[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۲
  • دوره جدید

پرچم‌های افراشته ، روزنامه شیراز نوین

اللهم ارزقنا توفیق شهادت فی سبیلک. باید در انتظار رویدادهای پیش‌بینی نشده‌ای‌بود، رویدادهای که معادلات منطقه را به شدت تحت‌تأثیر خود قرار می‌دهد.

با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران وتأثیرات برون مرزی آن بر جنبش‌های ‌آزادی‌خواه، به عنوان یک تحول بزرگ فرهنگی سیاسی، اما این روند که به خواست اکثریت ملت اتفاق افتاد با تلاش دشمنان داخلی وخارجی وارد فاز نظامی شد.
گروه‌های مختلفی که شاید در مسیر پیروزی همراه انقلاب  بودند تغییر مسیر داده و مقابل آنها ایستادند.
در دهه ۶۰  اوج این تقابل را شاهد بودیم. تقابلی که  موجب ترور در داخل کشور و تهاجم گسترده  نظامی به مرزها بود.
تهاجم از همان سال‌های ابتدایی انقلاب آغاز شد و در این بین  باید یادی کرد از آغاز تحریم‌های اقتصادی علیه ایران.تحریم‌هایی که همچنان و با گذشت چهل سال ادامه دارد...

در دهه ۶۰  ترورها به شکلی بود که علاوه بر مقامات ارشد نظام چون رئیس‌جمهور و نخست وزیر، رزمندگانی هم که برای مرخصی به شهرها می‌آمدند هدف ترور قرار می‌گرفتند.
جمع و جور کردن این فشارها برای نظام ‌کاری سخت و دشوار‌ی بود اما این دشواری با حمایت‌های مردمی آسان می‌شد، در واقع مردم پشت نظام بودند واین برگ برنده باعث پیشبرد اهداف انقلاب بود. پشتوانه‌ای‌ عظیم که حالا از آن به عنوان سرمایه‌های‌اجتماعی یاد‌ می‌کنند و باید در حفظ آن بکوشند.
نظام اسلامی توانست با پشتوانه مردم همه تقابلات سیاسی نظامی داخل و همچنین  تهاجمات نظامی خارجی را متوقف کند.
در واقع برخورد فیزیکی با انقلاب در تمام عرصه‌های‌تاریخی با حمایت و مقاومت مردم روبرو شده بود. برگ برنده و برنده‌ای‌ که مانع برخورد نظامی ایران وآمریکا در سال‌های اخیر شده است و سران آمریکا را به جنگ اقتصادی و نه جنگ نظامی وا داشته است.
آنچه امروز هم ‌می‌توان  در اوج  فشارهای اقتصادی و نارضایتی از عملکرد دولت، اما روی آن حساب کرد.
پروژه حساب شده ترور فرمانده سپاه قدس یکی از این رویداد‌های ‌سخت و باورنکردنی است که در ابتدا شنونده  را گیج و حیران‌ می‌کند.
اولین پرسش‌های ‌مطرح شده این بود که چطور مانع این اتفاق نشدیم؟ چطور قادر به پیش‌بینی و پیشگیری از این اتفاق نبودیم؟چطور جرأت کردند؟ 
این پرسش‌ها در زمان کنونی پاسخ‌های‌تحلیل گونه‌ای‌ را به همراه دارد و گمانه‌زنی‌ها ‌را بیشتر می‌کند، چرا که نمایش اقتدار نظامی و اطلاعاتی داخلی به گونه‌ای ‌بوده است که ما ایرانیان را از پیش‌بینی این وقایع دور ‌می‌کند.
در واقع ترور سردار سلیمانی را‌ می‌توان یک عمل محاسبه شده دانست آن هم  در شرایطی  که این سردار بزرگ به دعوت دولت عراق به این کشور سفر کرده بود.
نقطه سر خط ، در ابتدای پیروزی انقلاب در ایران ابتدا مغزهای متفکر و تئوریسین‌های ‌مطرح  انقلاب توسط گروه‌های‌داخلی نظیر فرقان ترور شدند و بعد با محاسباتی دقیق وطراحی شده در بُعد درونی، عناصر نفوذی موفق شدند رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر، سران حزب جمهوری اسلامی وامامان جمعه چندین شهر بزرگ کشور را ترور کنند.
هر چند موج ترور‌ها‌ در ابعاد خاص خود خصو صاً ترور اعتماد مردم، همچنان ادامه دارد اما این امواج را‌ می‌توان طبقه‌بندی کرد.
در نگاه کلی به این جریان سازمان‌یافته باید به این جمله مهم حضرت امام خمینی توجه نمود که هر پرچمی از دست توانای سرداری بیفتد سردار دیگری آن را برداشته و به میدان می‌آید و با قدرت بیشتری‌ در حفظ پرچم اسلام به کوشش بر‌می‌خیزد وحالا با معرفی فرمانده جدید سپاه قدس سردار اسماعیل قاآنی از سوی فرمانده کل قوا به‌نظر می‌رسد خللی در سیاست‌های‌ کلی این سپاه واهداف آن ایجاد نشود. 
باید چنین پنداشت که حرکت‌های‌ آزادی‌خواه جهان هرگز خاموش نخواهد شد و ادامه خواهد یافت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی