[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۷
  • دوره جدید

معاون فرهنگی شهردار شیراز : راه‌اندازی اتوبوس‌های سلامت در شیراز، روزنامه شیراز نوین

معاون فرهنگی شهردار شیراز از راه‌اندازی اتوبوس سلامت ویژه انجام تست‌های پزشکی و ارائه آموزش‌های شهروندی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با همکاری سازمان حمل و نقل مسافر درون شهری شیراز خبر داد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، احمد همتی در جلسه هم‌اندیشی و نشست هماهنگی برنامه‌های معاونت اجتماعی این سازمان در سال جاری به تبیین و تشریح این برنامه‌ها پرداخت و اظهار کرد: بررسی و توجه به موضوعات حوزه‌های اجتماعی با توجه به حساسیت این حوزه ضرورت دارد. وی با تاکید بر اینکه موارد مرتبط با آسیب‌های اجتماعی و آموزش‌های لازم برای پیشگیری از این آسیب‌ها در اولویت برنامه‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز قرار دارد، خاطرنشان کرد: جلسه هم‌اندیشی و نشست هماهنگی برنامه‌های معاونت اجتماعی با حضور مسئولان خانه‌های محلات و همکاران حوزه اجتماعی برگزار شد تا بر اهمیت این موضوع تاکید شود.
همتی از راه‌اندازی اتوبوس سلامت ویژه انجام تست‌های پزشکی و ارائه آموزش‌های شهروندی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با همکاری سازمان حمل و نقل مسافر درون شهری، راه‌اندازی بوستان‌های بدون قلیان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، راه‌اندازی مرکز مهرپروری یا آرامش (کنترل خشم) در سال جاری خبر داد.
معاون فرهنگی شهردار شیراز راه‌اندازی نخستین مرکز آموزش قبل از ازدواج و پیشگیری از جدایی زوجین، توسعه طرح آموزشی شهر فرزانگان، توسعه خدمات مشاوره‌ای همراه با راه‌اندازی مراکز صیانت از خانواده و راه‌اندازی مرکز مشاوره تلفنی خانواده و ایجاد ارتباط نزدیک‌تر خانواده‌ها با مراکز مشاوره با همکاری مرکز 137 شهرداری شیراز و راه‌اندازی مرکز آموزش خانواده از کودک تا والدین با حضور استادان حوزه و دانشگاه را از جمله مهمترین برنامه‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در سال 1396 برشمرد. رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز به ارائه گزارش عملکرد معاونت اجتماعی این سازمان در سال 1395 پرداخت و افزود: استفاده از روش‌های آموزش چهره به چهره از طریق تئاتر، برگزاری همایش، نشست‌ها، جشنواره‌ها، تبلیغات شهری و آموزش به افراد در کنار برپایی نمایشگاه‌های مرتبط با حوزه اجتماعی مانند عفاف و حجاب، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر ، ارائه مشاوره و برگزاری مانورهای خیابانی در دستور کار قرار گرفت و بازتاب خوبی داشت. همتی همچنین به اجرای طرح آموزشی شهر فرزانگان با همکاری آموزش و پرورش استان اشاره و تصریح کرد: 14 مبحث آموزش شهروندی و اجتماعی در 830 کلاس در 350 مدرسه ابتدایی شیراز به بیش از 23 هزار دانش‌آموز مقطع سوم ارائه می‌شود.
معاون فرهنگی شهردار شیراز با اشاره به اینکه موضوعاتی که در طرح آموزشی شهر فرزانگان ارائه می‌شود مانند صداقت، امانتداری، رعایت قوانین شهروندی و غیره با استقبال خوب دانش‌آموزان و مربیان مواجه شده است، بیان کرد: در حال حاضر آموزش موضوعات مربوط به خانواده مانند پیشگیری از اعتیاد، کاهش طلاق، آموزش قبل و بعد از ازدواج، موارد مرتبط با سالمندان، عفاف و حجاب، مهدویت، حقوق شهروندی و کودک و غیره در حال انجام است. وی همچنین به تعامل معاونت فرهنگی شهرداری شیراز با دستگاه‌های دولتی مانند دادگستری، دانشگاه علوم پزشکی، نیروی انتظامی‌، آموزش و پرورش‌، کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان‌های مردم نهاد در راستای اجرای برنامه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اشاره و عنوان کرد: با همکاری این دستگاه‌ها یک‌هزار و 385 مورد مشاوره خانوادگی به صورت گروهی در سال 95 انجام شده است که 46 هزار و 112 نفر از این آموزش‌ها بهره‌مند شدند. رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز افزود: آموزش‌ها و مشاوره‌های گروهی در مساجد، فرهنگسراها، خانه‌های محلات، مدارس و حتی در حاشیه نمایشگاه‌های فصلی و مناسبتی در مراکز عمومی شهر برگزار و با استقبال خوب شهروندان مواجه شده است. همتی آمار افرادی که در سال 1395 از کلاس‌ها و آموزش مشاوره‌های انفرادی استفاده کرده‌اند را 10 هزار و 504 مورد اعلام کرد. معاون فرهنگی شهردار شیراز با بیان اینکه این معاونت ارتباط خوبی با سازمان‌های مردم‌نهاد برقرار کرده است، گفت: هدف از این ارتباط، تقویت و توانمندسازی سمن‌ها و گسترش فعالیت آنها در حوزه‌های اجتماعی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی