[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

طلاق کاهش داشته است ، روزنامه شیراز نوین

مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مدیران این واحد با سرپرست دانشگاه دیدار و گفت و گو کردند.  به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، سرپرست دانشگاه در این نشست گفت: برنامه‌ها‌ و فعالیت‌های‌دفتر نهاد در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری است و ما باید به عنوان سربازان نظام، مسایل را پیش ببریم.
دکتر «مهرزاد لطفی» افزود: با توجه به حجم فعالیت‌ها‌ و خدماتی که دانشگاه علوم پزشکی شیراز به استان فارس، جنوب کشور و سایر استان‌ها ‌ارایه می‌دهد، تلاش می‌کنیم تا در تمام زمینه‌ها ‌و شاخص‌ها‌ نمونه و بارز باشیم.
او با اشاره به ابتکارات دفتر نهاد رهبری در دانشگاه اضافه کرد: فعالیت‌ها‌ و اقدامات دفتر نهاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز قابل‌توجه و با اهمیت است؛ شیراز باید در همه امور سرآمد باشد و اینگونه نیز هست. سرپرست دانشگاه ادامه داد: مراکز رشد در دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مراکز قوی در کشور هستند و می‌توانیم بسیاری از ابتکارات دفتر نهاد را در مراکز رشد دانشگاه ارایه و اجرا کنیم. دکتر لطفی بیان کرد: توانمندی‌های‌ بسیاری در زمینه‌های ‌مختلف دانشجویی و فرهنگی در دانشگاه وجود دارد و‌ می‌توانیم با استفاده از این توانمندی‌ها‌ کارهای نرم‌افزاری زیادی انجام دهیم و فضای امید و شور و نشاط را در دانشگاه و جامعه ایجاد کنیم. او همچنین بر تداوم برگزاری نشست‌ها‌ و جلسات هم‌اندیشی و ارتباطات درون‌سازمانی و برون‌سازمانی و آگاهی از نظرات تأکید کرد. رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز در این دیدار با اشاره به خلاقیت کارکنان این مجموعه در انجام امور گفت: استفاده از خلاقیت و هنر در ارایه آموزش و مطالب مذهبی و فرهنگی مجموعه نهاد رهبری مورد توجه قرار گرفته است. رئیس دفتر نهاد دانشگاه افزود: حدود ۱۴۰ امام جماعت در واحدهای زیرمجموعه دانشگاه در استان فعالیت دارند و ۴۰ طلبه نیز به عنوان مبلغه در دانشکده ها، بیمارستان‌ها ‌و خوابگاه‌های‌دانشجویی، خدمات مذهبی و فرهنگی ارایه‌می‌دهند. حجت الاسلام والمسلمین مقامی با اشاره به فعالیت‌های‌مرکز بهارنکو در دانشگاه، اضافه کرد: این طرح از ابتکارات دانشگاه علوم پزشکی شیراز است که برای اجرا به تمام دانشگاه‌های‌کشور ابلاغ شده و در این طرح آموزش‌های‌لازم به زوج‌های‌جوان در حین ازدواج و پس از ازدواج در قالب دوازده ساعت آموزشی ارایه‌می‌شود. او ادامه داد: بر اساس آمارها در سال ۸۸ آمار طلاق زوج‌ها ‌در نخستین سال ازدواج در شیراز ۱۴ درصد بوده است، اما با اجرای طرح بهار نکو، این آمار در سال ۹۶ در شیراز به سه و نیم درصد کاهش یافته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی