[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۲
  • دوره جدید

نصب و توزیع آبگرمکن خورشیدی در مناطق جنگلی سپیدان ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری فارس در راستای حفاظت از مناطق و رویشگاه‌های جنگلی زاگرس 9 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در بین ساکنان روستای مُرزیان شهرستان سپیدان توزیع شد. جهانبخش بهمنی معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی فارس به همراه معاون فنی فرمانداری شهرستان سپیدان با حضور در محل اجرای عملیات راه اندازی آبگرمکن‌های‌خورشیدی، هدف از این اقدام را جایگزینی سوخت‌های فسیلی و استفاده از انرژی‌های ‌نو در روستا‌ها‌ و مناطق جنگلی عنوان کرد و گفت: این آبگرمکن‌ها‌ بصورت کاملاً رایگان در اختیار بهره‌برداران واجدشرایط این منطقه قرار گرفت. وی افزود: هزینه نصب هر دستگاه آبگرمکن خورشیدی در این طرح چهل میلیون ریال است که از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تأمین و بصورت رایگان در اختیار بهره‌بردارن نصب‌ می‌شود.
بهمنی اظهار داشت: با نصب آبگرمکن‌های خورشیدی در روستا‌های جنگلی فارس بخشی وسیعی از جنگل‌های زاگرس از خطر آسیب و تخریب سودجویان در امان خواهد ماند. معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی فارس با اشاره به نصب و راه‌اندازی 618 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در بین بهره‌برداران واجد‌الشرایط در سطح شهرستان‌ها از ابتدای اجرای این پروژه تاکنون گفت: علاوه برنصب آبگرمکن‌های خورشیدی سیلندر‌های گاز، تنورهای گازی و تعدادی مخزن سوخت نیز جهت جلوگیری از قطع درختان در بین جنگل نشینان استان توزیع شده است. 
عبدالله بحرینی سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سپیدان هم در این‌خصوص گفت: از سال 90 تا کنون به منظور حفاظت از عرصه‌های‌منابع طبیعی شهرستان 44 دستگاه آبگرمکن خورشیدی، 2عدد مخزن سوخت 3000 لیتری، 12 عدد تنور گازی با هدف جایگزینی سوخت‌های فسیلی و کمک به حفاظت جنگل‌ها در بین بهره‌برداران مناطق محروم و جنگل‌نشینان این شهرستان به صورت رایگان نصب و راه‌اندازی شده است. وی ابراز امیدواری کرد: استفاده از انرژی‌های خورشیدی بجای سوخت‌های‌فسیلی، نقش مهمی در حفاظت از جنگل‌ها‌و جلوگیری از تخریب این منابع ارزشمند دارد. ضیایی معاون فنی فرمانداری شهرستان سپیدان نیز در مراسم اجرای این طرح افزود: دولت در راستای خدمات‌رسانی به مناطق محروم و حفاظت از عرصه‌های ‌منابع طبیعی تمامی تلاش خود را جهت جلوگیری از قطع جنگل‌ها و جایگزینی سوخت‌های فسیلی و نصب آبگرمکن‌های‌خورشیدی و گازرسانی بکار خواهد گرفت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی