[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۲
  • دوره جدید

نمایش «فروشنده» در سینما‌های اکوادور، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: فیلم «فروشنده» اثر«اصغر فرهادی» برنده جایزه بخش خارجی اسکار سال 2017 و جشنواره کن 2016، از روز 11فروردین (31مارس سال جاری میلادی) در سینماهای دو شهر بزرگ اکوادور یعنی کیتو و گوآیاکیل به نمایش گذاشته شده است. با هماهنگی سفارت ایران و دو مؤسسه بزرگ پخش فیلم اکوادوری، این فیلم ایرانی را برای مخاطبان اسپانیولی زبان این کشور به نمایش گذاشتند.
شهروندان اکوادوری در طول سه هفته آتی با حضور در سالن‌های بزرگ‌ترین مجموعه‌های سینمایی اکوادور می‌توانند اثر این هنرمند شناخته شده کشورمان را تماشا کنند. 
دیگر اثر اصغر فرهادی (جدایی نادر از سیمین) نیز در سال 2011 در سینماهای اکوادور اکران شد و در سال‌های بعد آن نیز در طول هفته‌های فیلم ایرانی در شهرهای بزرگ این کشور به نمایش درآمد که با استقبال علاقه‌مندان به فرهنگ و سینمای ایرانی روبه‌رو شد. 
آثار کارگردانان برجسته ایرانی از جمله عباس کیارستمی، اصغر فرهادی و مجید مجیدی به عنوان آثار بین المللی متفاوت مورد تمجید سینمادوستان اکوادوری قرار می‌گیرد و این آثار هنری نقش حائز اهمیتی در شناساندن فرهنگ و هنر ایرانی در غربی‌ترین نقطه کره زمین در آمریکای جنوبی داشته است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی