[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۴
  • دوره جدید

شکست دور از انتظار ثامن شیراز در خانه، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: هفته پنجم و پایانی دور رفت مسابقات فوتسال لیگ برتر استان فارس، روز جمعه با برگزاری شش دیدار در شهرهای مختلف استان به انجام رسید و تیم‌های شهید برمن داراب، منتخب زرقان، ستارگان صفاشهر، نبرد داراب و پیران ویس زرین دشت رقبای خود را شکست دادند و یک دیدار هم به تساوی انجامید.
در یکی از بازی‌های این هفته، تیم فوتسال ثامن شیراز در سالن امام حسن مجتبی(ع) میزبان تیم پیران ویس زرین دشت بود. 
این مسابقه از ساعت 14 به قضاوت جاسم کجویی، مهدی بصیری، علیرضا جعفری، محمدرضا جوپاش و به نظارت مجید اسماعیلی آغاز شد و در پایان با نتیجه غیرمنتظره ای همراه بود.
تیم ثامن با هدایت سجاد اکبری زاده پس از اینکه در هفته نخست تن به شکست داد، در سه هفته بعدی به سه پیروزی متوالی دست یافت و به رتبه دوم جدول صعود کرد. اما نماینده زرین دشت در 4 بازی گذشته دو پیروزی به دست آورده بود و در دو دیدار نیز شکست خورده بود. آنها با 6 امتیاز در رتبه چهارم جدول بودند. شرایط جدول به علاوه امتیاز میزبانی، شانس ثامن را برای پیروزی بیشتر نشان می‌داد اما در عمل اتفاق دیگری رخ داد.
عرفان سمیعی نیا، فرشاد نجاتی، امیر حاجی‌زاده، حسین مهرزاد، محمد کرمی، سینا صریحی، نیما هنرپیشه، خلیل بدنام، محمد رزمجو، محمد اسماعیل زاده و علیرضا حیدری بازیکنان تیم ثامن را تشکیل می‌دادند. اسماعیل محمدی، علیرضا ملکی، ابراهیم قائدی، سلمان پروار، علی مرزبان، حسین جهرمی، روح‌‌الله فرهادی و عادل ولی‌پور نیز نفرات تیم پیران ویس بودند.
سجاد اکبری زاده، سرمربی ثامن برای شروع این مسابقه از ترکیب پنج نفره اسماعیل‌زاده، صریحی، مهرزاد، نجاتی و کرمی ‌استفاده کرد و فرزاد قائدی، سرمربی پیران ویس نیز احمدی، قائدی، فرهادی، جهرمی ‌و مرزبان را در ترکیب پنج نفره ابتدایی قرار داده بود.
بازی با حملات تیم میزبان آغاز شد و در همان دقیقه دوم بازی بود که ابتدا محمد کرمی‌ و سپس فرشاد نجاتی دو موقعیت گل‌زنی را برای ثامن از دست دادند. اما اولین خطر خیلی جدی را حسین جهرمی ‌روی دروازه ثامن ایجاد کرد و ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت.
در دقیقه چهارم، حسین مهرزاد می‌توانست اولین گل بازی را برای شیرازی‌ها به ثمر برساند؛ اما اسماعیل محمدی، دروازه‌بان پیران ویس با واکنشی عالی مانع فروپاشی دروازه شد.
در ادامه، بازی با افت محسوسی مواجه شد و تا دقیقه 11 خطری روی دروازه‌ها ایجاد نشد تا اینکه علی مرزبان با دروازه‌بان ثامن تک به تک شد و در حالی که می‌توانست دروازه را باز کند، تعادلش را از دست داد و فرصت از دست رفت.
در ادمه، این ثامن بود که دوبار روی دروازه حریف خطرساز شد. ابتدا شوت زمینی امیر حاجی‌زاده از کنار دروازه به خارج زمین رفت و سپس ضربه خلیل بدنام از بالای دروازه به بیرون رفت.
در دقیقه 15 علی مرزبان کاپیتان پیران ویس در محوطه جریمه ثامن تعادلش را از دست داد و در حالی که زرین دشتی‌ها اعتقاد به خطای پنالتی داشتند، داور مسابقه مرزبان را به علت تمارض با کارت زرد جریمه کرد.
مرزبان یک دقیقه بعد می‌توانست با ضربه‌ای از راه دور دروازه ثامن را فرو بریزد؛ اما توپ او از کنار دروازه به بیرون رفت.
آخرین موقعیت نیمه اول، روی حرکت خوب فرشاد نجاتی روی دروازه پیران ویس ایجاد شد؛ اما حسین مهرزاد نتوانست پاس او را به گل تبدیل کند و نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید.
در نیمه دوم اولین خطر جدی را میهمان ایجاد کرد و روح‌الله فرهادی موقعیتی عالی را در مقابل دروازه ثامن از دست داد. چند ثانیه بعد، ضربه محمد کرمی ‌پس از برخورد با تیر افقی پیران ویس به بیرون رفت. یک دقیقه بعد اسماعیل محمدی، دروازه‌بان تیم پیران ویس شوت فرشاد نجاتی را از زیر طاق به کرنر فرستاد. در ادامه این محمد اسماعیل‌زاده دروازه‌بان ثامن بود که ضربه روح‌الله فرهادی را به کرنر فرستاد و در ادامه هم موفق شد با واکنشی عالی ضربه علی مرزبان را راهی کرنر کند.
در دقیقه 27 امیر حاجی‌زاده، بازیکن تیم ثامن یک فرصت عالی را در مصاف تک به تک با دروازه‌بان پیران ویس از دست داد و یک دقیقه بعد، ضربه حسین جهرمی‌ پس از برخورد با تیر عمودی دروازه ثامن به بیرون رفت.
بالاخره در دقیقه 29 قفل یکی از دروازه‌ها باز شد. در این دقیقه ابراهیم قائدی بازیکن شماره هفت تیم پیران ویس از کنار خط طولی زمین اقدام به ضربه‌ای زمینی کرد و توپ او به شکل غیرمنتظره‌ای وارد دروازه ثامن شد.
ثامن که پس از این گل ناباورانه سه امتیاز این بازی را از دست رفته می‌دید، به بازی خود سرعت داد تا بتواند خیلی زود به بازی برگردد. آنها در ادامه سه موقعیت روی دروازه میهمان ایجاد کردند که هر سه بار، اسماعیل محمدی دروازه‌بان آماده پیران ویس با واکنش‌های خوب خود مانع گل شدن ضربات نجاتی و بدنام شد.
ثامن از دقیقه 35 به شیوه پاورپلی روی آورد تا با این اقدام ریسکی، فشار را بر دروازه میهمانش بیشتر و بیشتر کند؛ اما در امر گل‌زنی موفق نبود. آنها در 5 دقیقه پایانی دو موقعیت گل‌زنی ایجاد کردند که یک بار ضربه نجاتی در دو مرحله برگشت داده شد و یک بار هم واکنش عالی اسماعیل محمدی روی ضربه محمد کرمی، تنها یک کرنر را نصیب شیرازی‌ها کرد؛ اما در سوی مقابل زرین دشتی‌ها 5 بار با تصاحب توپ بازیکنان ثامن، از راه دور به قصد دروازه خالی میزبان شلیک کردند، اما هیچ یک از ضربات روح‌الله فرهادی، ابراهیم قائدی، علی مرزبان و عادل ولی‌پور راهی به دروازه پیدا نکرد.
در نهایت پس از پایان 40 دقیقه جدال جذاب و نفس‌گیر دو تیم، این نماینده زرین‌دشت بود که به سه امتیاز بسیار شیرین این مسابقه دست پیدا کرد و امتیازاتش را هم با ثامن شیراز برابر کرد. حالا هر دو تیم 9 امتیازی هستند؛ اما ثامن همچنان به دلیل تفاضل گل بهتر در رتبه بالاتری نسبت به رقیبش قرار می‌گیرد.
اما در سایر دیدارهای گروه دوم تیم نبرد داراب با نتیجه پرگل شش بر دو شهید بیاتی نی‌ریز را شکست داد تا مقتدرانه در صدر جدول بایستد. همچنین دیدار تیم‌های ته جدولی شهدای شهرداری استهبان و فجرآریای جهرم با تساوی دو دو به پایان رسید.
در جدول رده‌بندی این گروه تیم نبرد داراب با 13 امتیاز صدرنشین است، ثامن شیراز و پیران ویس زرین دشت با 9 امتیاز دوم و سوم هستند، شهید بیاتی نی‌ریز با شش امتیاز در رتبه چهارم قرار دارد و فجرآریای جهرم با 5 و شهدای شهرداری استهبان با یک امتیاز پنجم و ششم هستند.
در گروه اول مسابقات هم دو نتیجه جالب در مرودشت و زرقان رقم خورد. جایی که تیم شهید برمن داراب که پیش از این تیم یکی مانده به آخر جدول بود، موفق شد میزبان خود شهرداری مرودشت را با نتیجه چهار بر یک شکست داد. 
اما دیدار دو تیم صدر جدولی در زرقان هم با نتیجه جالبی همراه بود. منتخب زرقان که تیم دوم جدول بود، موفق شد تیم صدرنشین منتخب قطب‌آباد جهرم را با نتیجه جالب چهار بر یک شکست داده و خود به صدر جدول صعود کند.
همچنین در دیگر دیدار این گروه تیم ستارگان صفاشهر با نتیجه دو بر یک معراج میانشهر فسا را شکست داد و به رتبه سوم جدول صعود کرد. بدین ترتیب تیم معراج با پنج شکست متوالی، تنها تیم بدون امتیاز دور رفت رقابت‌ها لقب گرفت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی