[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۸
  • دوره جدید

صرفه اقتصادی در آمیختگی علم وصنعت است، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رئیسه و رئیس کمیسیون انرژی، محیط‌زیست، صنایع پالایشی و پتروشیمی اتاق بازرگانی فارس گفت: طرح تاپ) توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار( محدودیت نیست بلکه یک فرصت مغتنم برای بخش خصوصی است که بتواند از مزیت‌های‌مختلفی از جمله حضور استاد دانشگاه در محیط صنعت و هماهنگی جهت تهیه پایان نامه‌های‌متناسب با نیاز صنعت استفاده کند. 
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، نادر طیبی یکشنبه در جلسه کمیسیون انرژی، محیط‌زیست، پتروشیمی و صنایع پالایشی این اتاق که با حضور اعضای آن برگزار شد، بیان کرد: هدف اصلی طرح ملی تاپ که توسط دستگاه‌های‌اجرایی مربوط در حوزه صنایع در کشور اجرا‌می‌شود، بخش خصوصی و کمک به شکوفایی بخش اقتصاد کشور است. وی با بیان اینکه این طرح شامل بنگاه هایی مجهز به بخش  R&D‌ می‌باشند، افزود: بخش خصوصی با بهره‌گیری از این طرح‌ می‌تواند دانشگاه و علم را به بخش صنعت نزدیک و از آن استفاده کاربردی کند.
طیبی اظهارداشت: تدوین و اجرای هر طرح با مزایای و معایبی همراه است که استفاده از طرح «تاپ» برای بخش خصوصی اجباری نیست و این درحالی است که طرح‌های‌ مختلفی در حوزه صنعت در کشور فعال است که بخش خصوصی ‌می‌تواند از طرح‌های‌دارای مزیت و جذابیت مورد نظر خود، استفاده کند. عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس با اشاره به نقش و اهمیت فناوری در اقتصاد و توسعه اقتصادی اضافه کرد: با بهره‌گیری و استفاده کاربردی از فناوری‌های‌ نوین در عرصه‌های‌مختلف صنعت ‌می‌توان به محصولات با کیفیت، کاهش زمان و هزینه و سطح آلودگی‌کمتر از محیط‌زیست دست‌یافت که این مهم یکی از الزامات امروز صنعت است. در این جلسه خانم تابعی رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری سازمان صنعت معدن و تجارت استان فارس به معرفی طرح تاپ(توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار) پرداخت. وی گفت: زیرمجموعه‌های‌تعریف شده در این طرح شامل استادتاپ، دانشجوی تاپ و سربازتاپ‌ می‌باشد که ارتقاء بهره‌وری بنگاه با بهره‌مندی از مشاوره اساتید دانشگاه، رفع نیاز فناورانه بنگاه در قالب پایان‌نامه تحصیلات تکمیلی، رفع نیاز به تخصص‌های‌مختلف با هزینه کمتر در صنایع و اثربخشی دوره‌های‌پسادکتری و فرصت مطالعاتی، اثربخشی پایان‌نامه و کسب مهارت وتوانمندی ورود به بازارکار، اثربخشی دوران خدمت و کسب مهارت و توانمندی ورود به بازار کار از طریق تعامل با زیرمجموعه (استاد، دانشجو، سرباز)ازاهداف این طرح عنوان شده‌است. تابعی افزود: صنایع درتمام حوزه‌ها‌ می‌توانند با ثبت‌نام در این‌طرح؛نیازها، معضلات‌و موضوعات‌خودرادرسایت WWW.IRANETOP.IR اعلام کنند تااساتید و دانشجویان بتوانند با توجه به درجه‌بندی و اولویت‌های‌تعریف شده، از موضوعات موجود استفاده کنند. همچنین در این جلسه مسئولان کمیته‌های‌تخصصی زیرمجموعه این کمیسیون، برنامه‌های‌پیشنهادی و نتایج بررسی‌های‌انجام شده با حوزه‌های ‌فعالیت تحت پیگیری خود را ارائه کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی