دیگر حاصلخیز نبود و نهایتاً کشت مجدد انجام شد و حالا همه چیز خوب است. می‌دانید که ما میزبان فینال جام حذفی خواهیم بود و باید همه کمک کنیم که بتوانیم یک فینال خوب را برگزار کنیم. امیدواریم برگزاری  فینال جام حذفی ما با یک جشن صعود همراه  باشد و  یکی از تیم‌های شهرمان به لیگ برتر برود. این دیگر خیلی کار را لذت‌بخش می‌کند. ما خیلی هزینه کردیم که امسال یکی از تیم‌ها بتواند به لیگ برتر صعود کند. با اینکه بعضاً اخبار کذبی هم منتشر می‌شود، امسال برای اولین بار شاهد هستیم که دو دستگاه وزارت دارایی و وزارت صنعت و معدن، چند واحد صنعتی را شناسایی کردند و مصوب کردند که سه میلیارد تومان به باشگاه‌های حرفه‌ای  بدهند. از این سه میلیارد تومان، دو سوم آن متعلق به تیم‌های فجر و قشقایی است، یعنی هر تیم مبلغ یک میلیارد تومان. با کمک‌هایی که از طریق دستگاه‌های دیگر هم می‌شود و البته اعتباراتی که خود مدیران و مالکان این تیم‌ها هم با تلاش خود فراهم کرده و می‌کنند، فکر می‌کنم بتوانیم ان‌شاءالله یکی از تیم‌ها را سال آینده در لیگ برتر ببینیم. تیم فجر هم‌اکنون جایگاه خوبی دارد. همچنین قشقایی هم دارد خوب بازی می‌کند و خوب نتیجه می‌گیرد. به هر حال امیدواریم این اتفاق بیفتد و یکی از تیم‌ها به لیگ برتر صعود کند تا ما در روز برگزاری فینال جام حذفی خیلی خوشحال‌تر باشیم. این را هم اضافه کنم که دولت برای باشگاه‌داری اعتباری ندارد و دست ما برای کمک بسته است. از همین طریق رایزنی با استانداری و سایر دستگاه‌های دولتی  است که می‌توانیم کمک کنیم و خوشبختانه می‌بینیم که این پیگیری‌ها به بار نشسته است.
سیزدهم دی ماه، پیاده‌روی همگانی در شهر صدرا
در عرصه ورزش همگانی به زودی یک برنامه داریم که به صورت کشوری برگزار می‌شود. یک برنامه صبح و نشاط داریم در شبکه سه که روز جمعه ۱۳ دی ماه پخش خواهد شد که همان پیاده‌روی همگانی در شهر صدرا خواهد بود. امیدوارم خبرنگاران هم کمک کنند تا هم استقبال بیشتری از این برنامه شود و هم انعکاس خوبی در رسانه‌ها داشته باشد. مردم این عکس‌هایی که شما می‌گیرید را به یادگار نگه می‌دارند. ما می‌خواهیم یکی دو ساعت با هم باشیم و برای این که حضور گسترده‌ای داشته باشیم، خواهش می‌کنم اصحاب رسانه کمک کنند که مردم بدانند برای حضور در این برنامه در چه ساعتی و در کجا باید باشند. این برنامه به پیشنهاد شرکت توسعه عمران صدرا بود که باید از آقای دکتر حاجی‌پور تشکر کنم. ایشان هدایایی را هم پیش‌بینی کرده و تعداد زیادی دوچرخه را آماده کردند که در همان برنامه به قید قرعه تقدیم برندگان کنند. همه دارند تلاش می‌کنند که این برنامه به نحو مطلوب و مناسب برگزار شود و بتوانیم در این برنامه یک رکورد بزنیم. رکورد قبلی را در داراب به جا گذاشتیم و امیدواریم دوباره بتوانیم آن رکود را جابجا کنیم.
فارس، میزبان دور نهایی المپیاد خوشه‌چین
برای اولین بار در کشور یک رویداد ورزشی خیلی خوب برای جوانان روستایی ما تحت عنوان المپیاد ورزشی خوشه‌چین در نظر گرفته شد و در ۸ رشته ورزشی برگزار شد. این اتفاق، اتفاق خیلی خوبی بود و هزاران نفر از بچه‌های روستاهای ما از سراسر روستاهای کشور آمدند و در این المپیاد شرکت کردند و مسابقه دادند. تیم‌های منتخب استان‌ها به چند منطقه کشور تقسیم شدند و در مسابقات شش گانه شرکت کردند و به مرحله نهایی رسیدند. منتخبان این ۶ منطقه کشور دارند به استان فارس می‌آیند و در بهمن‌ماه دور نهایی را برگزار خواهند کرد. دیروز جلسه‌ای داشتیم در خدمت آقای احمدی، معاون ورزشی جناب آقای وزیر که در دهه اول بهمن رقابت‌ها را برگزار کنیم. برگزاری اولین دوره این مسابقات در فارس هم در نوع خودش جالب و کم‌نظیر است. این المپیاد شادی و نشاطی را بین بچه‌های روستایی ایجاد کرده که ان‌شاءالله این برنامه تداوم خواهد داشت و در سال آینده هم نواقص آن برطرف می‌شود، مشکلات آن کمتر می‌شود و به صورت منسجم‌تر برگزار می‌شود. استان فارس این افتخار را دارد که اولین دوره مسابقات را میزبانی کند. برای این میزبانی مقامات کشوری هم می‌آیند، آقای استاندار هم حضور دارد، معاون رئیس‌جمهور هم حضور خواهد داشت و امیدواریم کاری شیک و خیلی زیبا انجام شود. شما خبرنگاران هم از همین الان هم دعوتید. از شما می‌خواهیم کمک کنید که این مسابقات به شکلی مطلوب برگزار و انعکاس داده شود و در نهایت امیدوارم ما هم میزبان خوبی باشیم.
میزبانی کشتی فرنگی جام جهان پهلوان تختی
در کنار این میزبانی، ما میزبانی‌های دیگری هم داریم که برای شما هم می‌تواند جذاب باشد. بعد از مدت‌ها که مسابقات بین‌المللی در شیراز نداشته‌ایم، ان‌شاءالله جام تختی کشتی فرنگی را خواهیم داشت.  قرار شده به ما خبر بدهند که اگر قرار است این مسابقات برگزار شود، حتماً در شیراز برگزار شود. همچنین مسابقات گردان گود را خواهیم داشت؛ مسابقاتی که قبلاً تحت عنوان قوی‌ترین مردان ایران برگزار و ایام نوروز پخش می‌شد. حالا اسم آن را عوض کرده‌اند و این برنامه در حدود بهمن ماه در حاشیه تخت جمشید و در چند مکان تاریخی استان فارس ضبط خواهد شد که ما میزبان آن هستیم.  این برنامه در فروردین ماه سه مرتبه از شبکه‌های سه و جام جم پخش خواهد شد و فرصت خوبی برای نشان دادن ظرفیت‌های استان است. امیدوارم خبرنگاران نیز در هنگام ضبط این برنامه حضور داشته باشند که در ایامی ‌که پربیننده‌ترین روزهای تلویزیون هم هست، بتوانیم استانمان را خوب معرفی کنیم و این یک فرصت باشد برای جذب گردشگر. می‌دانید که یکی از پتانسیل‌های بزرگ استان ما درآمدهایی است که از طریق جذب گردشگر ایجاد می‌شود. ما باید روی این قضیه خیلی کار کنیم.
میزبانی مسابقات بین‌المللی جام فجر
همچنین در دهه مبارک فجر مسابقات بین‌المللی بدمینتون جام فجر را داریم. من از گرفتن این میزبانی خیلی خوشحالم، به خصوص وقتی دیدم بیشتر از ۳۵ کشور در این مسابقات شرکت می‌کنند و امتیازهای آن هم در رنکینگ المپیک و انتخاب افراد برای این مسابقات مهم مؤثر است. امروز که هنوز دو سه هفته به پایان ثبت نام مانده، کشورهایی مثل هند، پرتغال، اسپانیا، جمهوری چک، مالزی، آمریکا، آذربایجان، اتریش، مکزیک، برزیل، آلمان، سوئیس، کانادا، هلند، ایسلند و بلژیک ثبت‌نام کرده‌اند و کشورهای دیگری هم تا دو سه هفته آینده اعلام آمادگی می‌کنند. ببینید که برگزاری مسابقات چقدر جذاب است وقتی قرار است میزبان آن شیراز باشد. میزبانی شیرازی باعث ایجاد انگیزه‌های دیگری هم برای حضور کشورهای مختلف می‌شود. امیدوارم این مسابقات هم به خوبی پوشش داده شود. ما هم این آمادگی را داریم که این میزبانی را به صورت مطلوب برگزار کنیم.
سالن شش هزار نفره، میزبان رقابت‌های هندبال جوانان آسیا
همچنین قرار است ما در سال آینده میزبان رقابت‌های هندبال جوانان آسیا در سالن شش هزار نفری شیراز باشیم. در این رقابت‌ها هم بیش از ۱۲ کشور حضور خواهند داشت که این هم می‌تواند یک آغاز خوب برای سالن شش هزار نفری ما باشد  و شروعی باشد برای دریافت میزبانی ورزش‌های توپی در این مجموعه. ما حدود ده، دوازده میزبانی خوب در ۶ ماه آینده خواهیم داشت و امیدوارم نهایت بهره‌برداری را از این میزبانی‌ها داشته باشیم. امیدواریم رسانه‌ها به خوبی برای انعکاس اخبار این میزبانی‌ها اقدام کند. اگر طرحی هم دارید به ما ارائه دهید و ما حاضر به پشتیبانی و کمک هستیم.
افتتاح یکی از زیباترین ورزشگاه‌های کشور در لامرد
 در سفر هیئت دولت که جناب آقای وزیر هم تشریف می‌آورند،  یکی از زیباترین ورزشگاه‌های کشور در شهر لامرد افتتاح می‌شود. این پروژه یکی از پروژه‌های خوب ما در سطح استان است که تقدیم می‌شود به مردم خوب و خونگرم شهرستان لامرد. پروژه‌های دیگری هم کنار این پروژه خواهد بود؛ اما این پروژه شاخص‌ترین آن است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی