[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

فتنه ۹۸ در امتداد فتنه ۸۸ بود ، روزنامه شیراز نوین

ایرنا- راهپیمایی گرامیداشت نهم دی‌ماه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت در استان فارس همزمان با دیگر نقاط کشور، روز دوشنبه با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد که طی آن سخنرانان این آیین‌ها بر اهمیت شناسایی مرز فتنه در بحران‌ها تأکید کردند.
آیین بزرگداشت نهم دی‌ماه،‌ روز دوشنبه با شعار مظهر بصیرت، ولایت‌مداری و عبور از فتنه‌ها در ۶۰نقطه استان فارس برگزار شد.
اقشار مختلف مردم شیراز نیز در این روز با حضور در خیابان ۹ دی شیراز در جوار حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) با رهبر معظم انقلاب تجدید پیمان کردند.
حجت الاسلام محمد حاجی ابوالقاسم دولابی نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری سخنران این مراسم بود.
این عضو مجلس خبرگان رهبری در سخنان خود با بیان اینکه بصیرت مشاهده جلوه‌های‌قدرت نمایی خدا است، گفت: باید از گذشته برای آینده عبرت بگیرم و اگر خدا ما را نجات داد به سراغ کدخدا نرویم.
وی اظهار داشت: ‌مردم استان فارس و شهر شیراز در تمامی صحنه‌ها‌ خوب درخشیدند که از جمله آن ‌می‌توان به حماسه‌آفرینی مردم شیراز یک روز قبل ۹ دی سال ۸۸ اشاره کرد.
وی ادامه داد: در فتنه ۹۸ نیز  مردم فارس زودتر از برخی استان‌های ‌دیگر به میدان آمدند و حماسه خلق کردند.
نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری گفت: فتنه ۹۸ در امتداد فتنه ۸۸ نشان داد که همواره نیازمند بصیرت و بیداری هستیم و تیزبینی و بصیرتی که قرآن از ما خواسته نیاز همه روزه ماست.
دولابی با اشاره به اهمیت مسئله بصیرت از دید قرآن کریم افزود: مسلمانان باید بدانند اگر همه عالم دست به دست یکدیگر بدهند و بخواهند شما را در چاه ذلت قرار دهند خداوند است که اگر بخواهد شما را عزیز‌می‌کند، همانگونه که در سرنوشت حضرت یوسف(ع) مشاهده کردیم.
وی ادامه داد: بصیرت چند بعد دارد که بعد اصلی آن، بصیرت توحیدی است یعنی انسان بداند همه کاره عالم خداست.
وی اضافه کرد: بصیرت توحیدی یعنی بدانیم کسی که با خدا باشد بن بستی ندارد و احساس شکست و تنهایی نمی‌کند؛ بصیرت، دست خدا را از لابه لای حوادث دیدن و مشاهده کردن است.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: روز ۹ دی در سال ۱۳۸۸ در سراسر کشور از ایام الله بود که خداوند متعال دست قدرت خود را بار دیگر به ملت ایران نشان داد، تمام دشمنان متحد شدند کشور را از درون متلاشی کنند اما نتوانستند.
دولابی اظهارکرد: بصیرت یعنی بدانیم و ببینیم که دست حمایت همواره کنار ماست، بصیرت، قدرت خدا را مشاهده کردن و چشم بر این قدرت نبستن است.
وی ادامه داد: بصیرت، قدرت خدا در ۴۰ سال گذشته مشاهده کردن است، در ۴۰ سال گذشته، کشورهایی در جهان دست به دست هم دادند و نتوانستند ایران را از پای دربیاورند.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: بصیرت یعنی بدانیم جز خدا، قدرت دیگری در این عالم نیست، در نقطه مقابل بصیرت، کورباطنی است یعنی کسی بعد از این همه لطف الهی کاسه گدایی به سمت غرب ببرد.
دولابی افزود: نقطه مقابل بصیرت آن است که فردی تلاش کند با فرستاده اروپا عکس یادگاری بگیرد، معنای بصیرت آن است که دنبال عزت باشیم و خود را به ذلت نندازیم.
وی ادامه داد: فتنه سال ۱۳۹۸ که ماه‌ها‌برای آن برنامه‌ریزی کرده بودند با سخنرانی رهبر معظم انقلاب خنثی شد؛ در فتنه‌ای که فتنه‌گران به بهانه اعتراض در لابه لای صف مردم خود را پنهان کردند، در استان فارس ۷۰ بانک، سه حوزه علمیه، قرآن و۳۲ ساختمان دولتی را آتش زدند و به مقر نیروی انتظامی حمله کردند.
دولابی افزود: بصیرت یعنی اینکه چشم خود را باز کنیم و صف خود را از صف اغتشاشگران و نفوذی‌ها‌جدا کنیم.
وی ادامه داد: بصیرت یعنی اینکه بدانیم اگر به حوزه‌های‌علمیه و قرآن حمله‌می‌کنند معنای آن این است که آن‌ها‌ فهمیده‌اند عامل پیروزی این ملت قرآن و حوزه‌های ‌علمیه است.
وی اضافه کرد: «متأسفانه در داخل، برخی خواسته یا ناخواسته آتشی که دشمن برافروخته را شعله‌ورتر می‌کنند لذا خیلی باید مراقب بود.»
عضو مجلس خبرگان رهبری به شایعات مطرح شده درباره روحانیون و حوزه‌های‌علمیه اشاره کرد و گفت: مجموعه بودجه‌ای‌که در اختیار حوزه‌های‌علمیه قرار‌می‌گیرد یک سوم بودجه دانشگاه تهران است و سزا نیست که اینگونه جوانان ناآگاه را نسبت به علما و روحانیون مسئله‌دار کنیم.
دولابی افزود: بصیرت یعنی اینکه بدانیم جایی که از سوی دشمن مورد هدف قرار‌می‌گیرد آنجا نقطه‌قوت ماست و باید مراقب باشیم سخنی نگوییم که مشابه این سخن از دشمن ما صادر شده باشد.
وی ادامه داد: بصیرت یعنی اینکه بدانیم دشمنی که عهد‌ می‌شکند برای بار دوم با او پیمان نبندیم و به آیات قرآن توجه کنیم.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: «آیا یکبار تجربه برجام نیست که برخی به دنبال تصویب لوایح استعماری FATF و CFT هستند؟ از برجام چه بهره‌ای ‌بردید جز اینکه تعهدات را یکطرفه انجام دادند و پس از آنکه دشمن خیالش راحت شد، یکطرفه از قرارداد بیرون رفت.»
وی ادامه داد: « در ۹دی‌ماه خدا به ما نشان داد اگر بخواهیم روی پای خود بایستیم و به بیگانگان نه بگوییم و مشت محکمی به دهان آن‌ها ‌بکوبیم، بزرگتر‌ می‌شویم.»

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی