[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۶
  • دوره جدید

آرزو دارم رکورد پاراالمپیک را به نام ایران ثبت کنم، روزنامه شیراز نوین

وزنه‌بردار فارسی که یکی از امیدهای کسب مدال در پاراالمپیک است به مسابقات نیجریه اعزام نمی‌شود. به نظر می‌رسد کادر فنی به کسب سهمیه توسط این ورزشکار اطمینان دارد.
با توجه به این که آخرین مرحله مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک وزنه‌برداری توکیو بهمن‌ماه در نیجریه و همچنین فروردین در امارات برگزار می‌شود و کشور نیجریه تنها هزینه‌ ۴ ورزشکار را برای شرکت در این مسابقات پرداخت می‌کند، قرار بر این شد روح‌الله رستمی، حامد صلحی‌پور، نادر مرادی و امیر جعفری را به این مسابقات اعزام شوند. البته این وزنه‌برداران در نیجریه محک می‌خورند و دوباره تمام وزنه‌برداران در مسابقات بین‌المللی امارات برای شرکت در آخرین مرحله کسب سهمیه شرکت خواهند کرد.
ششمین مرحله اردوی آماده‌سازی تیم ملی وزنه‌برداری معلولان با حضور نادر مرادی، امیر جعفری، سید حامد صلحی پور، روح‌الله رستمی، سامان رضی، منصور پورمیرزایی، علی اکبر قریب شی و سیامند رحمان با مربیگری احمد دلجوان از روز سه‌شنبه نهم دی در محل فدراسیون جانبازان و معلولان برگزار می‌شود و تا بیست و نهم دی ادامه خواهد داشت.
گفتنی است قریب شی در بازی‌های آسیایی جاکارتا مدال نقره گرفت.
وی در گفتگویی اظهار داشت: آرزو دارم در توکیو با ایستادن بر سکوی پارالمپیک ۲۰۲۰ رکورد جهان را به نام ایران ثبت کنم.
علی‌اکبر قریب شی، ملی‌پوش پاراوزنه‌برداری گفت: در یک سانحه دچار معلولیت شدم، در آن زمان اطلاعی از ورزش افراد دارای معلولیت نداشتم تا اینکه از طریق مرحوم گلبارنژاد با وزنه‌برداری جانبازان و معلولان آشنا شدم و تمرینات خود را آغاز کردم.
قریب‌شی افزود: در بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا مدال نقره گرفتم و به دلیل اینکه از رنگ مدالم راضی نبودم میزان تمریناتم را بیشتر و سخت‌تر کردم و به طور میانگین ۵ روز در هفته تمرین می‌کنم تا بتوانم در رقابت‌های قهرمانی جهان و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو مدال خوش‌رنگ‌تری کسب و رکورد جهان را به نام ایران ثبت کنم.
معلولیت بدون ورزش سخت است
ملی‌پوش پاراوزنه‌برداری عنوان کرد: معلولیت به دور از ورزش سخت است. در این مدت با خیلی از افرادی که دارای معلولیت هستند درباره ورزش‌های پارالمپیکی صحبت کردم تا با آن آشنا شوند و سعی کردم در این مسیر مشوق آنها باشم.
وی درباره شیرین‌ترین خاطره ورزشی خود گفت: رقابت‌های جهانی ژاپن بهترین خاطره ورزشی‌ام است؛ چرا که اولین تجربه برون‌مرزی و کسب مدال من بود.
مشوق اصلی من در ورزش مرحوم گلبارنژاد بود
قریب‌شی اظهار داشت: مرحوم گلبارنژاد مشوق اصلی من برای ورود به ورزش و ادامه آن بود. بعد از موفقیت‌هایی که کسب کردم دیدگاه اطرافیانم نسبت به توانایی‌هایم تغییر کرد و استقبال خوبی از من صورت گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی