[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۲
  • دوره جدید

مدیرکل امور مالیاتی فارس: مؤدیان ارزش افزوده تا ۱۵ دی فرصت دارند، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- فارس مدیر کل امور مالیاتی استان فارس گفت: مؤدیان مالیات برارزش افزوده تا ۱۵ دی‌ماه برای تکمیل اظهارنامه دوره پاییز فرصت دارند.
ناصر هاشمی در جمع خبرنگاران گفت: مؤدیان مالیات برارزش‌افزوده تا۱۵دی‌ماه فرصت دارند ازطریق سامانه الکترونیکی www.evat.ir نسبت به تکمیل اظهارنامه دوره پاییز ۹۸ و پرداخت مالیات متعلقه اقدام کنند.
به گزارش ایسنا، هاشمی خاطرنشان کرد: براساس قانون مالیات‌های مستقیم، مؤدیان مالیات برارزش افزوده تا ۱۵ روز پس از پایان هر فصل فرصت دارند که اظهارنامه دوره مربوطه را تکمیل کنند، درغیر این صورت مشمول جریمه خواهند شد.
او همچنین گفت: تا پایان آبان‌ماه امسال و از محل درآمد مالیات‌های‌غیرمستقیم بیش از ۳ هزار و ۸۴۰ میلیارد ریال عوارض وصول و به حساب شهرداری‌ها، دهیاری‌ها‌ و عشایر استان واریز شده است.
هاشمی با بیان اینکه طی هشت ماه منتهی به پایان آبان امسال 1۳۶۸‌میلیارد ریال عوارض به شهرداری شیراز و بیش از ۱۳۲ میلیارد ریال نیز به دهیاری‌های شهرستان شیراز واریز شده است، خاطرنشان کرد: البته شهرداری‌های سایر مناطق استان به جز شیراز نیز 1۳۴۸‌میلیارد ریال و دهیاری‌ها و عشایر استان نیز ۹۹۷ میلیارد ریال دریافت کرده‌اند.
مدیرکل امور مالیاتی استان فارس پرداخت مالیات برارزش افزوده را در راستای تحقق عدالت اقتصادی و اجتماعی مهم دانست و اضافه کرد که نقش مالیات برارزش افزوده در توسعه و رفاه عمومی انکارناپذیر است. هاشمی به شرایط بخشودگی جرایم مالیاتی قابل بخشش قانون مالیات‌های مستقیم و ارزش افزوده اشاره و اضافه کرد: با هدف رونق تولید و حمایت از فعالان اقتصادی، رعایت اصل تکریم ارباب‌رجوع و حقوق شهروندی و افزایش رضایت‌‌مندی مؤدیان مالیاتی، براساس بخشنامه سازمان امور مالیاتی کشور، بخشودگی جرائم مواد ۱۶۹، ۱۹۳، 190، 197 و 199 قانون مالیات‌های مستقیم و مواد ۲۲ و ۲۳ ارزش افزوده برای اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی قابل اجراست.
مدیرکل امور مالیاتی فارس افزود: در صورت پرداخت مانده بدهی قطعی شده از تاریخ اول تا پایان دی ماه امسال برای مؤدیان واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری و پروانه کسب تولیدی از مراجع ذی‌ربط، معادل ۹۴ درصد جرایم قابل بخشش و برای سایر مؤدیان ۸۸ درصد جرایم قابل بخشش است. وی افزود: در صورت پرداخت مانده بدهی قطعی شده از تاریخ اول بهمن تا پایان امسال برای مؤدیان واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری و پروانه کسب تولیدی از مراجع ذیربط، به ازای هر ماه معادل ۲ درصد و برای سایر مؤدیان معادل ۴ درصد، از درصد بخشودگی نسبت به دیماه کسر خواهد شد.
هاشمی خاطرنشان کرد: برای بخشودگی جرایم در اجرای این بخشنامه، مؤدیان می‌توانند حداکثر تا تاریخ بیستم اسفندماه امسال درخواست بخشودگی جرایم را به اداره امور مالیاتی تسلیم کنند تا براساس این بخشنامه مشمول بخشودگی شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی