[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۹
  • دوره جدید

حلقه‌های‌ وابستگی به خارج باید قطع شود ، روزنامه شیراز نوین

  فرزاد وثوقی-گروه خبر
 مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس گفت: اگرچه درسال‌جاری با حاکمیت مشکلات اقتصادی روبرو هستیم اما نزدیک به ١٧ عنوان نمایشگاه در فاصله سال‌های ٩٧ و ٩٨ برگزار کردیم و همچنین موفق به برگزاری تعدادی از آنها برای اولین بار دراستان فارس شدیم که نمایشگاه طلا و جواهر، بورس و بیمه و نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل از جمله این نمایشگاه‌های برجسته درکارنامه فعالیتی‌ماست.
محمود موسوی افزود: متأسفانه غیرفارسی‌ها از نمایشگاه‌ها بیشتر از تولیدکنندگان استانی استقبال می‌کنند واین امر ضرورت حساسیت بیشتر تولید کنندگان فارس را بخود جلب ‌می‌کند تا در چنین رویدادهایی حضور پررنگ‌تری داشته‌باشند. وی افزود: سازمان صنعت ومعدن، اتاق بازرگانی و شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس‌می‌بایست صنعتگران خود را ترغیب به حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی نمایند.
وی با بیان اینکه به طور میانگین هر هفته یک نمایشگاه مرتبط با یک حوزه اداری در شیراز برگزار می‌شود، گفت: در سال ٩٨ تقویم برپایی نمایشگاه‌ها را در کار گروه توسعه صادرات همانند سایر سازمان‌های اقتصادی و تولیدی ارائه کردیم و در نهایت موفق به دریافت ٦٨ مجور برای ٦٨ عنوان نمایشگاهی شدیم.
او با بیان اینکه سال گذشته  ٤٩ و در سال ٩٦ تنها ٤٨ نمایشگاه در استان فارس برپا شد، افزود: در نیمه اول سال گذشته با مسائلی مانند برجام و محدودیت در ورود کالاهای اولیه مواجه شدیم که به سهم خود موجب کاهش برپایی عناوین نمایشگاهی شد، چرا که تولیدکنندگان به دنبال راهی برای ورود کالاهای مورد نیاز و اولیه به کشور بودند.
سیدمحمود موسوی با بیان اینکه ٤٢ عنوان نمایشگاهی از مجموع  نمایشگاه‌های  پیش‌بینی شده امسال تاکنون برپا شده، خاطرنشان کرد: مابقی عناوین نمایشگاهی با دو عنوان اضافه تا پایان سال به تعداد ٢٨ عنوان نمایشگاهی در ٥ سالن برگزار‌می‌شود.
او خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی و مطالعه تلاش کردیم جای خالی بعضی از نمایشگاه‌ها را احصاء و نسبت به برپایی آنها اقدام کنیم.
به گفته موسوی، فارس در تاریخ برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی پس از تهران با بیشترین تعداد برگزاری عناوین نمایشگاهی در سال‌جاری مواجه است. او عنوان کرد: همچنین میزبانی از ٢٥ هیئت خارجی برای بازدید از شرکت نمایشگاه‌های فارس در سال ٩٨ پیش‌بینی شده بود که تاکنون استقبال از ١٧ هیئت انجام شده است.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس گفت: تعداد ٤٨ کارگاه و همایش جانبی امسال در کنار نمایشگاه‌ها نیز برنامه‌ریزی شده بود که تاکنون ٤٠ کارگاه برگزار شده که امید است تا پایان امسال بیش از تعداد پیش‌بینی شده و به میزان بیش از ٦٥ کارگاه برپا شود.
موسوی با اشاره به افزایش ٢٣ درصدی از نظر روزهای برپایی نمایشگاه نسبت به سال گذشته، افزایش ٦٠ درصد افزایش فضای برگزاری نمایشگاهی نسبت به سال گذشته و افزایش ٣٨ درصدی عناوین نمایشگاهی نسبت به سال 97، بیان کرد: برای امسال٢٢ نمایشگاه بین‌المللی پیش‌بینی شده بود که تاکنون ١٧ عنوان آن برگزار شده است.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس گفت: امسال عنوان برگزاری نمایشگاه خرما به شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس رسیددر حالی که استان‌های خرماخیز کشور باید دراین بخش ورود ‌می‌کردند.
موسوی همچنین با بیان اینکه فارس در سال ٩٧ تنها استانی بود که موفق به برپایی نمایشگاه خودرو با رونمایی از خودرو جدید رهام شد، افزود: هجدهمین نمایشگاه خودرو امسال باز هم به میزبانی فارس در شیراز با حضور شرکت‌های سایپا خودرو، ارم خودرو، مدیران خودرو و نمایندگی نیسان خودرو هم‌زمان با نمایشگاه‌های رنگ و رزین و پلاستیک و چاپ، تبلیغات و رسانه ١٧ تا ٢٠ دی برگزار می‌شود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی