[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۶
  • دوره جدید

شهردار منطقه ۶ شیراز: اجرای ۳۷ پروژه عمرانی در منطقه شش شیراز، روزنامه شیراز نوین

شهردار منطقه ۶ شیراز گفت: اکنون ۳۷ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۴۷۰ میلیارد ریال در زمینه‌های بهسازی و بازآفرینی محیط‌های شهری، پروژه‌های انسان محور و فضای سبز و احداث معابر در این منطقه مراحل اجرایی را طی می‌کند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه شش، حمیدرضا اسماعیلی گفت: عملیات بهسازی فاز اول پروژه ساماندهی و بازآفرینی کوچه باغ شهید رمضانی به طول ۳ کیلومتر انجام شده و طرح در بخش‌های محوطه سازی، همسطح‌سازی، احداث آبنما و روشنایی معابر در حال اجرا است. وی با بیان اینکه پروژه بازآفرینی محیط شهری با هدف ایجاد فضاهایی برای گذران اوقات فراغت شهروندان در دستور کار است، گفت: طرح بهسازی و محوطه‌سازی پیاده‌راه سلامت چمران جنوبی شامل مسیر پیاده، دوچرخه و ایجاد فضای ورزشی و فضای سبز و ... در دست اجرا است.
اسماعیلی با اشاره به آغاز ساخت ۳ پارک در این منطقه از شیراز، شامل پارک‌های ۴ هکتاری جبل دراک، بلوار شهید کسایی و فرهنگ شهر، گفت: محدوده جبل‌دراک، منطقه‌ای نوساز و فاقد پارک محله‌ای و فضایی مناسب برای تفریح و سرگرمی خانواده‌هاست و اجرای پارک ۴هکتاری با هدف تأمین چنین فضایی در دستور کار قرار دارد. 
او گفت: این پارک پس از تکمیل دارای امکاناتی نظیر مسیر پیاده‌روی، رمپ معلولان، سرویس بهداشتی، نمازخانه، زمین ورزش‌های همگانی، زمین بازی کودکان، دستگاه‌های ورزشی و پارکینگ مناسب خواهد شد.
اسماعیلی همچنین گفت: از مهم‌ترین برنامه‌های این منطقه از شهرداری بهسازی عبور و مرور عابرین پیاده است و در این راستا همسطح سازی، کف‌سازی، نورپردازی و روشنایی، مبلمان و همچنین فضای سبز مسیر پیاده بلوار دکتر شریعتی(معالی آباد)، با هدف همسان‌سازی، زیبا‌سازی منظر شهری و تسهیل عبور و مرور پیاده اجرایی شده است. او با بیان اینکه در مسیرهای میرزای شیرازی، شهید کسایی و شاهد نیز با هدف ارتقاء ایمنی تردد عابران پیاده و حفظ درختان کهنسال و زیبای منظر شهری، طرح‌هایی در دستور کار قرار دارد، گفت: هدف از اجرای این طرح‌ها، توجه به بعد انسانی شهر و کمک به کاهش آلاینده‌های هوا و کم کردن ترافیک خودرو است.
اسماعیلی همچنین گفت: تسهیل در تردد ایمن و آسان برای شهروندان خصوصاً افراد دارای معلولیت و سالمندان در معابر مختلف از اهداف شهرداری منطقه ۶ شیراز است و با این اهداف، به دنبال گسترش فضای پیاده، بهبود نورپردازی و توسعه فضای با نشاط و سبز شهری هستیم و
شهردار منطقه ۶ شیراز از اجرایی شدن طرح تکمیل دیوارگذاری رودخانه خشک به عنوان یکی از پروژه‌های مهم شهری یاد کرد و گفت: هدف از اجرای این طرح، ارتقا کیفیت سیما و منظر شهری، ارتقاء ایمنی رودخانه و هدایت بهتر سیلاب‌های فصلی است که در این راستا احداث دیوار حفاظتی به طول ۷۰۰ متر و با ارتفاع ۷ متر و همچنین اجرای حفاظ نرده‌ای به طول ۲۰۰ متر در دست اجرا است. 
وی از کاشت ۸۵۰ اصله درخت در راستای طرح درختکاری و افزایش سرانه فضای سبز، بهسازی  ۱۰ هزار متر مربع فضای سبز محدوده‌های فرهنگ شهر، بلوار بهشت، کوچه ۸ ایمان جنوبی، بوستان‌های نمازی، ملت و علوی، احیاء و درختکاری بلوار فرهنگ شهر، ایمان شمالی، میرزای شیرازی شرقی و غربی، کمربندی جوادیه، بلوار معالی آباد و شروع عملیات احداث فضای سبز پیاده راه سلامت خبر داد.  اسماعیلی گفت: در راستای تحقق درخواست‌های‌شهروندان و با توجه به نیاز سنجی انجام شده در خیابان‌ها و کوچه‌های‌محدوده اراضی جبل دراک، زیرسازی، جدول‌گذاری و آسفالت با ۳۰ میلیارد ریال اعتبار در حال اجرا است و طی یک‌ماه آینده کامل خواهد شد. وی افزود: اعتبار این پروژه بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال است و ظرف یک ماه آینده آسفالت این معابر به بهره برداری خواهد رسید. شهردار منطقه ۶ شیراز گفت: با هدف جمع‌آوری و هدایت آب‌های‌سطحی، رفع مشکل آب گرفتگی، بهبود خدمات‌رسانی و ارتقاء بهداشت محیط و تسهیل در عبور و مرور ایمن شهروندان، عملیات لوله‌گذاری به طول ۴۴۰۰‌متر و با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال اجرایی شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی