[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

گشایش جشنواره رادیویی لارستان با رقابت ١١٠ اثر، روزنامه شیراز نوین

نخستین جشنواره هنرهای رادیویی لارستان ویژه شهرستان‌های جنوب فارس در مجموعه فرهنگی هنری تالار وحدت لار با بیش از ١١٠اثر در بخش‌های گویندگی، نویسندگی و «گویش لارستانی» گشایش یافت.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، در ابتدای این برنامه میلاد نورانی مدیر رادیو سراسری هشت مشهد که خود از داوران این جشنواره است، در کسوت مجری برنامه را آغاز کرد.
سپس رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان با تقدیر از دست اندرکاران و همچنین خوشامدگویی به میهمانان این جشنواره، گفت: ٨انجمن فرهنگی و هنری وابسته به اداره فرهنگ و ارشاد هستند که انجمن گویندگی و دوبلاژ یکی از نوپا‌ترین آنهاست؛ اما در عین نوپایی شاهد رویش استعداد‌های منحصر به فرد در این حوزه جذاب هنری بوده ایم.
سید علی اصغر رفعت حقیقی افزود: بر این اساس می‌کوشیم تا بهترین حمایت مادی و معنوی را از این جریان داشته باشیم.
دبیر ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب فارس در ادامه سخنان خود اظهارکرد: در این جشنواره فارغ از شناسایی استعداد‌ها و گسترش کار حرفه‌ای در حیطه گویندگی و دوبلاژ، به دنبال این مهم هستیم تا با همکاری نهاد‌های مسئول از قبیل صدا و سیما و شهرداری، شبکه سراسری «رادیو لار» را به منظور حفظ و تقویت زبان لارستانی و شناسایی شهرمان به اقصی نقاط ایران از طریق رسانه رادیو داشته باشیم.
پس از آن، دبیر نخستین جشنواره هنرهای رادیویی لارستان، شرحی از چگونگی تشکیل انجمن و دوره‌های آموزشی برگزار شده در حوزه گویندگی و دوبله را بیان داشت.
محمد علی شامحمدی همچنین روند برگزاری جشنواره را برای حاضران تشریح نمود. در دومین قسمت از برنامه افتتاحیه، کارگاه آموزشی با عنوان «تقویت صدا و گفتار در رادیو» توسط نوید نیک کار، مجری، خواننده و مدرس صدا سازی برگزار شد. وی در این کارگاه آموزه‌های خود را با تکیه بر کار عملی به انجام رسانید که بسیار مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت.
در سومین بخش از آغازین برنامه نخستین جشنواره هنرهای رادیویی لارستان، احمد جولایی کارشناس رادیو سراسری فرهنگ به بیان «کارکرد پدیده‌های نمایشی در رادیو» پرداخت. با اتمام این کارگاه، نوبت به اجرای زنده برگزیدگان بخش گویندگی رسید.
زهره متین، فاطمه پردانش، مینا طهمورث، کیمیا اعلایی، زهرا یزدان پناه به خوانش متون در حضور داوران پرداختند و پس از آن رقابت در بخش تولیدات رادیویی با گروه شیدا شرقی و احسان شامحمدی برگزار شد؛ با اتمام اجراها برنامه روز نخست نیز به پایان رسید. بیش از ١١٠اثر در چهار بخش گویندگی، نویسندگی و تولیدات رادیویی «گویش لارستانی» جشنواره هنرهای رادیویی لارستان به رقابت می‌پردازند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی