[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۷
  • دوره جدید

سهمیه المپیک را می‌گیرم، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: مسابقات کشتی فرنگی جام تختی ماه آینده در شیراز برگزار می‌شود و برادران گرایی شانس‌های مسلم کسب مدال طلا در این رقابت‌ها هستند.
محمدرضا (برادر کوچک‌تر) که قرار است در وزن 72 کیلوگرم کشتی  روی تشک برود، در جستجوی کسب سهمیه المپیک است. این در حالی‌ست که محمدعلی چندماه پیش توانست سهمیه المپیک را کسب کند؛ اما هنوز حضورش در المپیک قطعی نیست و علاوه بر شرکت در رقابت‌های انتخابی تیم ملی، باید در تورنمنت‌ها هم به گونه‌ای خود را نشان دهد که اعتماد محمد بنا، مربی سخت‌گیر تیم ملی را جلب کند.
محمدرضا تیرماه امسال در مسابقات شیان چین موفق به کسب مدال طلا شد. او درباره آن رقابت‌ها می‌گوید: من در این مسابقات در وزن 72 کیلوگرم کشتی گرفتم. ابتدا حریفان ازبک و قزاق که هر دو عنوان‌دار جهان بودند را شکست دادم و در فینال هم کشتی‌گیر چینی را با یک بازی حساب شده، پنج بر صفر مغلوب کردم و طلا را گرفتم.
وی در خصوص شرکت نکردنش در مسابقات نور سلطان که شهریورماه در قزاقستان برگزار شد گفت: پس از مسابقات چین، در اردوهای تیم ملی شرکت می‌کردم و در اردوی سوم عضله پایم پاره شد و درگیر مداوایش بودم و از مسابقات جا ماندم. اما چون سنم به رده سنی امید می‌خورد، در مسابقات امیدها که در بوداپست برگزار می‌شد شرکت کردم و مقام اول را کسب کردم. البته قبل از همین مسابقات هم از ناحیه چشم آسیب جدی دیدم و چهار روز پیش از آغاز رقابت‌ها چشمم را عمل کردم و خودم را به بازی‌ها رساندم. با وجود قرعه سختی هم که داشتم، توانستم طلا را بگیرم.
گرایی در پاسخ به این سوال که آیا واقعاً ناداوری یا سخت‌گیری بیش از حد در مورد کشتی‌گیران ایرانی وجود دارد یا خیر، گفت: در بعضی کشتی‌ها که خیلی حساس می‌شود و به قول معروف شانس برنده شدن دو کشتی‌گیر پنجاه پنجاه است، بیشتر داوران به نفع رقبا می‌گیرند.
کشتی‌گیر عنوان‌دار شیرازی در خصوص چگونگی انتخاب نفرات برای تیم ملی گفت: کشتی‌گیری که در مسابقات انتخابی اول می‌شود، هنوز عضو تیم ملی نشده. یعنی باید در تورنمنت‌های مختف شرکت کند. الان هم آقای بنا همین مسابقات جام تختی را ملاک قرار داده. هر کسی در جام تختی نفر برتر شود، شانس بیشتری برای ملی‌پوش شدن دارد. من هم در این رقابت‌ها در وزن 72 کیلوگرم شرکت می‌کنم؛ چون در حال حاضر نباید زیاد وزن کم کنم.
وی در خصوص چگونگی راهش برای کسب سهمیه المپیک نیز گفت: در فروردین ماه مسابقات سهمیه المپیک در یکی از کشورهای آسیایی برگزار می‌شود. باید سعی کنیم که در همان جا هر سه سهمیه باقی مانده را کسب کنیم. اگر هم نشد، دو ماه بعد در تورنمنت جهانی بلغارستان شرکت می‌کنیم و نفرات اول و دوم سهمیه المپیک را کسب می‌کنند.
محمدرضا گرایی در مورد رقبای خود در وزن 67 کیلوگرم تیم ملی گفت: با رقبایم نا آشنا نیستم. آقایان تاب، اسدی و الیاسی کسانی هستند که قبلاً با آنها کشتی گرفته‌ام و همین سال گذشته در وزن 67 کیلوگرم با حامد تاب در فینال کشتی گرفتم.
گرایی در بخش دیگری از صحبت‌هایش می‌گوید: من از شش سالگی ورزش را با ژیمناستیک شروع کردم و از سن 10 سالگی به سراغ کشتی رفتم. متأسفانه کم‌توجهی به ژیمناستیک که ورزش مادر است شده؛ اما حالا زیر نظر آقای سعیدرضا کیخا دارد پیشرفت می‌کند و وجود آقای کیخا باعث شده که نوجوان‌ها علاقه بیشتری به این رشته پیدا کنند.
این فرنگی کار مطرح شیرازی در خصوص برنامه تمرینی و اردوهای پیش رو گفت: فعلاً اردویی نداریم و در شیراز تمرین می‌کنیم؛ اما بی‌صبرانه منتظر شروع اردوها هستیم. یکی از مشکلاتی که در شیراز داریم، این است که حریف تمرینی مناسب نداریم و فرنگی‌کاران اکثراً جوان و نوجوان هستند. به همین علت دوست داریم زودتر اردوها شروع شود تا خودمان را برای مسابقات جام تختی آماده کنیم که کسب مدال در آن ارزش زیادی برایمان دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی