[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۲
  • دوره جدید

صرفاً از روی کاغذ و نقشه نمی‌توان تصمیم‌گیری کرد، روزنامه شیراز نوین

شهرستان ۸۵ هزار نفری نی‌ریز در ۲۷۰ کیلومتری شرق شیراز، پانزدهمین مقصد سفر شهرستانی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس بود.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس، دکتر حسن نوروزی در ادامه سفرهای خود وارد شهرستان نی‌ریز شد و با حضور در فرمانداری این شهرستان، مسائل و مشکلات شهرستان نی‌ریز را مورد بررسی قرار داد.
پیگیری مشکلات فولاد غدیر نی‌ریز، بررسی راهکارهای تأمین آب آشامیدنی نی‌ریز از منابع پایدار، بزرگراه استهبان - نی‌ریز - سیرجان، مشکلات رانش زمین در مسیر ارتباطی استهبان - نی‌ریز، مشکلات بیمارستان ۱۱۶ تختخوابی نی‌ریز و مشکلات ساختمان فرمانداری نی‌ریز از مهم‌ترین درخواست‌های‌حمید یزدانپناه فرماندار شهرستان نی‌ریز بود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس در جلسه بررسی مسائل و مشکلات شهرستان نی‌ریز که با حضور فرماندار، معاونان فرماندار و بخشداران این شهرستان تشکیل شد، خاطرنشان ساخت: از نزدیک مشکلات شهرستان‌ها‌را لمس کردن بهتر از این است که بخواهیم از روی نقشه و کاغذ تصمیم‌گیری کنیم.
دکتر نوروزی، بازدید میدانی از پروژه‌های‌مهم و شناسایی چالش‌ها‌و مشکلات پیشروی شهرستان از زبان فرماندار را از مهم‌ترین اهداف سفرهای شهرستانی خود ذکر کرد و گفت: در سفرهای شهرستانی، بخشی از مشکلات را‌ می‌توان با منابع و وضع موجود حل کرد و بخشی دیگر را از منابع استانی ‌می‌توان کمک کرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وجود ۳۳۰۰ پروژه در استان فارس، تصریح کرد: اگر بتوانیم در سال آینده از این تعداد پروژه یاد شده، ۱۰۰۰ پروژه را حذف کنیم و صرفاً به پروژه‌های‌مهم تخصیص دهیم ، قطعاً از هدر رفت اعتبارات جلوگیری خواهیم کرد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس در عین حال خاطرنشان ساخت: حل مشکل آبرسانی به مراتب نسبت به برخی طرح‌هایی که صرفاً بودجه در آن حیف و میل‌ می‌شود  در اولویت‌تر است.
همچنین مسائل و مشکلات مجتمع فولاد غدیر شهرستان نی‌ریز در جلسه‌ای‌با حضور دکتر نوروزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس، تأمین آب مورد نیاز و تأمین گندله از مهم‌ترین مشکلات پروژه مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز است که مدیران این مجتمع در این خصوص گزارشی جامع ارائه دادند.
مشکل اُفت فشار گاز از دیگر مشکلات مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز بود که این موضوع منجر به کاهش تولید و همچنین فرسایش کارکرد تجهیزات موجود خواهد شد. مشکل جاده دسترسی فولاد به نی‌ریز به طول ۵۵ کیلومتر، استفاده از نیروهای بومی و تسریع در بازگشایی LC جهت فولاد سازی از دیگر مواردی بود که در جلسه بررسی مسائل و مشکلات مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز بحث و تبادل نظر شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی