[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۱
  • دوره جدید

شیراز دارای جذابیت‌های زیادی برای برگزاری رقابت‌های ‌بین‌المللی است، روزنامه شیراز نوین

 شیرازنوین: بیست و نهمین دوره مسابقات بین‌المللی بدمینتون جام فجر 15 تا 19 بهمن‌ماه در شیراز برگزار خواهد شد. به مناسبت نزدیک شدن به این رویداد بزرگ بین‌المللی، ریاست فدراسیون بدمینتون و تنی چند از اعضای این فدراسیون برای نظارت بر نحوه آماده‌سازی شیراز برای میزبانی این رقابت‌ها‌ به شیراز آمدند و عصر دیروز نیز در نشست خبری با خبرنگاران شرکت کردند.
دکتر محمدرضا پوریا در این نشست گفت: استان‌های‌زیادی تقاضای برگزاری این رقابت‌ها‌ را داشتند اما در نهایت تصمیم بر این شد که استان فارس و شهر شیراز میزبان این رویداد بزرگ باشند، چون فکر کردیم شیراز دارای جذابیت‌های ‌بیشتری برای برگزاری این رقابت‌هاست. رئیس فدراسیون بدمینتون ادامه داد: این مسابقات دارای رنکینگ جهانی است و هر سال در بهمن‌ماه برگزار‌می‌شود. به همین علت هم فدراسیون جهانی نگاه ویژه‌ای ‌به این رقابت‌ها‌ داشته و جایزه سه‌هزار دلاری را برای حدود پنج سال پیشنهاد کرد و بعد هم جایزه 15 هزار دلاری برای این رقابت‌ها‌ در نظر گرفت و پس از آن سالی 2500 دلار به این جایزه افزوده شد. بدین ترتیب در حال حاضر جایزه این مسابقات از طرف فدراسیون جهانی 25 هزار دلار است که جزو مسابقات با اهمیت فدراسیون جهانی محسوب‌می‌شود و قهرمان‌های‌بزرگ جهان برای افزایش رنک خود به شیراز خواهند آمد و یکی از مسابقاتی است که در سهمیه المپیک هم تأثیر دارد.
وی در خصوص تعداد کشورهایی که برای حضور در این مسابقات اعلام آمادگی کرده‌اند، گفت: هنوز 10روز تا آخرین مهلت ثبت‌نام کشورها باقی مانده و پیش‌بینی من این است که در نهایت بالای 30 کشور در این رقابت‌ها‌ حضور پیدا کنند، اما کشورهای هند، پرتغال، اسپانیا، چک، موریس، مالزی، آمریکا، آذربایجان، اتریش، مکزیک، برزیل، آلمان، سوییس، کانادا، ایسلند، هلند، بلژیک، ویتنام، اسلواکی، مولداوی، لوکزامبورگ، فنلاند، مالت و تیم ملی جمهوری اسلامی ایران، 24 تیمی هستند که تا این لحظه حضورشان در این رقابت‌ها ‌قطعی شده است.  پوریا در ادامه گفت: ما نزدیک به 10 سال را صرف گسترش و توسعه بدمینتون کرده‌ایم و حالا نوبت این است که به فکر قهرمان پروری و مدال‌آوری باشیم.  وی همچنین وضعیت بدمینتون فارس را مطلوب توصیف کرد و گفت: استان فارس در حال حاضر جزو سه استان برتر کشور در رشته بدمینتون است. در مسابقات پیش رو هم به جز یک بازیکن فارسی که در عضویت تیم ملی است، هشت نفر دیگر نیز در بخش آقایان و بانوان در این رقابت‌ها ‌شرکت‌ می‌کنند که این فرصت خوبی برای ورزشکاران فارس خواهد بود. محمدرضا پوریا در خاتمه صحبت‌هایش گفت: بدون تعارف ‌می‌گویم، با حضور همکار خوبم جناب آقای کامیاب، برگزاری مسابقات بین‌المللی در شیراز در تمام رشته‌ها ‌برنامه‌ریزی شده و فکر‌می‌کنم این ناشی از نگاه ویژه‌ای‌است که فدراسیون‌ها ‌به مدیریت و برنامه‌ریزی جناب آقای کامیاب دارند که یکی از توانمندترین مدیران ورزشی کشور است که حضورشان یک نعمت برای این استان محسوب‌می‌شود.
در این جلسه همچنین حیدرعلی کامیاب مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس دقایقی به صحبت با خبرنگاران و حاضران در جلسه پرداخت و گفت: از توجه خاص ریاست فدراسیون به ورزش فارس تشکر‌می‌کنم و اگر ما در حال حاضر رتبه سوم کشور را در رشته بدمینتون داریم، این امر مهم با تلاش‌ها ‌و کمک‌های ‌فدراسیون بدمینتون جمهوری اسلامی ایران میسر شده است. کامیاب افزود: امروز اگر اتفاق خوبی در استان فارس افتاده، به واسطه نیروهای خوبی است که جذب بدنه اداره کل و هیئت‌ها‌ شده‌اند. ما در شش سال گذشته هیچ اختلاف ایده یا عقیده‌ای ‌با رؤسای فدراسیون‌ها ‌نداشته‌ایم و به همین علت است که در حال حاضر در 80 درصد رشته‌های‌ورزشی، هیئت‌های‌فارس جزو رتبه‌های‌اول تا سوم کشور هستند. حیدرعلی کامیاب به مسئله مهم گردشگری اشاره کرد و گفت: ما استانی هستیم که باید بیشتر به مسئله گردشگری بپردازیم. همه استان‌ها ‌به سمت و سوی صنعتی شدن رفتند اما فارس که در زمینه محصولات غذایی تأمین کننده یکی از قطب‌های‌کشور بوده، در زمینه صنعت حضور پررنگی نداشته و به همین علت باید بیش از پیش به مسئله گردشگری توجه کند. امروزه کشوری مثل سنگاپور که نه نفت دارد و نه صنعت، فقط از طریق توسعه توریسم توانسته پیشرفت‌های‌زیادی داشته باشد. بنابراین ما هم باید در فارس به این مسئله بیش از پیش توجه کنیم. شهری با جاذبه‌های‌تاریخی و مذهبی، چهره‌های‌متعدد ادبی، جاذبه‌های‌جغرافیایی که فارس را به استان چهارفصل تبدیل کرده است. اما این ظرفیت‌های‌بالا تا به حال کمی مغفول مانده‌اند. ما در چندسال اخیر با توسعه زیرساخت‌ها ‌اقدامات مؤثری را در زمینه جذب گردشگر انجام داده‌ایم و فکر‌می‌کنم ورزش هم از مقوله هاییست که در حوزه توریسم‌ می‌تواند خیلی خوب عمل کند. با زیرساخت‌هایی که ایجاد شده،‌ می‌توانیم میزبان مسابقات بزرگ جهانی باشیم و از این امر استقبال‌می‌کنیم که هم برای کشور و هم برای استان فارس و شهر شیراز،‌ می‌تواند از لحاظ اقتصادی هم بسیار مطلوب باشد. کامیاب در پایان گفت: از فدراسیون بدمینتون ممنونم که این میزبانی را به استان و شهر ما دادند و ما هم تلاش‌می‌کنیم مسابقات به نحو مطلوبی برگزار شود و بتوانیم به خوبی جواب اعتماد فدراسیون را بدهیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی