[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۱
  • دوره جدید

هدف اصلی ما حضور موفق در المپیک و پارالمپیک است، روزنامه شیراز نوین

معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان فارس گفت: هدف اصلی ما حضور موفق در المپیک و پارالمپیک 2020 توکیو است.
به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، سید اسلام موسوی که چهارشنبه در کنفرانس خبری مدیرکل با اصحاب رسانه سخن می‌گفت، با ارائه گزارشی در تشریح برنامه‌های حوزه معاونت پشتیبانی و منابع توضیح داد و گفت: در سال جاری هدف اصلی ما المپیک و پارالمپیک است و با توجه به اینکه حوزه ورزش قهرمانی نوک پیکان اداره کل ورزش و جوانان است، با تعامل صورت گرفته با این حوزه و به رهبریت مدیرکل، پشتیبانی قابل توجهی از این بخش انجام داده و تلاش می‌کنیم این افتخارات در همه میادین داخلی و برون مرزی روزبه روز بیشتر شود.
وی با بیان اینکه در مجموعه اداره کل ورزش و جوانان بخش‌های مختلفی در جهت خدمت به مردم تفکیک گردیده است چندین حوزه در زیرمجموعه معاونت پشتیبانی اداره می‌شود که مهم‌ترین آن موضوع امور اداری است که در حال حاضر با 500 نیروی انسانی، رسمی‌، قراردادی، پیمانی و کارگری در حال خدمت به مردم هستند.
معاون توسعه منابع و پشتیبانی در ادامه صحبت‌هایش به موضوع رفاهیئت کارکنان اشاره کرد و گفت: سعی ما بر این است که در مسائل مالی و رفاهی کارمندان، همه موارد به نحو مطلوبی انجام شود و حتی برای ارتقای سطح دانش همکاران در زمینه‌های مختلف کلاس‌های مختلف آموزشی نیز برگزار می‌کنیم.
سید اسلام موسوی اشاره ای به توسعه پروژه‌های عمرانی در طول شش سال گذشته تاکنون داشت و گفت: به طور حتم افزایش سرانه ورزشی و احداث پروژه‌های عمرانی در این حوزه رشد بی‌سابقه‌ای صورت گرفته و در برخی شهرستان‌های فارس با رعایت عدالت محوری بیش از 300 درصد افزایش ساخت پروژه‌ها را در پی داشته است و این رشد و ارتقای زیرساخت‌ها تا پایان دولت دوازدهم بدون وقفه ادامه خواهد داشت.
وی در ادامه به حوزه ورزش همگانی اشاره کرد و با بیان این مطلب اظهار داشت: در این بخش در تمام نقاط استان و به خصوص اکثر روستاها پروژه زمین چمن مصنوعی را احداث کرده‌ایم و کماکان در حال احداث هستیم و با توجه به افزایش شهرستان‌های استان به 36 شهرستان، تعداد 7 شهرستان جدید را از باب مسائل اداری تجهیز کرده و مسئولان ورزش و جوانان این شهرهای جدید را نیز معرفی کرده ایم.
معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل در بخش دیگری از صحبت‌هایش به موضوع ماده 88 اماکن ورزشی اداره کل ورزش و جوانان پرداخت و خاطرنشان کرد: 470 مکان ورزشی در اختیار داریم که تا جایی که قانون به ما اجازه می‌دهد درآمد ناشی از این مجموعه‌های ورزشی به هیئت‌ها تعلق یابد؛ ولی در برخی موارد باید این اماکن زیر نظر حوزه‌های مربوطه به مزایده گذاشته شود تا بخش خصوصی هم از این شرایط بهره مند شود.
سید اسلام موسوی همچنین در این باره گفت: در راستای اجرای ماده 5 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت که به دستگاه‌های اجرائی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری اجازه داده می‌شود، واحدهای مازاد ورزشی را از طریق برگزاری مزایده به اشخاص صاحب صلاحیت بخش‌های خصوصی، تعاونی، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با اولویت هیئت‌های ورزشی واگذار نماید.
وی افزود: در سال جاری در بحث واگذاری اماکن متعلق به اداره کل ورزش و جوانان فارس 10 مرحله آگهی مزایده منتشر شده است که در این 10 مرحله تعداد بیش از 250 مکان جهت واگذاری به صورت قرارداد اجاره به مزایده گذاشته شده که جهت اماکن فاقد متقاضی، مزایده مجدد نیز برگزار گردیده است.
معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل به عدم استقبال از این موضوع اشاره نمود و بیان کرد: قابل تأمل است که جامعه ورزش استقبال چندانی از مزایده بسیاری از این اماکن به عمل نیاورده است. انتظار می‌رود ورزشکاران واجد شرایط و هیئت‌های ورزشی از این فرصت پیش آمده در بحث واگذاری اماکن استقبال بیشتری به عمل آورند؛ چراکه از طریق اجاره اماکن، جوانان ورزشکار جویای کار می‌توانند هم در امر گسترش ورزش فعال بوده و هم از بیکاری نجات یابند.
موسوی گفت: حمایت از هیئت‌های ورزشی در قراردادهای منعقده مدنظر این اداره کل بوده است. این در حالی است که در سنوات گذشته فرصت واگذاری اماکن به صورت مزایده به گستردگی سال جاری وجود نداشته است.
وی توضیح داد و افزود: نرخ پایه اجاره جهت اماکن از طریق کانون کارشناسان رسمی ‌دادگستری اخذ گردیده است که از ابتدای سال جاری تاکنون حدود 30 جلسه تخصصی درخصوص نحوه واگذاری اماکن، بررسی مسائل و مشکلات پیش آمده در اماکن و ارائه راهکارهای قانونی در این موارد در این اداره کل تشکیل شده که نتایج مثبت و اثربخشی به همراه داشته است.
گفتنی است کنفرانس خبری مدیر کل ورزش وجوانان استان و معاونان اداره کل با موضوع برنامه‌های سه ماهه پایانی سال و با حضور خبرنگاران و عکاسان ورزشی و اصحاب رسانه، چهارشنبه در سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی