[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۱
  • دوره جدید

کاهش دخالت دولت در حوزه تصمیم‌سازی بزرگترین دستاورد ما بوده است ، روزنامه شیراز نوین

  فرزاد وثوقی-گروه خبر
دکتر دهدشتی معاون فرهنگی اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی در همایش منطقه‌ای ‌رؤسا و مسئولان کانون‌های‌کارگری و بازنشسته و مستمری بگیران جنوب غرب کشور گفت: درآمد و مصارف سازمان تأمین‌اجتماعی برای اولین بار سربه‌سر شده ودغدغه پرداخت هزینه هدی سلامت وجاری سازمانی را نداریم.
به گفته وی بدهی ما به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از ۱۰ هزار میلیارد تومان به ۶ هزار میلیارد تومان رسیده است و تا سه ماه آینده این میزان بدهی به صفر خواهد رسید و دراین راستا به اهداف خود در اعتبار بخشی دفترچه‌های‌درمانی خواهیم رسید.
به گفته وی وضعیت مالی دولت در شرایط تحریم‌های‌اقتصادی وضعیت مناسبی است  اما ازپیگیری  حقوق حقه جامعه کارگری، بازنشسته و مستمری‌بگیران کوتاه نخواهیم آمد و امید است با توجه به منابع پیش‌بینی شده در بودجه سال ۹۹ شاهد تحقق اراده دولت برای پرداخت مجموعه بدهی‌ها به این سازمان باشیم تا علاوه بر افزایش سالانه حقوق، طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران نیز قابل اجرا باشد. به گفته وی راهبردهای اصلی سازمان تأمین اجتماعی در حوزه گفتمان‌سازی، ارتباط با شرکای اجتماعی، تلاش مضاعف در حوزه رسانه‌ای و تکریم ارباب‌رجوع و نیز صدور کارت شناسایی مورد توجه و بررسی است. دهدشتی افزود: ازدستاوردهای مهم این دوره مسئولیتی کاهش مداخلات دولت در حوزه برنامه‌ریزی وتصمیم‌سازی است وموفق شدیم به قانون سال ۱۳۵۸ در زمینه استقلال این سازمان بازگردیم. وی در انتها خاطرنشان کرد: موضوع صدور کارت شناسایی بازنشستگان تا پایان سال جاری حل خواهد شد و استان فارس به عنوان استان پایلوت در این زمینه پیش رو خواهد بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی