[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۹
  • دوره جدید

سرمایه‌گذاری روی آینده‌سازان هزینه نیست، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس گفت: پول مصرف کردن در آموزش و پرورش در زمینه‌های‌عمرانی و به خصوص برای قشری که آینده‌ساز این مملکت هستند، هزینه نیست. 
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس، دکتر حسن نوروزی در نشست آموزشی - تخصصی معاونان پشتیبانی، مسئولان بودجه، امور مالی، تعاون و حقوقی ادارات و مناطق آموزش و پرورش استان فارس که در مرکز آموزش نیروی انسانی فرهنگیان فارس برگزار شد، افزود: تمامی دستگاه‌های‌اجرایی به عنوان جزئی از بدنه دولت،‌ می‌بایست مشکلات و سختی‌های‌دولت در بودجه را بپذیرند.
بنا به گفته دکتر نوروزی، درآمد کشور یا از نفت است که در حال حاضر سخت به فروش‌می‌رود یا از مالیات؛ که با توجه به رکود فعلی در بخش اقتصاد، مالیات‌ستانی نباید بیشتر شود زیرا که اخذ مالیات زیادی منجر به بیشتر شدن رکود خواهد شد.
وی با تأکید بر اینکه در چنین شرایطی‌می‌بایست به فروش اموال، مولدسازی، کمک گرفتن از ظرفیت تهاتر و جذب اسناد خزانه روی بیاوریم، افزود: در شرایطی که در فروش نفت و صادر کردن چندمیلیونی بشکه نفت با محدودیت‌هایی روبرو هستیم لذا ضرورت دارد تا کلیه بخش‌های‌دولت دست به دست هم داده و با یکدیگر همکاری متقابل داشته‌باشند؛ این توقعی است که از دوستان مالی و حقوقی دستگاه‌ها‌ داریم. دکتر نوروزی با تأکید بر اینکه پول مصرف کردن در آموزش و پرورش به ویژه در زمینه‌های‌عمرانی و به خصوص برای قشری که آینده‌ساز این مملکت هستند هزینه نیست، تصریح کرد: شخصاً اعتقاد دارم که شاید موجه‌ترین، درست‌ترین و منطقی‌ترین تخصیص، تخصیصی است که برای سرمایه گذاری روی نسل آینده‌ساز این مملکت ‌می‌شود. وی در عین حال خاطرنشان ساخت: هرگونه تخصیص و توزیع اعتباری که تاکنون در خصوص آموزش و پرورش انجام دادم با تمام وجود و اعتقاد بوده است و یقین دارم که آموزش و پرورش جزء اولی‌ترین جاهایی است که مستحق دیدن است، شاید به دلایل مختلف بودجه‌ای کشور، از اعتبارات کم شده باشد که این به مفهوم نخواستن نبوده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی