[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۹
  • دوره جدید

همسان‌سازی حقوق بازنشسته‌های تأمین اجتماعی دست‌به‌دست‌ می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

  فرزاد وثوقی-گروه خبر
رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی فارس در همایش منطقه‌ای رؤسا و مسئولان کانون‌های‌کارگری بازنشسته و مستمری بگیر تأمین اجتماعی با طرح موضوعات کلیدی  درمان و بیمه‌های‌تکمیلی، روند فعالیت ناکارآمد کارگزاری‌ها و عدم توجه به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان ومستمری بگیران همچنین قراردادهای ناکارآمد بیمارستانی از آن به عنوان مهم‌ترین چالش‌ موجود در روند فعالیت‌‌های‌حاضر نام برد.
راستگو گفت: در بحث درمان علی‌رغم حل مشکل بیمه تکمیلی از جیب خود بیمه‌شدگان اما مشکلات همچنان باقی است و این گام بلند اگرچه مانعی برای عدم بی‌اعتباری دفترچه‌های درمانی تأمین اجتماعی شد و ۱۵۰۰ میلیارد تومان در سال به حوزه درمان سازمان تأمین اجتماعی کمک کرد اما همچنان در پیچ‌و‌خم قانونی روند فرسایشی خود را طی می‌کند.
به گفته راستگو، علیرغم این نگاه بلند مدت در واگذاری امور به بخش خصوصی وتأسیس دفاتر کارگزاری اما کارگزاری‌های بیمه به عنوان نهادهای ناکارآمد کام بیمه‌شدگان را تلخ کرده‌اند وعلاوه بر اتلاف وقت بیمه‌شدگان حرمتی نیز برای این سرمایه‌گذاران اصلی سازمان قایل نیستند  و روندی که در شعب سازمان در ۵روز انجام‌ می‌شد  حالا در کارگزاری‌ها در ۵ ماه هم انجام نمی‌شود.
 به گفته وی وقتی از خصوصی‌سازی صحبت می‌شود هدف کاهش گرفتاری‌های مردم است اما با ایجاد کارگزاری‌ها تنها سیستم واسطه‌گری را توسعه داده‌ایم.
 وی با پرداختن به مباحث همسان‌سازی حقوق بیمه‌شدگان بازنشسته گفت: این اقدام به یک روند فرسایشی تبدیل شده است و دو میلیون نفر بازنشسته چشم به  اجرای قانون به عنوان یک مطالبه جدی هستند.
وی افزود: موضوع یکسان‌سازی حقوق بازنشستگان از سالی به سال دیگر دست به دست می‌شود. 
راستگو  همچنین نسبت به انعقاد قراردادهای بیمارستانی انتقاد کرد و گفت: در راستای اجرای این قراردادها دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ارایه برنامه‌های‌جانبی   تأخیر ایجاد‌ می‌کند و در نابسامانی‌ها ‌می‌کوشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی