[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

هر تهدیدی را در نطفه خفه می‌کنیم، روزنامه شیراز نوین

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش در حاشیه تمرین تاکتیکی ترکیبی در منطقه دارنگون شیراز گفت: نیروی زمینی ارتش در تمامی رسته‌ها ‌نیروهای زبده‌ای‌ را در اختیار دارد و چنانچه تهدیدی صورت گیرد در کمترین زمان ممکن در نطفه آن را خفه خواهد کرد.
به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ نوذر جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش در حاشیه برگزاری تمرین تاکتیکی تیپ‌های‌هوابرد، زرهی و مرکز آموزش علوم و فنون شیراز گفت: مأموریت تیپ ۵۵ هوابرد در راستای مأموریت‌های ‌محوله در حوزه‌های‌مختلف صورت می‌گیرد و به دلیل اینکه بتوانیم کارکنان خود را چند مهارته کنیم آموزش‌هایی را در این راستا در نظر گرفتیم و پس از آموزش نهایی امروز یک تمرین تاکتیکی را به صورت ترکیبی انجام داده‌ایم.
وی با اشاره به اینکه از سه ماه گذشته تعداد زیادی از تانک‌ها ‌را بهینه‌سازی کردیم، افزود: تعداد چندین دستگاه تانک در انواع مختلف توسط متخصصین داخلی بهینه‌سازی و تحویل تیپ‌های‌زرهی شد، در این تمرین تاکتیکی خدمه‌ها‌ عملیات‌هایی را انجام دادند که توسط ماهرترین خدمه‌های تانک‌ها در مسابقات ارتش‌های‌جهان انجام شد.
جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: امروز با حضور فرمانده کل ارتش کارکنان زرهی مهارت خود را روی تانک‌های ‌بهینه‌سازی شده داخلی به نمایش گذاشتند و تحرک، قدرت و ضربت آتش تانک‌های‌تیپ ۳۷ زرهی مورد ارزیابی نهایی قرار گرفت.
امیر سرتیپ نعمتی به ویژگی‌های‌تیپ ۵۵ هوابرد اشاره کرد و گفت: از جمله ویژگی‌های‌تیپ ۵۵ هوابرد، اجرای فرود در هر منطقه جغرافیایی با تمامی تجهیزات است. دومین ویژگی کارکنان تیپ ۵۵ هوابرد استفاده از چترهای تولید داخل است که توسط خودشان تولید شده است. وی تصریح کرد: تیپ ۵۵ هوابرد ذاتاً یک یگان مانوری است، اما در حال حاضر برابر آموزش‌هایی که دیدند چند مهارته شده و علاوه بر اجرای پرش، استفاده از  تجهیزات زرهی را نیز بطور کامل فرا گرفته‌اند که در این تمرین تاکتیکی به صورت ترکیبی با تیپ ۳۷ زرهی اجرای مأموریت کرده‌اند.
جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش در ادامه به آمادگی رزمی و جسمانی کارکنان یگان‌های‌حاضر در این تمرین تاکتیکی اشاره کرد و افزود: کارکنانی که بخواهند چند مهارت خاص را هم‌زمان انجام دهند، باید از آمادگی رزمی و توان جسمانی بالایی برخوردار باشند، در این تمرین ترکیبی ما شاهد ثبت تحرک، قدرت و جابه‌جایی سریع یگان‌ها‌ بودیم، این رکورد به واسطه آمادگی رزمی و جسمانی ثبت شد.
امیر سرتیپ نعمتی ادامه داد: آموزش‌های‌ ما فقط مختص تعداد کمی از کارکنان نیست، در حال حاضر تمامی کارکنان هوابرد و زرهی آموزش‌های‌ترکیبی را فرا گرفته‌اند و آمادگی اجرای مأموریت‌های‌ مختلف در هر نقطه از جغرافیای کشور را دارند.
وی استفاده از تجهیزات بهینه‌سازی شده داخلی را از جمله اهداف تمرین تاکتیکی در منطقه دارنگون شیراز خواند و گفت: ما سعی داشتیم علاوه بر مهارت‌آموزی کارکنان از تجهیزات داخلی و بهینه‌سازی شده و ارتقا یافته در حوزه‌های‌« چتر»  و زرهی استفاده کنیم که این موضوع مورد ارزیابی قرار گرفت.
وی در پایان خاطرنشان کرد: امروز نیروی زمینی ارتش در تمامی رسته‌ها ‌نیروهای زبده‌ای ‌را در اختیار دارد و در کمترین زمان ممکن چنانچه تهدیدی صورت گیرد در نطفه آنرا خفه خواهد کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی