[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۶
  • دوره جدید

کانادا و آلمان مقصد کارجویان فارس در خارج از کشور، روزنامه شیراز نوین

صادرات نیروی کار از فارس حمایت می‌شود

رئیس اداره اشتغال و هدایت نیروی کار فارس گفت: از صادرات نیروی کار از این استان به کشورهای مختلف حمایت می‌شود. مهروش جلالی اظهار داشت: اعزام و صادرات  نیروی کار به خارج از کشور مورد حمایت وزارت کار و به تبع آن اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس قرار دارد که البته برای دستیابی به این هدف تصویب برجام نقش مهمی داشته است. وی گفت: بعد از تصویب برجام 47 نیروی کار از فارس عمدتاً در رشته‌های فنی و مهندسی به آلمان و کانادا اعزام شدند. این در حالی است که میزان اعزام نیروی کار به کشور‌های خارجی قبل از برجام صفر بود.
جلالی بیان داشت: این اعزام توسط کاریابی‌ها و به صورت رسمی صورت گرفته است و کاریابی‌های خارجی در فارس که تعداد آنها 8 کاریابی است در کشورهای هدف دارای وکیل برای پیگیری امور نیروهای کار اعزامی هستند.
رئیس اداره اشتغال و هدایت نیروی کار فارس در ادامه به تعداد کاریابی‌های مجاز داخلی در فارس اشاره کرد و گفت: 63 کاریابی داخلی در فارس فعال است که از این تعداد 25 کاریابی در شیراز قرار دارد.
وی بیان داشت: در این کاریابی‌ها 34 هزار و 168 نفر برای پیدا کردن شغل ثبت نام کرده اند و هم اکنون 31هزار و 889 فرصت شغلی از طریق این کاریابی‌ها عرضه شده است، ضمن آنکه این کاریابی‌ها در سال گذشته برای 12 هزار و 103نفر شغل ایجاد کردند.
این مسئول با هشدار به جویندگان کار برای مراجعه به کاریابی‌های مجاز گفت: کاریابی‌های غیرمجاز کلاه گشادی بر سر جویندگان کار می‌گذارند که کمترین صدمه آن زیان مالی به افراد است.
وی اظهار داشت: سال گذشته 4 کاریابی غیرمجاز در شیراز پلمپ و پرونده آن‌ها به مراجع قضایی ارسال شد. جلالی با دعوت از جویندگان کاربرای مراجعه به کاریابی‌ها گفت: این افراد به یک کاریابی که مراجعه کنند. اطلاعات آن‌ها در تمامی کاریابی‌ها قابل دسترسی است و آن‌ها می‌توانند به تمامی مشاغل عرضه شده در تمامی کاریابی‌های استان دسترسی داشته باشند.  جلالی در خصوص حق الزحمه کاریابی‌ها گفت: هزینه ثبت نام و مشاوره شغلی در دفاتر کاریابی داخلی 18 هزار تومان و کاریابی خارجی 25 هزار تومان است که البته نرخ آن برای ثبت نام و مشاوره شغلی برای مناطق محروم 12 هزار تومان می‌باشد. وی اضافه کرد: این هزینه‌ها بدون مشاوره شغلی شامل 50 درصد کمتر می‌شود. رئیس اداره اشتغال و هدایت نیروی کار فارس اضافه کرد: چنانچه این افراد از طریق کاریابی‌ها موفق به پیدا کردن شغل شوند حداکثر تا نیمی از حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار را باید به کاریابی‌ها بپردازند که البته این میزان در اکثر مواقع با رایزنی کمتر می‌شود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی