[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۱
  • دوره جدید

تلخ ترین خوشحالی ام را تجربه کردم، روزنامه شیراز نوین

دروازه‌بان تیم فوتبال بانوان وچان کردستان از تاریخ‌سازی در فوتبال ایران ابراز خوشحالی کرد؛ اما در عین حال گفت که شادی‌اش با یک اتفاق تلخ همراه بود. 
زهرا خواجوی، دروازه‌بان تیم فوتبال بانوان وچان کردستان است که موفق به تاریخ‌سازی شد و توانست رکورد جدیدی در بسته نگه داشتن دروازه در فوتبال ایران را با 953 دقیقه گل نخوردن به نام خود ثبت کند. پیش از این، رکورد در اختیار پیام نیازمند دروازه‌بان سپاهان بود.
خواجوی درباره رکوردش و سایر مسائل صحبت‌هایی کرده است که در ادامه می‌خوانید.
رکورد بسته نگه داشتن دروازه در فوتبال ایران را شکستی و تاریخ‌ساز شدی. در این باره بگو.
 در بازی روز گذشته قهرمان نیم فصل مشخص می‌شد. هم ما و هم شهرداری بم برای کسب نتیجه به زمین آمده بودیم و تلاش کردیم. بازی برابری داشتیم و تمام کسانی که بازی را از نزدیک دیدند لذت بردند، ولی متأسفانه به دلیل برخی اشتباه‌ها و اتفاقات، بازی را با نتیجه 3 بر 2 واگذار کردیم. امیدوارم نیم فصل دوم جبران کنیم. برای قهرمانی می‌جنگیم و با کمک خدا و تلاش بیشتر بازیکنان به این هدفمان دست پیدا می‌کنیم. خوشحالم که توانستم این رکورد را ثبت کنم. واقعاً قبل از من دروازه‌بان‌های بزرگی این رکورد را ثبت کرده بودند و من توانستم از آنها پیشی بگیرم. از همه هم‌تیمی‌هایم که در ثبت این رکورد به من کمک کردند تشکر می‌کنم، اما شاید تلخ‌ترین خوشحالی بود که تجربه کردم، چون موفقیت تیمم برای من مهم‌تر بود اما شکست خوردیم. خدا شکر می‌کنم که به خاطر موفقیت خودم و تیمم جنگیدم.
پس خیلی ناراحت بودی، اما دروازه‌بان‌های بزرگی ممکن است روزشان نباشد و گل بخورند. تو هم رکورد زدی و در دقیقه 53 دروازه تیمت باز شد.
 واقعاً اولویت من این بود که با تیمم قهرمان نیم فصل شوم و از قبل گفته بودم که قهرمانی با تیم وچان کردستان برای من خیلی مهم‌تر از ثبت این رکورد است. از اول بازی با اینکه تیم ما سه گل خورد، ولی بازی بدون اشتباهی را دیدیم و موقعیت‌های حریف را خنثی کردم، اما فوتبال یازده نفره است و من نمی‌توانستم به تنهایی ایستادگی کنم. شاید می‌توانستیم این بازی را با پیروزی پشت سر بگذاریم، اما متأسفانه این اتفاق نیفتاد. لحظه شکسته شدن رکورد را از خوشحالی هم‌تیمی‌هایم روی نیمکت متوجه شدم و خوشحال شدم، اما وقتی که گل خوردم حواسم به بازی و پیروزی تیمم بود. بیشتر ناراحتی من از موفق نشدن تیمم بود، نه از بین رفتن رکورد؛ چون می‌دانستم این رکورد یک جایی بالاخره تمام می‌شود، اما تیمم برای من مهم‌تر بود‌.
جعفری، مربی تیم سابقت از عملکردت راضی بود و به تو تبریک گفت.
خانم جعفری به من لطف دارد. من دو سال افتخار شاگردی او را در تیم شهرداری بم داشتم و خیلی چیزها از او یاد گرفتم. واقعاً در نیمه اول بازی که گل نخوردیم، خیلی ایستادگی کردم و چند توپ خوب را مهار کردم، ولی به دلیل برخی اشتباه‌ها و اتفاقات که همه تیم مقصر بودند، متأسفانه گل خوردیم.
داوری چطور بود؟
به نظرم داوری بی‌نقص بود و اشتباه فاحشی نداشت. نوروزی از داوران بزرگ لیگ است و از او اشتباهی ندیدم که باعث تغییر نتیجه بازی شود.
بعد از تاریخ‌سازی‌ات در فوتبال چه صحبتی برای توجه بیشتر به فوتبال بانوان داری؟
رسانه‌ها توجه زیادی به فوتبال بانوان نمی‌کنند و پخش تلویزیونی ندارد و هنوز برخی وقتی فوتبال بازی می‌کنیم یا ما را می‌بینند شک می‌کنند. خدا را شکر ثبت این رکورد باعث شد فوتبال بانوان بیشتر دیده شود و مردم به توانایی‌های بانوان بیشتر ایمان بیاورند.
قرارداد مالی‌ات چقدر است؟
 متأسفانه نمی‌توانم بگویم.
اما می‌گویند وضعیت تو در مقایسه با سایر بازیکنان بهتر است. چقدر با فوتبال مردان اختلاف دارید؟
 مبالغی که با ما قرارداد می‌بندند، با آقایان قابل قیاس نیست. کل تیم و هزینه‌های باشگاه ممکن است قرارداد یکی از بازیکنان آقایان و شاید هم کمتر باشد. واقعاً قراردادهای بانوان خیلی پایین‌تر از آن است که فکر کنید و منبع درآمدمان با خرج‌هایمان برابر نیست.
هدف بعدی‌ات چیست؟
 امیدوارم در ادامه راه برای قهرمانی با تیم وچان کردستان بجنگیم و قهرمان شویم. من برای قهرمانی و لژیونر شدن در سال‌های آینده می‌جنگم.
پیشنهاد بازی در تیم‌های خارجی داشتی؟
قبل از رکوردم پیشنهاداتی داشتم و مسلماً به چیزهایی هم که در لیگ ایران می‌خواستم، رسیدم. لطف خدا شامل حالم بوده و برخی از موفقیت‌ها در ایران و قهرمانی و افتخار پوشیدن پیراهن تیم ملی را کسب کرده‌ام و اگر پیشنهادهای خوبی داشته باشم برای کسب تجربه قبول می‌کنم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی