[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

ایران مقابل حمله نابخردانه دولت ترامپ به سوریه آرام نمی‌نشیند، روزنامه شیراز نوین

علاءالدین بروجردی گفت: بدون تردید روسیه و ایران در برابر حمله نظامی به سوریه آرام نمی‌نشینند.
علاءالدین بروجردی با اشاره به حمله نظامی آمریکا به سوریه و بهانه تراشی در خصوص حمله شیمیایی اخبر صورت گرفته در سوریه گفت: همه دنیا می‌دانند که سوری‌ها در یک توافق با سازمان ملل کلیه سلاح‌های شیمیایی خود را تحویل داده‌اند؛ بنابراین سلاح شیمیایی در اختیار دولت سوریه نیست.
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: از طرف دیگر معمولاً کاربرد سلاح‌های شیمیایی مربوط به زمانی است که ارتش‌ها در جنگ احساس شکست می‌کنند. در حالی که ارتش سوریه بهترین موقعیت را دارد، حلب آزاد شده بود و دیگر مناطق نیز در حال آزادسازی است.
وی همچنین ادامه داد: کشوری که برنده جنگ است دست به چنین اقدامی نمی‌زند. ضمن اینکه از اساس دولت سوریه فاقد سلاح شیمیایی است.
بروجردی در این خصوص تأکید کرد :تروریست‌ها در گذشته نیز نشان داده اند که ابایی در استفاده از سلاح شیمیایی ندارند و این ادعا مبنی بر استفاده دولت اسد از سلاح شیمیایی در عمل واهی است و بهانه‌ای برای آمریکا و هم‌پیمانان اروپایی و منطقه‌ای است که در 6سال گذشته در سوریه شکست خورده اند و به دنبال فضاسازی تبلیغاتی برای سرپوش گذاشتن بر افکار عمومی و کشاندن مسئله به شورای امنیت هستند.
وی در خصوص این حمله نیز گفت: شعار ترامپ در زمان انتخابات ریاست جمهوری مغایر اقدام صورت گرفته است و نشان از افول ترامپ نیز می‌باشد.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره حمله نظامی آمریکا به سوریه تأکید کرد: این اقدام نابخردانه آمریکا بدون تردید تبعات جدی به دنبال خواهد داشت؛ چرا که کشورهایی مثل روسیه و ایران در برابر این اقدامات خلاف مصالح منطقه آرام نمی‌نشینند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی