[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۸
  • دوره جدید

مهدی فروردین: تعطیلات نیم‌فصل زمانی طلایی برای ماست، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: نیم فصل اول لیگ دسته اول فوتبال ایران هفته گذشته به پایان رسید و 18 تیم حاضر در مسابقات، در حال استراحت یا آماده سازی برای نیم فصل دوم هستند. دو تیم شیرازی فجرسپاسی و قشقایی هم که در هفته‌های پایانی نیم فصل نخست نتایج خوبی کسب کردند و همه را برای نیم فصل دوم امیدوار نگه داشتند، حالا در تلاش‌اند تا با تیمی ‌آماده تر از قبل وارد نیم‌فصل دوم شوند.
قشقایی در آخرین بازی خود موفق شد با نتیجه سه بر یک تیم سرخپوشان پاکدشت را شکست دهد و در نهایت با رتبه قابل قبول یازدهمی ‌به کار خود پایان دهد. تیمی ‌که در 10 هفته ابتدایی تنها یک پیروزی در کارنامه داشت؛ در 7 هفته آخر جبران مافات کرد و با کسب چهار پیروزی و دو تساوی، یکی از بهترین تیم‌های لیگ بود.
سرمربی قشقایی در این باره می‌گوید: فوتبال فارس دارد روزهای خوبش را سپری می‌کند و من از این بابت خوشحالم. درباره تیم قشقایی هم بیشتر از همیشه خوشحالم که دارم روزهای خوبی را با این تیم سپری می‌کنم.
فروردین در پاسخ به این سوال که چرا همیشه نفر دوم هستید و بعداً جایگزین مربیانی چون ابراهیم طالبی و رضا عنایتی می‌شوید و اینکه چرا از همان ابتدا قشقایی کارش را با فروردین شروع نمی‌کند، پاسخ داد: مدیریت هر باشگاهی حق دارد که مربی را به دلخواه خود انتخاب کند و من هم به این تصمیم مدیران باشگاه احترام می‌گذارم. آن هم باشگاه پرطرف‌داری مثل قشقایی که مدیرانش باید جوابگوی مردم یک ایل باشند. هر کسی که مسئولیت فنی تیم را به عهده بگیرد، من چه در ترکیبشان جایی داشته باشیم و چه نه، با این تیم زندگی می‌کنم. همین جا هم جا دارد از مدیران باشگاه تشکر کنم که به من اعتماد می‌کنند و وقتی تیم در چنین وضعیتی گیر می‌کند، سکان هدایتش را به من می‌سپارند. این نشانه اعتماد آنها به من است؛ ولی برای من سِمَت در قشقایی مهم نیست. هر سمتی که داشته باشم با تمام وجود سعی می‌کنم فقط برای این تیم مثمرثمر باشم.
وی در این خصوص که چرا تیمش با وجود آغاز زودهنگام آماده‌سازی‌های پیش‌فصل، در هفته‌های نخست نتایج خوبی نمی‌گرفت، گفت: در مورد تیم خودمان باید صحبت کنم؛ اما در مورد فجر سپاسی هم باید بگویم که آنها از نیم فصل دوم فصل گذشته شروع کردند به ساختن تیم برای فصل آینده، یعنی فصل فعلی. مدیریت آن باشگاه هم حمایت خوبی از کادر فنی انجام داد و نتیجه‌اش را هم دارید می‌بینید. در مورد تیم خودمان هم باید بگویم سیاست باشگاه ما سیاست خیلی خوبی بود. آنها به سراغ یک نام پرآوازه مثل آقای عنایتی رفتند که بازیکن بزرگی بود و همواره به عنوان یک لیدر تیم خود را پیش می‌برد. مدیریت باشگاه می‌خواست با حضور آقای عنایتی، به تیم قشقایی شخصیت بزرگ‌تری بدهد. ما هم پیش فصل خوبی داشتیم، دوره آماده‌سازی خوبی را سپری کردیم، بازی‌های تدارکاتی خوبی انجام دادیم و خیلی امیدوار بودیم که در لیگ هم نتایج خوبی بگیریم. در بازی اول مقابل مس کرمان هم نتیجه بسیار خوبی گرفتیم؛ اما در ادامه به مشکل خوردیم که هنوز هم نمی‌دانم دلیلش چه بود. ایشان نتوانست شناخت خوبی از بازیکنان پیدا کند و در نهایت تصمیم بر این شد که با ایشان قطع همکاری شود. مسئولیت را به من دادند و من هم خیلی تلاش کردم که ابتدا نگرش بازیکنان را عوض کنم و بگویم که شما قابلیت‌های بالایی دارید و بازی به بازی بهتر می‌شوید. در چند هفته اول پس از آمدن من، هنوز بچه‌ها در فکر باخت‌های گذشته بودند تا اینکه در بازی مقابل صنعت نفت در جام حذفی، بچه‌ها یک بازی بسیار قابل قبول انجام دادند و به این نتیجه رسیدند که می‌توانند حتی در مقابل یک تیم لیگ برتری هم با کیفیت بالایی بازی کنند. پس از آن بود که کار ما راحت تر شد و روند امتیازگیری‌مان شروع شد. من هم خیلی تلاش کردم که کادر فنی من را تقویت کنم و به همین منظور سعی کردم از نفرات بومی ‌استفاده کنیم. همچنین تلاش کردیم همدلی را در تیم به وجود ‌آوریم که از لحاظ روانی خیلی به ما کمک کرد. استقامت روانی تیم ما خیلی کم شده بود و تلاش کردیم مشکلات را روز به روز کم کنیم و واقعاً بچه‌ها هم تلاش کردند که رو به جلو حرکت کنند. من امروز خیلی خوشحالم که نگرانی‌های چند هفته گذشته به دست فراموشی سپرده شده. هواداران نگران بودند که ما در بحران به وجود آمده گیر کنیم؛ اما خدا را شکر از آن بحران سربلند بیرون آمدیم. ما به بازیکنان ایمان داشتیم و این مردم بودند که باید به بازیکنان ایمان می‌آورد و خدا را شکر هواداران هم به این باور رسیدند که ما می‌توانیم از پس این روزهای سخت بربیاییم. امروز از این بابت خیلی خوشحالم که هم توانستیم جواب اعتماد مدیران باشگاه را بدهیم و هم دل هواداران را شاد کنیم. در این میان باید از تک‌تک بازیکنان تشکر کنم که خیلی جسورانه بازی می‌کردند. وقتی  وارد زمین می‌شوند، احساس می‌کنم دارند برای فینال جام جهانی بازی می‌کنند و این خیلی برای من ارزشمند است. هیچ وقت ناامید نمی‌شوند و تا آخرین لحظه تلاش می‌کنند.
فروردین در خصوص برنامه‌های تیمش برای نیم فصل گفت: نیم فصل زمانی طلایی برای ماست که باید از آن بهترین بهره را ببریم. برطرف کردن نقاط ضعف، هم در بُعد جسمانی و هم در بعد فنی از اولویت‌های ماست. تیم ما در هر دو بعد جای رشد دارد. در مورد خرید بازیکن هم سعی می‌کنیم از بازیکن‌های همین استان استفاده کنیم. من چند بازی لیگ استان را دیده ام و بازیکنان خوبی را پیدا کرده ام و فکر نمی‌کنم نیاز باشد از بیرون بخواهیم بازیکن بیاوریم. با کیفیتی که تیم ما دارد اگر بتوانیم همین بازیکنانی که داریم را حفظ کنیم، تیم خوبی خواهیم داشت برای نیم‌فصل دوم. این را هم بگویم که ورزشگاه حافظیه کیفیت خوبی ندارد و بازی روی آن سخت است. انتظار داریم در زمین بهتری بازی کنیم؛ چون بازی ما روی زمین است. امیدواریم هرچه زودتر ورزشگاه پارس آماده شود که هم هواداران بیشتری بیایند و هم ما بتوانیم بازی بهتری انجام دهیم. همچنین درصدد برگزاری اردوی آمادگی هم هستیم و اگر بتوانیم یکی دو بازی دوستانه انجام هم انجام بدهیم، برای هماهنگی بازیکنان جدید خیلی خوب است. خیلی از تیم‌ها دارند یارگیری می‌کنند، وضعیت مالی خیلی خوبی دارند؛ اما تیم ما به صورت شخصی اداره می‌شود و ما باید تشکر کنیم از کسی که در این وضعیت اقتصادی دارد از جیب خود هزینه می‌کند.
اولین بازی قشقایی در نیم فصل دوم روز سه شنبه 17 دی ماه در کرمان مقابل مس خواهد بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی