[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۴
  • دوره جدید

پرداخت معوقات و استخدام پرستاران ، روزنامه شیراز نوین

معاون پرستاری وزیر بهداشت در آستانه روز پرستار از پرداخت بخشی از معوقات پرستاران، انجام فرایند جذب ۵۰۰۰ نیروی جدید پرستاری و قول وزیر برای جذب ۴۵۰۰ نیروی جدید تا اسفند ماه خبر داد. دکتر مریم حضرتی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت:  در روز پنج‌شنبه هفته جاری و هم‌زمان با میلاد حضرت زینب (س) مراسم جشن بزرگ روز پرستار نیز با همکاری معاونت پرستاری وزارت بهداشت و سازمان نظام پرستاری مانند دو سال گذشته برگزار می‌شود. در جشن روز پرستار همه گروه‌های پرستاری از جمله پرستاران دانشگاه‌ها و مراکزدرمانی دولتی، نظامی، تأمین اجتماعی، خیریه‌ها و شرکت نفت، رؤسای دانشکده‌های پرستاری، هیئت‌ مدیره‌های نظام پرستاری و.... شرکت می‌کنند. این جشن با حضور مقام عالی وزارت بهداشت و تنی چند از مقامات کشوری برگزار می‌شود.
وی به جلسه روز گذشته اعضای شورای عالی نظام پرستاری با وزیر بهداشت و معاون کل وزارت بهداشت اشاره کرد و افزود: نتایج این جلسه خبرهای خوبی را برای پرستاران به دنبال داشت. پس از دو سال تلاش معاونت پرستاری وزارت بهداشت و سازمان نظام پرستاری، روز گذشته وزیر بهداشت دستور اکید دادند که طرح «قاصدک» در پرداخت‌های گروه‌های  پزشکی و پرستاری حذف شود. به گفته معاون پرستاری وزیر بهداشت، پرداخت‌ها در طرح  قاصدک ظاهراً باید مبتنی بر عملکرد می‌بود اما عملاً پرداخت‌ها در این طرح مبتنی بر درآمد بود نه عملکرد. بنابراین چه پرستاران و چه پزشکان هر کسی که درآمد بیشتری داشت، برداشت بیشتری نیز داشت. بر همین اساس پرستاران خواهان اجرای عدالت  و حذف طرح قاصد بودند که خوشبختانه با دستور اکید وزیر بهداشت این طرح حذف شد.
حضرتی این را هم گفت که باید طرحی مناسبت جایگزین طرح قاصدک شود، البته با توجه به اینکه ممکن است این موضوع مقداری زمان‌بر شود مقرر شد کارگروهی برای اصلاح نظام پرداخت با مشارکت معاونت‌های پرستاری، درمان، توسعه و معاون کل وزارت بهداشت و همچنین نمایندگان سازمان نظام پرستاری تشکیل و در این مورد بحث شود.
وی گفت: طی دو سال گذشته طرح‌های مختلفی برای نظام پرداخت پرستاران ارائه شده است که این طرح‌ها باید در کارگروه مذکور مطرح و در نهایت طرحی مناسب انتخاب و جایگزین طرح قاصدک شود. حضرتی همچنین از دستور وزیر بهداشت برای پرداخت بخشی از معوقات پرستاران تا روز و هفته پرستار خبر داد و درباره‌ پرداخت معوقات پرستاران به ایسنا، گفت: در حال حاضر میانگین معوقه کارانه و اضافه‌کار پرستاران به ترتیب  ۱۲ و ۹ ماه است؛ البته برخی از دانشگاه‌ها در پرداخت‌ها به روز هستند، اما این معوقات در  برخی از دانشگاه‌ها به ۱۴ ماه هم می‌رسد.
معاون پرستاری وزیر بهداشت در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به برگزاری آزمون جذب پرستاران گفت: این آزمون برگزار شده و اکنون فرایند جذب ۵۰۰۰ نیروی پرستاری در حال انجام است. این پرستاران برای بیمارستان‌های جدید التأسیس جذب و به کار گرفته خواهند شد. همچنین وزیر بهداشت برای جذب ۴۵۰۰ پرستار دیگر در اسفند ماه قول دادند که امیدواریم فرایندهای آن نیز انجام و این موضوع محقق شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی