[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۷
  • دوره جدید

بازه زمانی راه‌اندازی طرح‌های‌تولیدی بر توجیه اقتصادی طرح مؤثر است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس مهندس ظفر‌افشون معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس در سفر به شهرستان‌های‌لامرد و مهر، از طرح‌های‌تولیدی، صنعتی وگردشگری بازدید و در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و پیگیری سند پیشران توسعه شرکت کرد.
معاون امور اقتصادی استانداری فارس به بازه زمانی مشخص در راه‌اندازی طرح‌های‌تولیدی برتوجیه اقتصادی طرح مؤثر اشاره کرد و اضافه نمود: درغیر اینصورت جواب عکس‌ می‌دهد و ضرر و زیان به همراه خواهد داشت که این ضرر متوجه سرمایه‌گذار و شرایط اقتصادی کشور خواهد شد.
ظفر افشون معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس ضمن بازدید از طرح‌های اقتصادی در حال احداث و طرح‌های‌ صنعتی منطقه ویژه صنایع انرژی بر لامرد و شهرک صنعتی مهر در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و پیگیری سند پیشران در دو شهرستان با تصویب مصوبات مسائل و مشکلات  را بررسی و راهکارهایی عملیاتی و اجرایی اتخاذ نمودند. معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس مسائل و مشکلات مطرح ‌شده در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید توسط صنعتگران و تولید‌کنندگان را شامل مشکلات صادرات کالاها با توجه به نرخ ارز، محدودیت‌های واردات مواد اولیه و تأمین ماشین‌آلات به‌روز دنیا، مسائل بدهی و معوقات بانکی، سرمایه در گردش، مشکلات مالیاتی، بیمه‌ای، مسائل زیرساختی برق، آب و گاز در شهرک‌های صنعتی،  افزایش قیمت مواد اولیه و هزینه‌های جانبی دانست که در این سفر مورد بررسی قرار گرفت.  ظفر افشون تمام مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید را در جهت توسعه استان و بهبود فضای کسب و کار دانست و افزود: عملکرد درست و به موقع مدیران اقتصادی و بانک‌ها ‌در این کارگروه و در راستای حل مشکلات کارگاه‌ها ‌و واحدهای تولیدی استان ‌می‌تواند در رسیدن به شاخص‌های‌تولید و اشتغال مؤثر باشد. وی با اشاره به اینکه ضرورت دارد طرح‌ها ‌در مدت زمان مشخص به بهره‌برداری و تولید برسند، اضافه کرد: توجه به بازه زمانی مشخص در راه‌اندازی طرح‌های‌تولیدی بر توجیه اقتصادی طرح مؤثر است، درغیر اینصورت جواب عکس ‌می‌دهد و ضرر و زیان به همراه خواهد داشت که این ضرر متوجه سرمایه‌گذار و شرایط اقتصادی کشور خواهد شد. ایشان با اشاره به اینکه رونق تولید و تقویت بخش اقتصادی کشور از اولویت‌های‌اساسی دولت است، گفت: امیدواریم با استمرار جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با ظرفیت قانونی این کارگروه و سایر جلسات اقتصادی توسط مسئولان در سراسر استان بتوانیم گام‌های مؤثری در راستای حل  مسایل و مشکلات واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی و تجاری، کشاورزی و گردشگری و تحقق توسعه  فعالیت‌های‌اقتصادی در استان فارس  برداریم.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی