[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۲
  • دوره جدید

صدرنشین را بِکُش، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: امروز سالن شهید ابوالفتحی شیراز میزبان حساس‌ترین بازی فصل خواهد بود. ارژن محبوب ابوالفتحی، عصر امروز برای بقا به مصاف تیمی ‌می‌رود که مدعی اصلی قهرمانی است، آن هم در فاصله تنها دو هفته مانده به پایان رقابت‌ها.
هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتسال ایران امروز با برگزاری هفت دیدار هم‌زمان به انجام می‌رسد و در مهم‌ترین بازی، تیم ارژن شیراز در زمین خود میزبان مس سونگون خواهد بود.
ارژن که در نیم فصل دوم عملکردی درخشان داشت و بهترین بازی‌های ممکن را ارائه داد، هنوز نتوانسته خود را از خطر سقوط رها کند و برای بقا به امتیازات این مسابقه احتیاج دارد. اگر سه امتیاز شد که چه بهتر، اما حتی یک امتیاز هم می‌تواند در سرنوشت این تیم تأثیر زیادی داشته باشد.
شاگردان کمالی هفته گذشته بدشانس بودند که علاوه بر سه امتیازی که در مشهد از دست دادند، رقیب مستقیمشان یعنی آذرخش بندرعباس هم در اهواز شگفتی خلق کرد و با پیروزی بر حفاری، استرس زیادی را به تیم‌های ته جدولی وارد کرد. شاهین کرمانشاه هم امتیاز جالبی در ساوه گرفت تا امیدهایش زنده بماند.
حالا در انتهای جدول، تیم شاهین کرمانشاه با 18 امتیاز آخر است و آذرخش با 20 امتیاز یکی مانده به آخر. یعنی همین دو تیم کاندیداهای اصلی سقوط هستند و اهورای بهبهان با 20 امتیاز، مقاومت البرز با 22 و ارژن شیراز با 23 امتیاز دیگر تیم‌هایی هستند که خطر تهدیدشان می‌کند.‌ هایپر شاهین شهر با 26 امتیاز، آخرین تیمی ‌است که هنوز روی کاغذ احتمال افتادنش وجود دارد و بقایش قطعیِ قطعی نشده.
امروز در هفته بیست و چهارم تیم شاهین کرمانشاه در زمین خود میزبان فرش‌آرای مشهد است که در صورت ناتوانی در کسب سه امتیاز، باید از همین حالا غزل خداحافظی را بخواند. همچنین تیم آذرخش بندرعباس چنین وضعیتی دارد و اگر نتواند امروز در زمین خود تیم خوب شهروند ساری را مغلوب کند، نباید امید چندانی به بقا داشته باشد.
اما در صورتی که این دو تیم ته جدولی بازی‌های خانگی امروزشان را ببرند، کار برای سه تیم دیگر سخت خواهد شد. اهورای بهبهان که میزبان ستارگان ورامین است، در صورت از دست دادن امتیاز با شرایط خطرناکی مواجه خواهد شد. همچنین مقاومت البرز که در کرج به مصاف ‌هایپر شاهین شهر می‌رود، باید با دست پر زمین را ترک کند و بالاخره ارژن که سرسخت‌ترین حریف را پیش رو دارد، محکوم به شکست صدرنشین مسابقات است.
نکته جالب اینجاست که هر پنج تیم ته جدولی امروز میزبان هستند و شاید همگی بتوانند با استفاده از همین مزیت پیروز شوند.
مس سونگون که امروز در شیراز به میدان می‌رود، تنها در شش بازی از 23 بازی گذشته به پیروزی نرسیده و حاشیه امنیت شش امتیازی برای قهرمانی دارد. این می‌تواند نکته مثبتی برای ارژنی‌ها باشد، چون سه امتیاز بازی امروز برای سونگون حیاتی محسوب نمی‌شود، اما برای ارژن نیم‌فصل دوم این مسائل اهمیتی ندارد. آنها در هر مسابقه‌ای چهره یک تیم پیروز را داشته‌اند و امروز هم شرایط برای یک پیروزی رؤیایی و ایدئال است.
در تیم ارژن نفراتی چون مجتبی بذرافشان، سعید بلباسی، مصطفی فخری، حسن عسگری، سجاد بندی سعدی، سلمان عزیزی، محمدرضا مرادیان، حمید قهرمانی، داوود خسروی، علی عرب‌زاده، محمد بیضایی‌نژاد و... حضور دارند و فرهاد فخیم، علیرضا صمیمی، مهدی جاوید، بابک نصیری، مرتضی عزتی، ابوالقاسم عروجی، علیرضا وفایی، سعید تقی‌زاده، محمد شجری، مسلم اولادقباد، سعید مؤمنی، علیرضا اصغری، توحید لطفی و سجاد افضل از جمله بازیکنان تیم مس سونگون هستند.
در جدول گل‌زنان رقابت‌ها مهدی جاوید مطابق معمول صدرنشین است. این بازیکن مس با 27 گل زده رده نخست را در اختیار دارد، سعید احمدعباسی از گیتی‌پسند با 20 گل دوم است و محمد بیضایی‌نژاد بازیکن ارژن نیز همین مقدار گل به ثمر رسانده که 15 گل او در نیم‌فصل دوم با پیراهن ارژن به ثمر رسیده است.
همچنین سجاد مسیحی از اهورا بهبهان 19 گله است، کامبیز گمرکی از‌ هایپر شاهین شهر و پژمان بهادیوند از شهروند ساری 17 گله هستند، روح‌الله ایثاری بازیکن تیم محمدسیمای قم 16 بار موفق به گل‌زنی شده و پوریا گلشنی از آذرخش بندرعباس و علیرضا جوان از سن‌ایچ ساوه هم 15 گله‌های این جدول هستند.
برنامه و اسامی ‌داوران بازی‌های امروز به شرح زیر است:
* آذرخش بندرعباس - شهروند ساری
داوران: وحید عرض پیما، مصطفی زینی، امیرمختار رودساز، مهدی طاهری، ناظر: عبدالکریم سیستانی
* اهورا بهبهان - ستارگان ورامین
داوران: ابراهیم مهرابی افشار، رضا پور شایگان، فیروز ممبینی، رضا کیامنش، ناظر: هرمز مشفق
* سوهان قم - ملی حفاری
داوران: میرهادی اسماعیلی، انور ابراهیم پور، رضا وثوقی، میلاد امیری، ناظر: مهران جعفری
* گیتی پسند - سن ایچ
داوران: احسان سبزواری، ابراهیم آخوندی، حسین امیری، محمدمهدی حقوقی، ناظر: محمد فرجی
* مقاومت البرز -‌ هایپر شهر
داوران: اسماعیل کمربسته، محمد داودپور، علی مرادیان، کاظم مرادی، ناظر: حسین شاهمرادی
* شاهین کرمانشاه - فرش آرا
داوران: فرزین صالح، مصطفی کرد، مجید اکبری، مهدی کرد، ناظر: احمدرضا جباری
* ارژن شیراز - مس سونگون
داوران: محمودرضا نصیرلو، محمد شرونی، حسین وحدتی، مهدی صادقی، ناظر: عباس دهقانپور
همه بازی‌های امروز از ساعت 17 آغاز خواهند شد، به جز بازی گیتی‌پسند و سن‌ایچ که سی دقیقه دیرتر آغاز می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی