[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۶
  • دوره جدید

کارگاه آموزشی آبیاری و تغذیه باغات پسته برگزار شد، روزنامه شیراز نوین

دومین کارگاه آموزشی انتقال یافته‌ها‌با موضوع آبیاری و تغذیه باغات پسته با حضور بهره‌برداران و کشاورزان و فعالان بخش خصوصی استان فارس در اتاق بازرگانی فارس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، محمدحسن طلعتی رئیس دفتر مطالعات کشاورزی و آب اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس در افتتاحیه این کارگاه آموزشی گفت: هدف از برگزاری این دوره افزایش اطلاعات باغداران در خصوص مدیریت صحیه تغذیه و آبیاری درختان پسته در طول سال و بررسی و ارائه مدل‌های‌صحیح ابعاد مختلف حفظ و نگهداری باغات پسته است. 
وی افزود: با توجه به اجرای طرح تغییر الگوی کشت و کمبود آب در استان فارس؛ پسته از محصولاتی است که میزان مصرف آب کمی را دارد لذا‌می‌تواند ارزش افزوده بسیار مناسبی را برای استان به ارمغان آورد.
طلعتی با بیان اینکه پیش از این نیز کارگاه آموزشی در خصوص باغات پسته را در استان برگزار کردیم ، اظهارداشت: این کارگاه آموزشی به صورت یک روزه و حضور 130 نفر از باغداران پسته، کارشناسان و مروجان شهرستان‌های‌سروستان، نی‌ریز، آباده، مرودشت، ارسنجان، استهبان، خرامه، کوار و شیراز از استان فارس برگزار شده است.  در این کارگاه آموزشی اساتید برتر پسته آخرین موضوعات علمی و کاربردی در خصوص آبیاری پسته را ارائه کردند. همچنین در این کارگاه کشاورزان و باغذاران سئوالات خود در خصوص باغداری پسته و مسایل و مشکلات موجود را مطرح و بحث و تبادل نظر کردند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی