[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۹
  • دوره جدید

نگارخانه نارنج شیراز میزبان نمایشگاه عکس«فقدان»، روزنامه شیراز نوین

نمایشگاه عکس «فقدان» به هنرمندی عکاس شیرازی در نگارخانه نارنج با حضور تنی چند از علاقه‌مندان گشایش یافت؛ این عکس‌ها، تصور فقدان است نه تصویر فقدان. در آغاز، هر عکس این مجموعه روایت داستان حضور و غیبت بود.
این نمایشگاه که ١٤اثر از این هنرمند را در معرض دید مخاطبان قرار داده است، روز گذشته با آثاری از امید محکمی آغاز به کار کرد که در همان ابتدا با فروش ٢اثر از این هنرمند روبه رو و مذاکرات ابتدایی جهت فروش ٢اثر دیگر نیز انجام شد.
امید محکمی در این باره گفت: آثار ارائه شده در این نمایشگاه در شمال کشور و در قالب یک پروژه و با نگاهی خلاقانه برنامه ریزی و عکاسی شده است.
این هنرمند در بیانیه نمایشگاه خود آورده: «فقدان، بیش از آنی که رثای غیاب آدمی باشد، تکریم حضور اوست. چونان تصور درخت بی برگ تنها ایستاده بر گستره‌ای سرد و ساکت که بسیار بیش از ایام سراپا همه سبزینه اش، بهار را بیان می‌کند. اما در این بسیط گمشده، همه چیز «خوب» پیش نمی‌رود ورنه چه نیازی به هنر؟
این عکس‌ها، تصور فقدان است نه تصویر فقدان. در آغاز، هر عکس این مجموعه روایت داستان حضور و غیبت بود. با اسم‌هایی مطول، مبین و مطنطن که با دقت و شیفتگی انتخاب شده بودند. اما اکنون به برکت فقدان دیگر نه اثری از آن اسم‌ها مانده و نه اگر خرده داستانی به جای مانده باشد، بر آن اصراری بصری نهفته است. بی شک بهتر آن است که مشعوف و ممنون تداعی آزاد ذهن بیدار آنانی باشم که عکس‌ها را می‌بینند. که اگر آن اتفاق خوشایند هنر در عکس افتاده باشد، خودْ داستانش را خواهد گفت؛ بی زور تعبیر و بی زیور تأویل».
گفتنی است نگارخانه نارنج توسط کامبیز سوداگر به صورت حرفه‌ای در نمایش، عرضه و فروش آثار هنری واقع در معالی آباد، نبش خیابان رهبرماه، طبقه سوم از مجتمع تجاری آفتاب واحد٥١٢ فعال است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی