[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۷
  • دوره جدید

باغات گروه پنج قربانی ‌می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز در صحن علنی شورای شهر اعلام کرد: طبق قانون شورای عالی شهرسازی و معماری، شهرداری شیراز‌می‌تواند به منظور صیانت از مجموعه باغات قصردشت، باغات کم بازده گروه ۵ را تغییر کاربری دهد و از درآمد حاصل از آن باغات غنی گروه یک را تملک کند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، حیدر اسکندرپور در این جلسه که با حضور استاندار فارس، جمعی از مدیران استانی و اعضای کمیسیون ماده ۵ برگزار شد، گفت: در طرح ساماندهی مجموعه باغات قصردشت که در دهه ۷۰ به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری به عنوان یک نهاد بالادستی رسیده است، شهرداری اجازه تغییر کاربری باغات گروه ۵ و تملک باغات گروه یک از محل ارزش افزوده این تغییر کاربری دارد.
وی با تأکید بر اینکه کلیه تغییر کاربری هایی که در کمیسیون ماده ۵ انجام‌می‌شود براساس قانون است، افزود: مجموعه باغات قصردشت حدود هزار هکتار مساحت دارد که با تکیه بر مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری کشور، شهرداری شیراز تاکنون از محل تغییر کاربری باغات گروه پنج بالغ بر ۲۸۰ هکتار از باغات قصردشت را به صورت شش دانگ، مالکی، مالکی و غارسی در عرصه‌ای ‌به مساحت ۴۵۰ هکتار تملک و حفظ کرده است.
شهردار شیراز ضمن اشاره به برخی از هجمه‌های‌رسانه‌ای‌که پس از اعلام خبر تغییر کاربری باغات اتفاق‌می‌افتد، اضافه کرد: آنچه که از سوی شهرداری شیراز برای تغییر کاربری پیشنهاد‌می‌شود براساس اجازه قانون به این نهاد برای تغییر کاربری باغات گروه ۵ است و ضروری است رسانه‌ها‌و نهادهای اطلاع رسانی قانون ساماندهی باغات قصردشت را مطالعه کنند.
براساس این گزارش، طبق مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری به عنوان یک نهاد بالادستی باغات گروه پنج قصردشت به مساحت ۳۱۲ هکتار در محدوده جبل‌الدراک، پهنه دنا و پهنه سجادیه گسترده شده است. شهرداری شیراز طبق قانون‌می‌تواند با تغییر کاربری باغات گروه پنج اقدام به تملک و حفظ باغات گروه یک کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی