[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۲
  • دوره جدید

نمایشگرهای «کریستال در کریستال» با وضوح و دقت زیاد از راه می‌رسند، روزنامه شیراز نوین

کریستال‌های مایع از مدت‌ها قبل در تولید نمایشگرها، حسگرها و غیره به کار می‌روند، حال یک فناوری جدید به نام کریستال در کریستال دقت و وضوح آنها را افزایش می‌دهد.
به نقل از تک اکسپلوریست، نسل جدید نمایشگرها که توسط محققان دانشگاه شیکاگو ابداع شده‌اند به جای کریستال‌های مایع عادی از کریستال‌های مایعی تولید شده‌اند که در درون کریستال‌های دیگری شناور هستند.
این تحول موجب می‌شود کریستال‌های جدید قادر به انعکاس نور با طول موج‌های جدید و خاصی باشند و نتیجه این امر افزایش وضوح، شفافیت و دقت تصاویر است.
از این فناوری جدید می‌توان برای تولید محصولات تازه اندازه گیری هم استفاده کرد که برای سنجش دما، ولتاژ، یا مواد شیمیایی قابل استفاده هستند.
فناوری کریستال در کریستال به شکل گیری کریستال‌های آبی رنگی کمک می‌کند که الگوهای خاصی را تشکیل می‌دهند و می‌توانند برای نمایش ویژگی‌های بسیار منظم نورهای مرئی با انعطاف‌پذیری بالاتری عمل کنند. کریستال‌های جدید در برابر تغییرات دما و جریان الکتریسیته نیز منعطف‌تر عمل می‌کنند.
محققان در تلاش هستند تا کریستال‌های جدید را در ترکیب با مواد مختلفی مورد استفاده قرار دهند تا بتوانند برای تولید لوازم الکترونیکی با انعطاف بیشتری عمل کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی