[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

خانواده؛ مهم‌ترین نهاد اجتماعی در ترویج فرهنگ حجاب است، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی استان فارس، حجاب و عفت را سرمایه‌ای ارزشمند و سد محکمی در برابر آسیب‌پذیری‌ها و تهدیدات دانست و گفت: خانواده، مهم‌ترین نهاد اجتماعی در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه است.
به گزارش ایکنا از فارس، مهدی نعمایی، رئیس اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی نیروی انتظامی فارس  ۱۱ دی‌ماه در جمع اولیا و مربیان دبیرستان ایثارگران فاطمةالزهرا(س) شیراز، حجاب و عفت را سرمایه‌ای ارزشمند و سد محکمی در برابر آسیب‌پذیری‌ها و تهدیدات دانست و افزود: حجاب و عفت، امنیت و آرامش را برای فرد به ارمغان آورده و برای انسان‌ها ارزش‌آفرین است.
وی با اشاره به اینکه دشمن امروز با تکیه بر شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ای در صدد از بین بردن ارزش حجاب و عفاف در بین مسلمانان به خصوص زنان است، گفت: همیشه این نکته مهم را مورد تأکید قرار داده‌ایم که حجاب، محدویت و مانعی برای رشد و شکوفایی زنان نبوده، بلکه نوعی مصونیت برای اوست.
این مقام انتظامی بیان کرد: حفظ ارزش‌ها و کرامات انسانی، مبارزه با تهاجم فرهنگی غرب، پیشگیری از مفاسد فردی و اجتماعی و آرامش و پایداری نهاد مقدس خانواده از مهم‌ترین محسنات حجاب و عفاف است.
رئیس اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی معاونت اجتماعی پلیس فارس با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص اهمیت فرهنگ و توجه به ارزش‌های اخلاقی، گفت: مهم‌ترین وظیفه‌ای که نهاد‌ها و سازمان‌های فرهنگی کشور در این خصوص دارند نقش آموزشی، تبلیغاتی و فرهنگ‌سازی است.
نعمایی، خانواده را مهم‌ترین نهاد اجتماعی برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه عنوان کرد و گفت: انتقال فرهنگ عفاف و حجاب از طریق خانواده موجب ارتقای فرهنگ و تضمین‌کننده امنیت روانی در جامعه خواهد بود. وی، اهمیت آموزش و فرهنگ‌سازی و نقش آن در ارتقای سطح آگاهی‌های عمومی را بسیار مهم و تأثیرگذار عنوان کرد و گفت: پلیس در کنار وظیفه ذاتی که همان برقراری نظم و امنیت و برخورد با جرایم در جامعه است به نقش آموزش و فرهنگ‌سازی نیز توجه ویژه‌ای داشته و با اولویت قرار دادن اصل پیشگیری، تلاش‌های ویژه‌ای را در خصوص کاهش جرایم در جامعه در دستور کار قرار داده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی